Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Za te pare skini slobodno staklo :) nemas za koga da ga cuvas
 
Skinuo sam uveliko, nisam mogao izdrzati. mi8 izgleda nema oleo premaz, na nokii 7+ je fantastican, jednostavno ne mozes zamrljati ekran. To mi u startu fali.

I da, ova fabricka futrola na mi8 je nekakva mekana (lako se razvlaci), spada sa ivica ako malo zapnes.

Sta znam, tek sad vidim koliko je i nokia 7+ vrh telefon, ako je eto mi8 kao top segment.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ima oleo i te kako. Možda je samo "istrošen" od strane prethodnog vlasnika. A maska ko maska, bolje išta nego ništa. Da posluži dok ne kupiš neku po svom ukusu.
 
Ima odličan oleo premaz. Bolji od onoga na S7.
Što se grebanja tiče, itekako se grebe. Stavi obavezno neku foliju/staklo.
 
Ma kakvi istrosen, nije skidao tempered glass, a i vidjelo bi se to (po mutnim flekama). Poredim sa nokiom 7+ koja je izgleda svjetlosnu godinu ispred sa oleom. Dotaknes vlaznim prstom sve nestane za sekund, kao da nisi ni taknuo, nigdje traga. Na mi8 nije tako.

Ovaj MiUI moram mijenjati LoS-om koliko sutra. Uzeleo sam se LoSa, root-a i tih stvari, k'o covjek da blokiram reklame itd.

Samo da udjem u fazon, vidim treba neki firmware itd...na nexusima je to bilo jednostavno.

Zao mi stare nokie, sluzila je, kontam dati starom...[emoji16]

Necu foliju, nek' se grebe...jednostavno nije to taj osjecaj a i ulazi prasina, da ima nesto da valja pa hajde.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Oleo kida. Ja nemam problema nikakvih. Kad vidim na A50 kod drugara, a kupio skoro ono muzgavo posle 2 meseca.

Doduse svi imamo različite masti na prstima, pa neko ima problem neko ne.
 
Ima li neko mi8 explorer, interesuje me kakva je baterija na njemu, vidim da je slabija nego na mi8?
 
Gde uzeti nov Mi 8? jednom sam u Balkanskoj u Logicu uzeo telefon, Redmi Note 4x čini mi se i već mu je bio otkljucan bootloader? da li je bio korišćen - ne bih rizikovao ovaj put...
 
Ima li neko mi8 explorer, interesuje me kakva je baterija na njemu, vidim da je slabija nego na mi8?
Imao sam ja mi 8 pro (UD), što je skoro isto. Tih 3000 mAh izgleda samo malo na papiru. Dan i po sa oko 6h fo 7h i kusur sota svaki dan.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ok druze, hvala. Skeptican posle s9 i njegove baterije, zato pitam a imam jedan u ponudi ovaj explorer.
 
Bolja je opcija običan Mi 8..
U LŠ je Poco bio vakuum bez otključanog bootloadera kad ga je moja devojka kupovala u Decembru. Video sam da im je i Mi 8 u vakuumu. Ako piše na kutiji Global a kutija je vakuum ne bi trebalo da bude neka prevara.
 
Jel isprobao neko Xeu 9.8.22? Vidim da se zale na neke bagove, pa ne znam da li je do toga sto nisu clean flash odradili ili do samog roma.

Za par dana na 9.8.15 koliko se secam sve je radilo OK, baterija OK...
 
Ja nikad ne citam te probleme na xeu sajtu. Uvek instaliram najnoviju verziju, jer ti bagovi mogu da budu a i ne moraju :)
 
Jel isprobao neko Xeu 9.8.22? Vidim da se zale na neke bagove, pa ne znam da li je do toga sto nisu clean flash odradili ili do samog roma.

Za par dana na 9.8.15 koliko se secam sve je radilo OK, baterija OK...
Ja sam na dirty flash već sigurno dva meseca ako ne i više. Nikad nikakav bug.

Meni sasvim fino radi.

Screenshot_2019-08-25-01-43-05-593_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2019-08-25-01-43-22-410_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2019-08-25-01-43-27-105_com.miui.securitycenter.jpg
 
Ja nikad ne citam te probleme na xeu sajtu. Uvek instaliram najnoviju verziju, jer ti bagovi mogu da budu a i ne moraju :)

Ja sam na dirty flash već sigurno dva meseca ako ne i više. Nikad nikakav bug.

Meni sasvim fino radi.

Pogledajte prilog 274000Pogledajte prilog 274001Pogledajte prilog 274002

Ma znam, ali me iskreno mrzi da probam kad vidim neke bagove koji bi me potencijalno smarali. Tipa ono sto je bilo do skoro sa notifikacijama gde prikazuje prazne notifikacije u status baru ili lockscreenu, pa mora da se menja DPI da bi sve radilo a onda bude nekako ruzno na oko. Pre toga je bio problem da nije mogla da se namesti ona potrosnja MB. Takve stvari me nerviraju i onda kad vidim par komentara, ne zelim da rizikujem. :D

Sada se nesto zale koliko sam razumeo na ikonice u quick settingsu, one toggle za wifi, bt itd. Kad se upali/ugasi nesto, ta ikonica ostane smanjena u odnosu na ostale. Mislim, smesna stvar, ali sto da diram .15 kad znam da ce to da mi bode oci. :D

Vratio se posle par izleta na Mi 8, pa sad gledam neku verziju da mu sibnem i da budem miran bar mesec dana, a mozda i jace dok se Android 10 ne stabilizuje koliko toliko.

P.S. Jel moguce da nigde nema Nillkin staklo da se uzme za Mi8... :mad:
 
Ima li neki dobar ROM da se vise pozabavio status barom i notchom (kad bi bilo onako kao na MIUI da se npr. moze sakriti notch). LOS je odlican, njega najvise volim, ali nekako status bar ima kozmetickih gresaka i bez opcija.

Ili ako ima neka aplikacija ili nesto za ovo, jos bolje...

Edit:

Nasao u Developers Option, Cutout.[emoji106]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stavio si los već?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Jesam, odma'. Telefon mi jos drazi sa stockom, nisam ja za miui. Kad sam vidio u startu neku security app, antiviruse, nake definicije da skida, rek'o...

Samo da LoS nastavi development za Xiaomi sto prije, moraju nesto da rijese.

Odlican tel, samo jos da nabavim dobro staklo i dobru futrolu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav zajednici..
Elem, ispao sam totalno iz fazona, pa sad imam 2-3dana slobodno, mislio sam da maknem MIUI, otključam bl i odradim flash fw, kernela, custom recovery-a, custom ROMa.. Na XDA sam se baktao ranije, ali više ne. Razmišljao sam Havoc, ili RR, ili neki novi..any hint?

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozda Syberia?

Ali ako mislis da to sve odradis u ova 3 dana, mislim da neces moci :D jer bootloader ti nije otkljucan, a na otkljucavanje se ceka.
 
Mozda Syberia?

Ali ako mislis da to sve odradis u ova 3 dana, mislim da neces moci :D jer bootloader ti nije otkljucan, a na otkljucavanje se ceka.
Da, to sam i mislio.. znam da postoji otključavanje nekih modela za 24 ili beše 48h.

Ne bih Syberia-u, probao ranije, ipak su mi Havoc, eventualno RR opcije.

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ili cak mozda i duze. Za mi8 sam ja cekao 2 nedelje a za mi9t nedelju dana. Zato ja cim kupim telefon. Odmah apliciram za otkljucavanje

Sent from my JY-F2 using Tapatalk
 
Meni se ne svidja havoc. Aosip je dobar, RR isto

Sent from my JY-F2 using Tapatalk
 
Vidim da tom Havoc-u ni jedna opcija nije promakla da je ne doda u ROM.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Havoc je prepakovan RR ustvari. A tu ima svega i svačega.
 
Po mom ukusu je lepše spakovan, i baziran je na aosp, dok je RR na LineageOS. Takođe je Dark mode bolje odrađen, primenjuje se i na notifikacije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno