Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Јесте за Поко али ми се чини да је било и раније у БСГ верзијама када сам користио...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Gde ste macori, stigoh i ja u sektu.
Ona akcija u mi shopu vazi dok se ne rasproda ono sto su namenili za prodaju, pa sam tako i prelomio u korist zubonje, iako sam, jel'da, veliki mrzitelj notcha. Inace, svi telefoni izgledaju bolje uzivo nego na snimcima. Mix 3 je vanredno lep, a iskreno i mi 9 mogu da klasifikujem kao lep telefon. Da sam otisao onog prvog dana mozda bih i imao ozbiljniju dilemu za tih 12.000 doplate, iako je to vec debelo preko onoga koliko sam ranije placao telefone. ali ybs ga, kada su se svi navikli na notch, valjda cu i ja.

Nego, aj ako hoce neki dobar coek koji je ovo vec radio da me postedi ponovnog citanja, tj. da se konsultujem za par stvari. Citao sam sve ovo pre nego sto sam uzeo telefon, ali ako mi niko ne potvrdi ovo ispod, moracu ponovo :D

1) Kapiram da nema preke potrebe da otkljucavam BL, jer vec radi Adguard DNS umesto adaway, sto mi je ranije bio maltene iskljucivi povod za root. Kapiram da bar predjem na global betu (sa miui 10 stable), jer za to, ako sam dobro razumeo ne treba otkljucan BL. To bi trebalo da skidam odavde? https://en.miui.com/download-346.html (Version: 9.3.14 (MIUI10), bacim ga u downloaded_rom, i "choose update package"?

2) Da li ima jos nesto sto je vazno uraditi pre nego sto pocnem da koristim telefon? Secam se da su neki clanovi preporucivali iskljucivanje MIUI optimizacija, i da je to vazno uraditi odmah, pa ako ima jos nesto, ili ne treba ni to, javite. Prilicno me uznemirava kada moram nanovo da setupujem uredjaje u kratkom roku, a jos vise me uznemirava ako je to jer me sync maltretira, tako da pokusavam da uradim kako valja iz prve.

EDIT: i ako neko zna i da li bese nova launcher (placeni) moze da se koristi iskljucivo na telefonu na koji je prvi put instaliran, ili mogu da prebacim na mi 8, ako sam jedini ulogovan na tom google nalogu?
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam a i iz mog iskustva do sada (na 3-4 Tel sam je instalirao ) novu launcher prime možeš da koristiš na 5 uređaja i valjda poslije moras opet da je kupiš.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: Rio
@Rio uzeo sam telefon pre 2-3 dana. Ubacio Global Betu, gcam i aplicirao za otključavanje BL. Ništa više mislim da ti ne treba za početak. Čak i Beta nije obavezna. Ja sam je ubacio zbog opcije da ne otključava odmah telefon kada prepozna lice nego na svajp. Sem toga nema nekih razlika.
 
  • Like
Reagovanja: Rio
1.) Trebalo bi tako da može .
2.) Ja nisam isključivo miui optimizaciju , i dan danas niko ne zna čemu to služi :)

@vicent87
Zašto si odustao od G7 :) ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: Rio
@vicent87
Zašto si odustao od G7 :) ?

Nije bilo sivog nigde, sve obecavali u ponedeljak, u petak i dok sam to cekao izleti mi Mi8 po OK ceni i reko ajd da skratim muke jer dva meseca ganjam telefon. Sve u svemu nisam pogresio, super je telefon nema tu sta, al' nije neka promena posle 4god na Redmi Note modelima. Verujem da bih bio zadovoljniji sa G7 ili OP6 ali veruj da nisam mogao vise da cekam i gledam oglase, smucilo mi se. Ali mislim da necu dugo ostati na Mi8. Opet kazem, ne jer nije super telefon nego eto, zasitio sam se Xiaomi-a. Mozda je OP6 najbolje resenje ali ni njega nije bilo prethodnih dana po razumnim cenama novog.. Resio da kupim telefon taj dan, bio samo Mi8 od kandidata i eto. A davao sam mu 5% sansi da ga kupim, al eto kako se namesti. :D
 
Ne treba iskljucivati miui optimizacuju. Nekad bilo, više ne važi.
 
Čemu sada služi uopšte ta optimizmacija? Meni uvek tokom noći telefon pogasi sve aplikacije iz mt.
 
Hvala svima na pomoci, uspeo je prelaz na developer rom, i jos sam namestio gcam i podesio po uputstvu iz prvog posta i odmah uslikao neko zbunje sa prozora, jer je takav red :D, ostatak sutra.
Necu dirati optimizaciju.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.Od jučer sam vlasnik mi 8 telefona,no soft brikanog i odlučio sam ovdje potražiti pomoć iskusnijih forumaša.
Dakle,mob je soft brikan,mogu u fastboot,recovery i bootloader je zaključan.Pokušao sam ga otključati ali mi kaže da moj mi račun nije u telefonu a nemogu ga unijeti jer mob ne boota nego se vraća u recovery nakon pokušaja bootanja.Što mi je činiti,koje su mi opcije?Pisao sam xiaomi suportu al tko zna kad će i dali će ikad odgovoriti,vjerujem u vas.
 
Kako ga je brikovao ? Na kineskom aparatu stavio global rom i onda zaključao bl ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
ma nezna ni on što je radio ali po njegovoj priči mislim da je tako jer kutija od moba je na kineskom sve i kaže da je imao kineski jezik,engleski i još par jezika,uglavnom pokušao sam preko mi pc suite update roma da vidim koja je verzija i kaže da je najnoviji V10.2.3.0.PEAMIXM na mobu.Pretpostavka je isto da je zaključao bootloader nakon flešanja.
 
Ne znam da li postoji druga opcija sem da plati na netu nekom od servisa koji ima EDL (Emergency Download) Mode autorizovan nalog kako bi mu flešovao nazad kineski rom.
To se dešava kad se prvo ne pita i ne čita po netu, puni su forumi ljudi koji su tako ciglirali telefon.
 
Stalno citam prilikom uputsva za instalaciju custom roma, da treba instalirati Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt. Ja ne instaliram to, i rade romovi. Za sta je to toliko bitno?
 
Ne znam da li postoji druga opcija sem da plati na netu nekom od servisa koji ima EDL (Emergency Download) Mode autorizovan nalog kako bi mu flešovao nazad kineski rom.
To se dešava kad se prvo ne pita i ne čita po netu, puni su forumi ljudi koji su tako ciglirali telefon.

Ako sam dobro shvatio,dovoljno je da platim nekome tko mi može otključati bootloader i onda mogu sam flešovati?
 
Koliko sam ja ispratio ne otključava se BL iz EDL nego se flešuje originalni rom, što je u tvom slučaju kineski. Posle toga podnosiš zahtev za otključavanje BL kao da je nov telefon i dalje radiš šta hoćeš.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zaključan je mi nalog. Nek se seti šifre njegove i to je to.

Ako ne, onda edl i platiš rusima od 30-80e za otključavanje naloga.

Meni smrdi na kraden.
 
Nije ukraden jer ima sve čak i broj aliexpress naruđbe.

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
 
Da, ali i takva ima 70x vise detalja od obicne

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
 
I ne postoji verzija gde slika full 20MP i da valja nečemu?

A slow motion snima u 240fps koliko sam video?

Fabrička može 960 ali samo par sekundi i to da samo krajnji deo snimka bude u SM. Da li postoji aplikacija koja može da snima 960fps duže?
 
Šta će ti više od 5mpx. Prednja kamera razbija kako slika. Svetlosnu godinu ispred S10.
 
I ne postoji verzija gde slika full 20MP i da valja nečemu?

A slow motion snima u 240fps koliko sam video?

Fabrička može 960 ali samo par sekundi i to da samo krajnji deo snimka bude u SM. Da li postoji aplikacija koja može da snima 960fps duže?
Pixel binning je korišćen za prednju kameru, kao i npr ovi 48mpx senzori. 20/4 je 5. 48/4 je 12.

Za video koristi stock bolji je mnogo i zvuk i stabilizacija od gcam. Gcam samo za fotke.

Nema app za 960fps.
 
Nazad
Vrh Dno