Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Našao sam razlog zašto mi baterija umire :) malopre mi ode 40% baterije za 6h spavanja .. wa mi konstantno drži mob upaljen .. da li je moguće da je fb ovoliko urnisao tu apk :(

8f803313db96327538d5157992ac5c31.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Do tebe je nešto.
Meni sve okej.

8e5c54e4d908fe1f90344584e1820d82.jpg
7d95c2ac4463ddb7d817913b96737fb7.jpg
 
Sada sam ga skinuo sa autostart i stavio u miui battery saver mod. Za sada radi ok , videćemo da li će tako kasniti not.

Zanimljivo da mi je trebalo 7 dana da izvalim da je i loša baterija i grejanje moba zbog wa [emoji102]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni je po defaultu ovako.
be9f6cdb55985dc037f62fcac39c9f2a.jpg
 
Taman sredim wa ali poludi YouTube. Def je do miui problem.

a7da440778cebaab28767a2283d6a1a9.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Samo kod tebe :d
 
Ponovo ista stvar :) izgleda da će morati ipak fr.. a sve kao čekam a10 pa onda :) Kinezi .
Skinuo mi bateriju sa 35% na 5% za 7h preko noći :)

66c6ed381543807d45bea083a8166c8b.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nije sigurno :) prošli put mi je 20h drndao cpu u pozadini.

Sada sam ga još isključio iz autostarta + stavio battery saver na njega i ponovo ništa :)

Mogao bih da probam wa betu sa njihovog sajta , ali u prošlosti sam baš imao loša iskustva sa wa betama ..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima autostart?
Mislim, to znači da se wa neće pokrenuti sam nakon restarta, ali čim ga ti otvoriš jednom to je to. Posle je u pozadini stalno. ;)
Ne znam, ja nikad nisam imao tih problema. A radim dirty flash svake nedelje :D čak sam i na a10 prešao sa dirty flash-om.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa šta znam , reko taj autostart mu možda ne da da izađe iz memorije :) ko će ga znati kako rade kineski android skinovi.

A dobro , ti si na custom romu , to se ne računa :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
sutra uzimam mi 8. zanima me koliko se sada ceka na otkljucavanje bootloadera? i da li me savetujete da vozam u pocetku fabricki softver? jel ima puno razlike u miui standardnom i xiaomi eu romu? koji je bolji? do sad sam bio na android one. hvala
 
Ja sam prešao sa Android One-a (Xiaomi Mi A1) na MIUI (Mi 8). Posle dan, dva ne bi više ni hteo da se vratiš na Android One, toliko opcija koje su mi falile a da to nisam ni shvatio dok nisam kupio Mi 8. Što se tiče izbora, Global stable ili XiaomiEU, recimo da Stable AKO za*mjau**mjau**mjau**mjau* nešto kao prošlog puta problem s menjanjem pozadine, to tako stoji dobrih mesec dana. Kod XiaomiEU to bude sređeno za nedelju dana. Vidim da se ovi Indijci sa XDA ponekad žale na battery drain a oni non stop čačkaju, ja npr na Stable nisam imao problema nikad. I pored toga, da imam vremena da uradim bekap i ponovo ubacim sve verovatno bi prešao na XEU.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Obavezno ubaci xeu prvom prilikom. Sve je bolje i upeglanije. Ja sam dan nakon kupovine prešao na Global Betu, a po otključavanju bootloader-a odmah na xeu. Sad sam na 9.9.27 i ne mrdam bar do Božića. Sve savršeno radi da mi je telefon totalno dosadan. :d
 
Jel mi neko može malo približnije opisati proceduru stavljanja xeu ali da telefon ostane kodiran/šifrovan?

Samo me zanima taj deo šta treba da uradim da bi tel bio šifrovan. Ostalo sve znam.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao da uradis force stop, pa clean flash. Meni to pomogne sa brljanjem koje nije retko... Mislim da ce telefon biti zreo za jedan factory reset :D
 
To izbegavam pošto mi je backup 2.5gb , dok se to sve vrati prođe 2h :)
Ali def ću morati ili fr ili čist instal wa

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kuka, a misli samo od sebe će da se reši. :D
 
To izbegavam pošto mi je backup 2.5gb , dok se to sve vrati prođe 2h :)
Ali def ću morati ili fr ili čist instal wa

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Clear cache ne dira backup, clear data je taj koji ti zezne podatke. I da ako ti do sada nije jasno, apolovina android aplikacija je napravljena kao smece :D
Cim se malo cesce radi update sistema, ode mast u propast.
 
Radio clear cache odavno , to jest to je bila prva stvar koju sam pokušao :) ne pomaže :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odradio sam , videćemo da li je do wa ili do "stable" miui11 :) tipujem na ovo 2go

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Izgleda da je stvarno bilo do wa :) sada za 45min otišlo samo 10%

Zaglupio se wa na novom miui11

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ipak se ne mirišu miui11 i wa.
Radio kako treba 10ak sati i posle ponovo zabode i ne daje mobu da spava , konstantno drnda CPU.

Veoma zanimljiv bug :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja koliko vidim to je samo kod tebe problem. :d
Ja sam na xeu 9.9.27 MIUI 11, Android 9 a WA verzija je 2.19.274 i nemam takvih problema. Najnormalnije radi, bekap je jednom nedeljno.
Pređi na xeu, MiRoom, ili bar Global Betu (ako postoji) šta se opterećuješ Global Stable verzijom koja uvek ima nekih problema.
 
Mislim da sam izvalio u čemu je bug :) malo pre mi je i YouTube poludeo , skinuo 10% baterije za 10min a mob vreo [emoji23]
Zanimljivo da nije samo mi8 pogođen nego vidim tamo u temi u mi9t.. Kinezi :)

Elem , mislim da problem nastaje kada se u recents menu zaključa apk sa onim kao katancem i onda izađe iz apk na home a ta apk ima neke pozive ka serveru i dalje u pozadini i tako zabode i drži cpu konstantno na max :) ne znam da li uspeva stalno da se reprodukuje bug ili samo po nekada.
Uglavnom neverovatno da tako ozbiljan bug prođe u "stable" verziju

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A što ih zaključavaš? Ja nikad tu opciju nisam koristio..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno