Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Stigao i meni.
e8f9e6e8472a057ff78ff2fb9707d719.jpg


Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Baš su ga okasnili za Mi 8.
Pitam se da li će sledeći MIUI tako da okasne i za moj Mi 9.
 
Pa ne bi me cudilo, to je ta politika, gde flagship star 2 godine dobija update poslednji. Fuj.

Ja se razmisljam o Pixelu 4a, verovatno ce mi to biti naredni telefon.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni je danas stigao update. Odradjeno ave, ali mislim da zbog prepune memorize 119gb, malo mi radi sporije telefon [emoji28]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li se vama promenio panel sa obaveštenjima? Meni je ostao isti, iako je piše da treba drugačije da izgleda.
 
Moraš uključiti novi kontrolni centar u podešavanjima.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Zasto i dalje ne rade tasteri za vol+ vol- kao tasteri za promenu pesme kada su slusalice povezane, iako je ta opcija podesena. Ovako mi samo smanjuje zvuk ili pojacava. Takodje sta sam primetio je da mi skrol skrinsota sada ide dosta krace nego ranije

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Apdejtovao sam ga "silom". Ovako sve ok, ali imam pitanje za font: kad stavim large preveliko je sve, a small ispadne baš malo. Odgovarala bi mi opcija između i poprilično sam siguran da mi je pre ovoga bilo drugačije, ali nažalost ne postoji Medium. Da li postoji neko drugo rešenje?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kako najlakše da se prebacim sa xeu bete na global stable rom? MiFlash i fastboot metod?
 
Mozes i preko twrp, uz format data obavezno. Uz pomoc miflash i fastboot roma je najcisitija instalacija.
 
Da li moze preporuka za neku free call recording aplikaciju?

Inače, meni je pixel experience preporodio telefon, baterija mnogo bolja nego na bilo kom miui romu. Ako neko razmišlja da fleshuje, ima moju preporuku

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
ACR Call rekorder

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Od MIUI 12 baterija u standby je bolja barem duplo, ne koristim tel skoro nikako, ali ima brdo sinhronizacija u pozadini i dalje pa jedino za standby mogu da kažem.
 
Nakom si bio pre 12? Global 11?
 
Meni je baterija na MIUI 12 xeu bila bar za 20% lošija nego na 11. Baš sam se bio smorio. Standby i nekako, ali pri korišćenju procenti su brže padali.
 
Stigao update i odradio, da li treba reset telefona da se odradi, proslo je par dana od update-a?
 
Jel dobio Mi8 sa MIUI 12 opciju Device Control?
 
Gde to treba da se nalazi i čemu služi?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Mislio sam da je to deo MIUI 12 ali izgleda da za sad ima samo na Mi10 Ultra.
To je Xiaomi app za pristup telefonu sa računara kao što je Microsoft napravio Your Phone aplikaciju za određene samsung telefone. Nije samo slanje SMS poruka i obavljanje poziva nego i pokretanje aplikacija koje su instalirane na telefonu pa mi deluje zanimljivo.
 
Koji rom koristite trenutno?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ja sam na Pixel Experience 10, mrzi me da menjam ali bi probao LOS. Takodje videh da su najavljeni Evolution X 11 i da je PE11 vec u beti.
 
Ja sam na Pixel Experience 10, mrzi me da menjam ali bi probao LOS. Takodje videh da su najavljeni Evolution X 11 i da je PE11 vec u beti.
+1
PE se pokazao kao najelegantnije rešenje, ali je security patch užasno bajat na poslednjoj PE verziji za dipper.
Čekamo PE11.
 
Poslednja izmena:
Primetio sam dve mane, jedna je da 4k 60fps vise nema, a druga je da ne mogu da pustim slow motion video iz galerije, trazi mi da se kopira na internu memoriju. Kada hocu da instaliram video player, pise da je instaliran, a u stvari je disabled, i ne mogu nikako da ga ukljucim. Ima li ko neko resenje?
 
Neko odradio PE 11 flash?
Kako izgleda cela priča?
 
Primetio sam dve mane, jedna je da 4k 60fps vise nema, a druga je da ne mogu da pustim slow motion video iz galerije, trazi mi da se kopira na internu memoriju. Kada hocu da instaliram video player, pise da je instaliran, a u stvari je disabled, i ne mogu nikako da ga ukljucim. Ima li ko neko resenje?

Promenio sam region na Indonesia, sada Mi Video radi normalno. Eto resenja ako nekome zatreba.
 
Znate li neki dobar snimač razgovora za custom ROM, Android 10,u pitanju je PE, može i Pro (paid) verzija.
Probao Auto Call Recorder, ne radi,poslednji update im se desio 2019.
Probao Call Recorder Pro, ista priča..2018.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno