Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Mrzi me da se cimam sa config fajlovima. :d neka je ova, mislim da malo bolje radi night sight, tj nema toliko šuma. Ali interfejs mi je očaj živi.
Nije to cimanje sa config fajlovima, nego to je da ne moraš config npr moj peške da radiš, nego ga samo ucitas.

2.0 je isti kao i 1.9, sem tog sto je ubacio za config fajlove.
 
Ni meni se ne sviđa interfejs, bolje bilo na 6.xxx verzijama

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Otkljucao sam malopre bootloader (naravno ne razmisljajuci obrisao sve uz telefona). Na Android10 sam, MIUI 11, hocu da instaliram TWRP i neki dobar rom, na kome baterija traje fino. Koji mi rom predlazete i koji twtp?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Je l može nekako da se kreira tema da sve bude kao stock jedino boja Quick toggles da bude cyan/mint kad su uključene? Ovo plavo dosadilo totalno, a ništa drugo svetu nema. Svakoj temi nešto fali. Ili su ikonice kockaste, ili je slajder za osvetljenje užasno sitan ili su slova siva kad je upaljen dark mod...
 
Ja koristim substratum, ali mogu da promenim boju jedino u obaveštenjima.
Ovo šljaka bolje?
 
Ovo sljaka za sve. Ja sam to pre koristio. Menjao aplikacije u crno, a ne sivo kako je po default-u... Ma ima gomile podesavanja.
 
Jel samo meni od prelaska na Android 10 (MIUI Global 11.0.1 Stable) gcam u status baru za svaku fotku prikazuje "Processing HDR+"?
BSG 6.1.021. 22094356.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni je to prikazivao od kako sam instalirao Gcam. Možeš da isključiš obaveštenja pa ga neće više biti.
 
Nah, nikad to nisam imao dok nisam prešao na Android 10.
A da sam bio pažljiviji, video bih da je Djilkosh u prvom postu već linkovao gcam sanity release, baš za Android 10.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Presao danas na global stable 11.0.6.0, al je android 9.
Jel se android 10 dobija automatski ili mora da se skine update pa rucno?

Inace jako fino radi miui 11, doduse meni je fon vec umirao, bio je vise od godinu dana bez factory reseta :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@Djilkosh_Ns: vidim da si apdejtovao prvi post - sta je alternativa (ako ishta) BSG verziji iz tog prvog posta? Probao sam Sanity v6 sa podesavanjima koja si okacio na dropbox, ni blizu kvalitetu i bojama stare BSG verzije 6.1.021 (isto sa tvojim podesavanjima).
 
Ja koristim bsg ovu sa slike, za ono sto mi treba radi bolje od 6 verzije, znaci obicna slika, portret, night sight, i selfi, a koliko sam video blur nesto ne radi i panorama cinimi se. I imas 4k/60fps video.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
8012a48de1f5cf2955f04d7db4c9e988.jpg
 
Ja sam instalirao ovu Urnyx 7. Konačno imam malo napucanije boje. Za razliku od Sanity 6 mnogo je bolji Night Sight (ima mnogo manje šuma, više detalja). Rekao bih da je bolja kamera u odnosu na verziju za Android 9.
 
Jedini problem na gcam 7 verziji je delay na HDR enhanced i na night sight. To me baš kolje.

Onda malo furam sanity 9.5, pa se vratim na urnyx i tako.
 
Meni je san1ty primarna već duže vreme, urnyx sam skoro instalirao, nisam imao nešto mnogo prilike da ga testiram..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam se mnogo bavio gcam. Imao sam preko 30 isprobanih. Dugo sam bio na sestici od San1ty verzija 9.5. Vec nedelju dana koristim Urnyx 2.1, definitivno najbolja ikada, odlican zoom i slike nocu, ali sam prilagodio .xml file mojim ukusima za slike. Cekam jos da ubaci podrsku 60fps za snimke.
Imam drugo pitanje, imam twrp i rootovan telefon, stigao mi je update danas na 10.0.3. Kako da vratim stock recovery kako bi updatevao telefon?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
U korist te kamere koju koristiš ili?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Da u korist ove kamere,u pitanju je ovaj xml fajl https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=81059481&postcount=1597

Ja sam se mnogo bavio gcam. Imao sam preko 30 isprobanih. Dugo sam bio na sestici od San1ty verzija 9.5. Vec nedelju dana koristim Urnyx 2.1, definitivno najbolja ikada, odlican zoom i slike nocu, ali sam prilagodio .xml file mojim ukusima za slike. Cekam jos da ubaci podrsku 60fps za snimke.
Imam drugo pitanje, imam twrp i rootovan telefon, stigao mi je update danas na 10.0.3. Kako da vratim stock recovery kako bi updatevao telefon?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ako mozes zakaci svoj xml pa da uporedimo
 
Primetio sam slabiju bateriju na a10 stable.. a mrzi me da radim fr da vidim da li je do toga :)

Ako ništa ova baterija me tera da uskoro pređem na novi mob ,jedina šteta što i dalje ne vidim telefon sa boljom kamerom za ok lovu :/ prokleti mi9t pro , samo da ima ois

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kamera ti je najbitnija? U svemu ostalom mi9tpro je bolji od mi8

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Pa nije najbitnija , ali je u top 3 sigurno :)
Ajde to , nego sigurno nikada ne bih išao na lošiju kameru , jednom sam to uradio i odmah prodao mob posle 30dana

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne znam ako fotkas uz pomoc stativa fotke su egal

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Ljudi inace nose metarske stative u setnju i u izlaske? :D
 
Mi 8 = Pixel 3/Pixel 4. Jedina kamera trenutno što se tiče telefona na koju bi se preče oslonio je iPhone 11 (Pro) i to je. Mislim da će Samsung sad konačno napraviti veliki skok u performansama sa S20.
Teško da će u budućnosti bilo koji Xiaomi koristiti isti senzor kao neki Pixel i to je po meni šteta.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno