Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Uz center clock dipper staje dosta više ikonica u odnosu na Global rešenje. Ja zadovoljan. Jedino obaveštenja na zaključanom ekranu da srede da se prikazuju dok se ne pročitaju i neće ništa da me iritira. :d
 
Hvala. Mada i ovaj gcam sto imam trenutno je top, ajd videcu taj.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zna li neko kako skroz da ugasim Google asistenta na global verziji Roma ? Svaki dan mi se sam startuje i gura mi neke not :) Google smecari :)

Edit:
Uspeo sam :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uz center clock dipper staje dosta više ikonica u odnosu na Global rešenje. Ja zadovoljan. Jedino obaveštenja na zaključanom ekranu da srede da se prikazuju dok se ne pročitaju i neće ništa da me iritira. :d
Neće to sređivati. To je "feature". I mnogi ljudi to odobravaju. Stvar ukusa/navike, ali definitivno nije bag i neće to "ispravljati"...
 
Mogu da stave da biraš.... Jajare kineske, uvek nešto moraju da naprave da bude iritantno.
 
Da li Mi8 global verzija podrzava Widevine L1? Znam da je na Pocophoneu to doslo sa nekom kasnijom nadogradnjom
 
Ne i dalje smo na L3, klasika Xiaomi :D
 
Ja sam na MIUI 10.3.4 Global stable. Nemam vremena da se bavim otključavanjem. Uključeno mi je sve osim WiFi, jer uvek koristim data. Dual GPS , Bluetooth (Smartwatch)..
Jedva izguram dan sa ovom baterijom.

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Juce sam bas bio nedostupan kad su me zvali. Izgleda da nisu rijesili signal drop na custom romovima, LoS koristim?!

Je li to ispravljeno u nekom ROMu, bas sam se smorio.[emoji24] Sve mi odgovara, ali je primarna funkcija telefona ugrozena!

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Juce sam bas bio nedostupan kad su me zvali. Izgleda da nisu rijesili signal drop na custom romovima, LoS koristim?!

Je li to ispravljeno u nekom ROMu, bas sam se smorio.[emoji24] Sve mi odgovara, ali je primarna funkcija telefona ugrozena!

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Pre jedno mesec dana ja nisam imao tih problema na AOSiP i Havoc. Ne verujem da su u međuvremenu to zeznuli. Možda je do LOS-a, tj sigurno je.
 
Los je uvek bio loš.

Havoc i aosip su dobri uz pixel experience.
 
E hvala, probacu ta 3 ROMa, preko vikenda, i zadrzati se na jednom.

LoS radi dobro, bio mi je omiljeni ROM ali nedopustivo je da gubi signal telefon.

Moze li se izabrati manuelno mreza na ovim custom romovima. Na los-u ne moze, samo automatski izbor. I to je mana.



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To se stvarno ne sećam, jer ni ne podešavam. Pogledaj na xda u temama.
 
E hvala, probacu ta 3 ROMa, preko vikenda, i zadrzati se na jednom.

LoS radi dobro, bio mi je omiljeni ROM ali nedopustivo je da gubi signal telefon.

Moze li se izabrati manuelno mreza na ovim custom romovima. Na los-u ne moze, samo automatski izbor. I to je mana.



Sent from my MI 8 using Tapatalk
Jesi li siguran da ti se signal baš gubi ili samo crtice tako pokazuju?
Isti problem ima i LOS na rn5, neki romovi imaju sređeno to ali jedina razlika je u prikazivanju crtica, signal je takav kakav je i na njega ni rom ni kernel nemaju neki uticaj već isključivo modem.

Svakako jeste iritantno za oči :D

https://piunikaweb.com/2019/01/22/x...tual-cellular-signal-strength-from-end-users/

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Citao sam to. Juce sam imao 2 propustena poziva na mjestu gdje postoji signal.

Dovoljan razlog da se covjek 'zabrine' i posumnja.

Posto mi je bio izabran mod mreze 4G/3G/2G, mozda je bila losa pokrivenost 4Gom pa u tom trenutku prebacivao...

Jedino da probam sa 3G/2G.

I BBS pokazuje losu statistiku za signal.

Nije ni baterija najsjajnija GPplayServices cesto u vrhu itd.


Koristim zadnji global stable firmware, ako sta znaci.

Na nokii nisam imao tih problema, radila je odlicno. Mislio sam da su bolji custom romovi za xiaomi...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Problem je sto je Xiaomi zakinuo sa podrskom, pa LOS luta neko vreme i pokusavaju da srede situaciju ali im ne ide. Mislim da je najbolje da probas neki drugi ROM :)
 
1. prikazuje li AOD notifikacije 3rd party aplikacija?

2. Gcam se instalira kao bilo koja druga app?

Tenkju na odgovorima
 
Global stable:

1. Ne(samo messenger i what's app i gmail zaboravih [emoji1])
2. Da


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na xeu prikazuje sve. Ne baš sve doduše, ali ono, WhatsApp, viber, fejs, Tapatalk, Twitter, gmail itd

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bedak što na stoku ne prikazuje Viber na AOD [emoji17] .

Hvala vam na odgovorima.
 
Uh jest' dobar Pixel Experience, nemam potrebe tragati vise. Nema nikakvih dodatnih opcija sto volim, mreza stabilna, radi i manuelno biranje mreze. Integrisan Gcam sto je odlicno kao i par google app (ne aosp sto je jos bolje). ROM bas po mojoj mjeri 'cist' i jednostavan (vjerovatno je logika Pixel iskustvo), samo ovako neka nastave i sa 10-kom.[emoji108]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Google izgleda na pixel 4 zadrzao isti senzor kao kod trojke, sto znaci mix3 i mi 8 bombonice za kameru jos dugo :D
 
Ali uz novi SoC tako da se ne bih radovao dok ne vidim da novi gcam i nove opcije rade na mi8.
 
Nego kada će miui11 ili a10 za nas mob ? :) Niko ništa ne objavljuje

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno