Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Ja sam to samo prešao čisto da vidim kakav je rom, sutra ću se verovatno vratiti na stari.
 
Šta koristite da pustite film na tv preko telefona? Jer fabrički to ne može. A i za wireless display je konfuzno odrađeno jer mora iz podešavanja uvek da se pali.
 
Nisam uspeo da pustim Daredevila sa telefona na tv. Mogu samo share screen, ne i video. Ili bar ja nisam video to?
Čak nema ni opcija iz galerije da šerujem sliku na tv kad idem na ono share...
Po tim sitnicama MIUI zaostaje za TW.
 
Opcije/Jos pa podesi ovako
79dd32fe09142bf2b5dfe255a04d7145.jpg
6c142b5b08b0c088497af06df0cec35d.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Video sam to, ali nije mi to to kao na S7. Mada rešio sam to drugom aplikacijom.
 
Ne razumijem zasto Pie nije dostupan za global stable 10.0.3.0 vec samo za 10.0.2.0. Koji je razlog? Hoce li biti i za ovaj prvi ili cemo morati raditi downgrade? Citam na XDA da je ovaj 10.0.3.0 officialy revoked - koji je razlog?
 
Nisam siguran da mozes raditi downgrade . Mislim da mi8 ima onu zastitu, da ne moze downgrade firmware-a
 
Trenutno sam na Global Beti 8.12.7. Pie. Koji xeu preporučujete, a da je fluidan i da je baterija dobra i da nema nekih problema?
Je l prvo fleš roma pa twrp ili obrnuto radite?
 
Mozes bilo koji XEU, svi su fluidni, samo nemoj te stable.
Prvo flesuje twrp pa onda preko twrp instaliras xeu rom.
 
Obavezno između ta dva što je Slaviša rekao uradi full wipe da ne bi završio u bootlop

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pa sad valjda to zna :) a i pise mu u uputstvu na xeu sajtu.
 
Wipe se podrazumeva. :D
Maxi na kojoj si ti verziji xeu?
edit:
Ceo dan na 4g (14h30min), osvetljenje na nekih 45%. U suštini sam zadovoljan baterijom, može da izgura dan.


 
Poslednja izmena:
Ja sam se sad vratio na poslednju global betu. Isprobavao sam xiaomi flash tool. Probao sam i da zaključam BL. Posle sam ga opet odmah otključao...

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Telefon uključen pre 7 h jutros, 12 sati na poslu sve vreme 4G. Dve SIM kartice aktivne, sve moguće uključeno. Preko bluetooth-a povezan sat. Evo sada je prošlo 20h meni baterija 47%. Pogledajte print screenove suvišan je dalji komentar.
035c902f5076871bbba0a20ca4a65d4b.jpg
ef4f7d8757dd05356c952fc034960a77.jpg
cb0e92c27a577d528abba0fa5242ea41.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Jel ti bolje radi telefon sada nego na xeu?
Telefon uključen pre 7 h jutros, 12 sati na poslu sve vreme 4G. Dve SIM kartice aktivne, sve moguće uključeno. Preko bluetooth-a povezan sat. Evo sada je prošlo 20h meni baterija 47%. Pogledajte print screenove suvišan je dalji komentar.
035c902f5076871bbba0a20ca4a65d4b.jpg
ef4f7d8757dd05356c952fc034960a77.jpg
cb0e92c27a577d528abba0fa5242ea41.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa ne znam tačno da ti kažem mislim da je to isto sve

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Na auto je bilo oko 40-50%

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
TWRP kod nekog neće odmah ta novija verzija, ništa neće biti ako staviš prvo tu stariju pa onda flešni novi. Magisk odmah stavi 18.0 to je stabilna verzija.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Koju verziju twrp da instaliram? Jel ima bese neka fora da se prvo stavi 3.2.3.0 pa onda 3.2.3.1110 ili mogu odmah 3.2.3.1110?
Ili da instaliram kao sto kaze ovaj lik https://www.youtube.com/watch?v=p_RmZGQ-l2M, (on je rekao ovu verziju https://androidfilehost.com/?fid=5862345805528046749)


I je l' da instaliram magisk ovaj novi 18.0 ili stari 17.1?(xiaomi. Eu ubacujem)

Na xeu sajtu kod svakog rom-a i uputstva bi trebalo da ima i twrp.
ja sam tamo skinuo kad sam prvi put fleshovao.
 
e, ljudi stiže mi telefon za sat vremena i hteo bih odmah da se prijavim za otključavanje BL-a.
je l' ima veze sa koje verzije firmware-a to radim?
u smislu, da ako pošaljem zahtev sa verzije sa kojom je stigao fon, a u međuvremenu ažuriram na najnoviju, da li će resetovati broj sati?
nemam aposlutno nikakvog iskustva do sada sa MIUI telefonima.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li mozes odmah , tj bez telefona pokrenuti otkljucavanje.
Mislim da je neko pisao da je zapoceo otkljucavanje i u medjuvremenu promenio ROM, i da je jos morao cekat.
Tako da, sacekaj da ti stigne telefon, updejtuj firmware, i onda pokreni otkljucavanje.
 
Meni brljavi telefon posle MiUnlocka. :D Ekran bude crn pa pusti sliku, pa crn pa pusti sliku i tako u krug. Onda moram wipe data da radim pa se unormali. Ne znam da li treba da se uključi u programerskim opcijama debugging i oem unlock? Možda je zbog toga, a možda je i do verzije MiUnlock-a. Svakako ću za par dana da otključam telefon i pređem na xeu tako da me ovo mnogo i ne tangira.
Edit: koju verziju xeu mi preporučujete da skinem?
 
Poslednja izmena:
Meni brljavi telefon posle MiUnlocka. :D Ekran bude crn pa pusti sliku, pa crn pa pusti sliku i tako u krug. Onda moram wipe data da radim pa se unormali. Ne znam da li treba da se uključi u programerskim opcijama debugging i oem unlock? Možda je zbog toga, a možda je i do verzije MiUnlock-a. Svakako ću za par dana da otključam telefon i pređem na xeu tako da me ovo mnogo i ne tangira.
Edit: koju verziju xeu mi preporučujete da skinem?
Pa pre miunlocka treba to da se uključi, sad da li to ima neke veze sa tvojim problemom ne znam ali tako piše u uputstvu.

Ja ću ovu najnoviju betu, večeras u 02 ističe 360h[emoji16]


Inače, jel zna neko zašto su mi snimci na instagram mutni?



Sent from my MI 8 using Tapatalk
65765c52255b7831168182c233235781.jpg
 
Poslednja izmena:
Uključi to što si naveo, jesi li ti već otključao BL ili tek treba? Hoće i neke teme da prave problem, vrati standardnu temu pa probaj kad se to desi.
Meni brljavi telefon posle MiUnlocka. :D Ekran bude crn pa pusti sliku, pa crn pa pusti sliku i tako u krug. Onda moram wipe data da radim pa se unormali. Ne znam da li treba da se uključi u programerskim opcijama debugging i oem unlock? Možda je zbog toga, a možda je i do verzije MiUnlock-a. Svakako ću za par dana da otključam telefon i pređem na xeu tako da me ovo mnogo i ne tangira.
Edit: koju verziju xeu mi preporučujete da skinem?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno