Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Slažem se,do sad mi stvarno ni jedan telefon nije pao jer baš vodim računa o njima. Ali sam nekako sigurniji šta znam. Pogledao sam ovu foliju i nisam primetio da ima za Poco. Možda da poručim za Mi 8?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Zato lepo kupis neku futrolu kao Spigen tough armor, i ne brines o lomu ekrana. Sto se tice ogrebotina, ne vucaram telefon na sve strane, ali se ne stresiram od onih mikro ogrebotina jer se one vide samo pod nekim cudnim uglovima i ne mogu da se osete pod noktom, a kamoli vide u regularnoj upotrebi :)
Tako da zrtvujem konfor koriscenja, za par mikro ogrebotina. Jedino da uzmem neko oleofobsko ulje da obnovim premaz na ekranu, posto mi se znoje ruke.
 
Slažem se,do sad mi stvarno ni jedan telefon nije pao jer baš vodim računa o njima. Ali sam nekako sigurniji šta znam. Pogledao sam ovu foliju i nisam primetio da ima za Poco. Možda da poručim za Mi 8?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Trebalo bi da pasuje, sličnih su dimenzija.
 
Jel zna neko dobru MIUI temu koja u pogledu ikonica podrzava sve sistemske + Google + aplikacije poput WA, Viber, Fb a da nije nesto kao iz crtaca niti nesto supermen, itd. Znaci nesto poput Pixel, Xeu, Elun, itd.? Nebitno mi je sve drugo, samo ikonice mi trebaju. :D
 
Ja trenutno koristim ikonice iz teme Dark Mod. Morning suns V10 mi je okej, a takođe koristim s vremena na vreme neku na foru One UI ikonica. Sve navedene pokrivaju sve ikonice i lepo su uređene.
Pored ovih uvek možeš da nađeš gomilu Pixel ikonica, mada meni su ružne. Ja najviše volim da su sve ikonice istog oblika i veličine.
 
Jel zna neko dobru MIUI temu koja u pogledu ikonica podrzava sve sistemske + Google + aplikacije poput WA, Viber, Fb a da nije nesto kao iz crtaca niti nesto supermen, itd. Znaci nesto poput Pixel, Xeu, Elun, itd.? Nebitno mi je sve drugo, samo ikonice mi trebaju. :D

Koristim poco launcher, a on moze da ima custom ikone sa store-a. Tako da mozes bilo koji icon pack da skines.
 
Svako voli nešto drugačije.

Probaj candycons.
 
Drug mi prodaje svoj mi8 poboljno pod garancijom, tako da neplanirano prelazim samo zbog cijene (150e).

Kontam odma' nabaciti neki vanila rom, ima li sta da valja, sad mu je neki xeu kaze, ne razumijem se u ta miui s@#$...

Da li mozemo ocekivati andtoid Q.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Dobrodošao. ;)
Xeu je isto miui ;)
Ako već nije otključan bl, moraš da čekaš 7 dana dok se otključa, tek onda možeš da menjaš romove.
Elem, tako sam i ja pričao kad sam kupio telefon, samo da rutujem i da stavim neki vanila android. Koristio tih 7 dana miui, posle stavio xeu samo (isti đavo, samo dobijam neke stvari kroz update ranije nego da sam na global). Sad ne bih išao na vanilu, miui je utegnut kao praćka, ima dosta korisnih stvari koje vanila nema itd.
Probaj, videćeš već :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni vanilla gadna skroz. Ne bih mogao klot Android da koristim ni u ludilu. Da hoću nešto klot koristio bih iOS.
MIUI je top, ima mnogo korisnih opcija, olakšava dosta korišćenje telefona u nekim situacijama, plus leti kako radi. Jedva čekam da isprobam MIUI 11 i Android Q.
 
Kako ti se cini u odnosu na ovu iz prvog posta? I koja podesavanja koristis?
 
Ne vidim neku razliku u kvalitetu slika, s tim što je ova novija verzija i ima neke opcije koje stara nema.
Sve default, ne mora ništa da se podešava manje-više.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da ne instaliram sad, može neko da okači slike nove i ove iz prvog posta?
I kakve to nove opcije ima u poređenju sa ovom iz prvog posta?
 
Time Lapse, SuperRes zoom. Night mode(UI aplikacije).


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jel ima jos neko problem sa instalacijom ove san1ty zadnje sto ste kacili, nece da mi je instal nikako.. inace, koristim ovu iz prvog posta, zanima me da li moze negde da se menja rez za panoramu, nisam nigde nista vezano za panoramu u podesavanjima nasao, a danas probao da slikam i nesto mi se cini kao da je rezolucija bas slaba.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Clear cache i data za kameru, uninstall, pa novu verziju instaliraj.

Nema podešavanje za panoramu ni na jednoj.
 
Znaci ne može ova iz prvog posta i ova zadnja san1ty zajedno da budu instal? Imao sam san1ty 1-2 verzije pre ove i ovu iz prvog posta i radile su obe, pa sam uninstall tu san1ty jer sam mislio da zbog nje ne moze da se instalira nova ali nece, nista probacu onda i ovu iz prvog posta da uninstal.

A za panoramu steta, cini ki se kao da su pre na ranijim verzijama bile malo bolje slike, tj detalji, il lepo je ovo vr sto ima sad ubaceno.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Meni je bsg bolja jer ima podešavanje za min.iso, dok ove sve novije nemaju.

Šteta, jako korisna opcija za noćno fotkanje.
 
Ja sam samo bsg i koristio, onu san1ty sam samo pogledao i tako je stojala, novu sam hteo da ubacim da vidim opcije, al ne ide..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Kupih upravo Mi8, prvi put se susrecem (tj. koristim) sa MiUIem. Vozicu ga ovako dok ne uhvatim vremena da vidim kakvo je stanjem sa AOSP-om.
Guracu ovako da se malo upoznam, kad hvalite toliko XEU. Otkljucan je bootloader i stavljen TWRP.

Dobra cijena od druga uzeo (on se nalozio na mi9t), kao nov, dao mi jeftinije, 180e jos pod garancijom, mislim da nema nista bolje za te pare. Nisam ni kontao da kupujem telefon.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ni za 220-240 nema bolje, a ne 180.
 
,[emoji106]Kakvo je staklo naprijed, grebe li se, najradije bih skinuo ovo zastitino staklo, samo privlaci prasinu i prljavstinu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno