Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Smaracki xiaomi , ne mogu da skinem recovery global Rom sa njihovih servera.. Kinezi klasični

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Bolje da im pada server za download, nego server za Mi Account. :d Jednom sam pola sata pokušavao da ga aktiviram na telefonu, na kraju sam se iznervirao i nekako sam uspeo da skinem zaštitu na sajtu na kompu a sve bilo na kineskom. :d
 
Hvala :)

Ako instaliram iz recoverija stable preko bete da li će da zakljuca bl ?
Samo se toga plašim

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala :)

Ako instaliram iz recoverija stable preko bete da li će da zakljuca bl ?
Samo se toga plašim

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ako ti je otkljucan bootloader i imas twrp recovery, onda mozes odraditi stable preko bete ali moras prvo wipe svega ili format data.
 
Imam stock recovery a opet mi nudi da pređem na stable :)
Zato i kažem

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne moze to tako sa stock recovery. Nece ti zakljucat bootloader, ali moze da ti brikuje telefon. Bolje onda predji preko fastboot opcije. Skines fastboot stable firmware i kroz mi flash flesujes
 
Poslednja izmena:
Imam stock recovery a opet mi nudi da pređem na stable :)
Zato i kažem

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ali, secam se da je bila opcija da se sa stable predje na betu, ranije na mix 2s kad sam imao. Znaci sa android 8 stable na android 9 betu. za obrnutu opciju nikad nisam cuo
 
Ne moze to tako sa stock recovery. Nece ti zakljucat bootloader, ali moze da ti brikuje telefon. Bolje onda predji preko fastboot opcije. Skines fastboot stable firmware i kroz mi flash flesujes
Pa baš zato i pitam , jer me smara onaj njihov mi flash.. :)

A ovo mi nudi kada idem updejt preko updejt apk.

6fc9991b95b5b6ddfe10041d78034ed2.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li si to ti skinuo ROM u telefon pa preko updater ides da instaliras pa ti ovo nudi? Ne znam stvarno, mozda su sad ubacili tu opciju u recovery da moze global preko dev roma, jer kako vidim kaze da ce izbrisati data, tako da mozda i moze.
 
Moj savet he da odradis lepo fastboot opciju, sigurna je i nema greske. A dobijes pritom i cist sistem ;)
 
Ma na kraju će biti fastboot , Ali to me jako smara zato sam i pitao za ovu opciju preko stock recoverija :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa probaj :) ako radi radi , ako ne i ako ti telefon moze u fastboot mode onda odradis fastboot flash i voila :D
 
Nešto sam upoređivao Mi 8 i S10 i naleteo na nešto zanimljivo. :d
SAR Mi 8: 0.70 W/kg (head), 1.66 W/kg (body)
S10 0.93 W/kg (head), 0.79 W/kg (body)
Niko nije pisao o tome kolika je SAR vrednost kod novih Samsungovih telefona, ali su zato pljuvali Huawei i Xiaomi kao da su to mini Černobilji.
 
Nešto sam upoređivao Mi 8 i S10 i naleteo na nešto zanimljivo. :d
SAR Mi 8: 0.70 W/kg (head), 1.66 W/kg (body)
S10 0.93 W/kg (head), 0.79 W/kg (body)
Niko nije pisao o tome kolika je SAR vrednost kod novih Samsungovih telefona, ali su zato pljuvali Huawei i Xiaomi kao da su to mini Černobilji.

Nekada je Samsung imao znatno manje od kineskih telefona, odatle i ta cela prica. Napredovali su i kinezi i unapredili antene :)

P.S. Tema je malo spora jer telefon radi bez greske :D nema ko na sta da se zali.
 
Aj kad je vec mrtva tema [emoji16]

Ispade mi danas tel iz dzepa na asfalt, osteti (puk'o) se onaj stock tpu case na cosku. Tanka je i mekana stock futrola, ali odlicno lezi na telefonu i ne povecava dimenzije. Telefonu nije nista bilo, ekran bez packe.

Moze li preporuka za neku kvalitetnu TPU masku, koja ne povecava mnogo dimenzije telefona i koja cvrsce lezi.

Moze i preporuka zastite za ekran, mada imam osjecaj da ne valja ni jedna. Case svakako igra najvecu ulogu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mrtva je tema, jer sve radi kako treba. Prosto uživanje koristiti telefon. Sve kao uzeću svake godine novi Mi, ali nema potrebe kad i ovaj radi dobro kao i prvog dana.


Što se tiče tanke tpu nilkin nature. Tvrda nilkin scrub ili frosted.
 
Mnogo dosadan telefon. Kad vidim neki lag obradujem se ko malo dete. :d
Toliko dobro radi da se ne zamaram ni razmišljanjem o flešovanju novije verzije MIUI-a. Idalje sam na 9.6.27. :d
 
Mrtva je tema, jer sve radi kako treba. Prosto uživanje koristiti telefon. Sve kao uzeću svake godine novi Mi, ali nema potrebe kad i ovaj radi dobro kao i prvog dana.


Što se tiče tanke tpu nilkin nature. Tvrda nilkin scrub ili frosted.
Ja sam zamenio Mi 8 za Mi 9 pre neki dan i ono... I ne isplati se baš tih 100inak evra doplate. Nije lošiji Mi 9, nego prosto nije bolji za toliko. Ima par nekih sitnica koje se možda ne pominju tako često kao procesor, kamere, displej... Npr Mi 9 ima primetno bolji zvuk u slušalici, vibra motor takođe. Sa druge strane, otisak prsta ispod displeja primetno brži nego na 9T. Neka subjektivna ocena za nekih 30%.
 
Sto kaze Djilkos mrtva tema jer sve radi kako treba.. Ja ga imam jos malo godinu dana, prvi fon koji ne planiram da menjam jer nemam sta drugo da uzmem a da je toliko bolje..
I kad budem menjao, ostavicu ga kevi jer mi je zao da ga prodam.
I dalje sam zaglavljen na poslednjoj global beti, nit mi treba update nit razmisljam o tome. Osećam se kao deda neki, toliko dobro radi fon :D


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Toliko dobro radi da se ne zamaram ni razmišljanjem o flešovanju novije verzije MIUI-a. Idalje sam na 9.6.27. :d

I ja sam na 9.6.27 i dok ne stigne neka dobra verzija android 10 miui 11 plus da vidim utiske sa teme nema šanse da ću da trošim vreme na flešovanje.
Ima šta drugo u životu da se radi i da se na to troši i vreme i novac... Smorilo je flešovanje svakih par dana i leže mi ovi "dosadni" telefoni.
 
Isto, 9.6.27 radi ko singerica, nema potrebe da se flesuje, jedino kad dodje miui 11 i android 10 u paketu.. A i tad ce me mrzeti.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja se upravo vratio na stable global :) izgleda tako fresh sada , prazan mob skroz :)
Plus sada furam Poco lancher i dobar je :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zašto si stavio taj ROM?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno