Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Pogledaj ukupne dimenzije telefona, ne aamo dijagonalu. Pa vidi kako se uklapas.
 
Ako nameravate da uzimate SE model obavezno lepite neku zaštitu preko ekrana.. evo nemam ga ni mesec dana a već ima više ogrebotina napred nego nazad :)
Morali su negde da ustekaju lovu , *mjau**mjau**mjau*

Edit:
Ako oduzmemo to napred kinesko staklo i lošiju kameru u LL telefon je bomba. U top 3 koje sam ikada koristio i to bez preterivanja.


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema nikakav Gorilla Glass?

RN5 koristim mesec ipo dana bez zastite na ekranu, nema tackicu, mada je kod njega GG3 ja mislim.
 
Ma nema :)
Mislim manje više očekivano ali su možda mogli neko kvalitetnije da stave :)


Sada mi je nekako i glupo da uzimam tempered staklo :/
Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Aha. Nisam lepo ispratio onda konverzaciju. Kako da znam da li kod mene radi HDR+?

Inace izasao je sada novu update.
ed848ab4e04f206d6db7b031ef786ac1.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne znam kako da znas. Kod mene na Mix2s radi HDR+ jer ima dosta dug procesing. Jedino su fotke malo isprane, ali nista strasno, podigne se saturacija malo kasnije i bude ok.
 
Čini mi se da na dev china romu Po defoltu imam camera2api omogućen ?

Inače naišao sam i na ovo na githubu , da li to znači da postoji global dev rom za SE ? :)

30fa06e1b02aee59e8cbc0245e40dad5.jpg


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li neko moze da mi objasni sta sam konkretno uradio da mi se obrisu skoro sve slike iz Galerije? Takodje, sve te slike mi stoje i u google Photos? Poludeo sam, jer sada sigurno nisu tog originalnog kvaliteta kao sto su bile u Galeriji...Ne mogu da se setim sta je tacno pisalo u google Photos kada sam kliknuo...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ima neka opcija dal želiš original size Ili umanjenu
Si radio reset pa se to desilo?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Nisam radio reset. Kada sam usao u Google Photos, pisao je nesto vezano za backup i 3,5gb. Sto mislim da je to bila moja galerija, i kako sma to kliknuo, za par sekundi su mi nestale sve fotografije iz galerije...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kliknuo si na "oslobodi prostor". Tada ti sve slike koje su backupirane na Google izbriše lokalno sa moba. Imaju dobru kompresiju tako da ti nema neke razlike između originala i backupa.
 
Da li neko moze da mi objasni sta sam konkretno uradio da mi se obrisu skoro sve slike iz Galerije? Takodje, sve te slike mi stoje i u google Photos? Poludeo sam, jer sada sigurno nisu tog originalnog kvaliteta kao sto su bile u Galeriji...Ne mogu da se setim sta je tacno pisalo u google Photos kada sam kliknuo...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Ponudio ti je da obrišeš fotke pošto je napravio backup, na ovaj način:
4a7388f6c500c6f5ef258d74a5e2fd9a.jpg


P Smart
 
Da, to je to...Nikako ne mogu da vratim sada te fotke koje se obrisale sa telefona?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da, to je to...Nikako ne mogu da vratim sada te fotke koje se obrisale sa telefona?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Možda netko zna ali mislim da ne.
*mjau**mjau**mjau*, drugi puta sporije klikći...
Budi sretan da su ti slike ostale na Googlu, mogao si ih i skroz izbrisati pa imati veselje.
 
Aha, nije ni vazno ako ne moze. Ono sto mi treba, imam na ovaj g drive. Sada sam podesio da cuva u originalu. Hvala vam za informacije.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jedna zanimljivost vezana za s710. Doduše u stanu na 25,26c.
CPU stres test od 15min , throtlovanja bez :)

cc390b96f50b72bae066df197935c884.jpg


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Loznice smiri se, upropastices tako dobar telefon. :D
Znaci ubuduce samo Snap, nista Kirin, nista Exynos. :)
 
Reko da li da čekam da neko odradi sličan test u note9 pa da ga pokopam ovom slikom ili da je zakačim ipak ovde :)

Exynos nikada više .. realno snap je imao jednu lošu godinu sa s810 i to je to , ne postoji bolji SoC pored applovog rešenja

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Jel se taj test radi sa iskljucenim ekranom ili ukljucenim?

RN5 sa SD 636 krene da throttluje na ~81% CPU performansi posle 3-4min, bio ukljucen ekran. Nego sta nego je efikasan SD 710, dva A75 i cetiri A55 na 10nm, pride nije nabijen klok kao na SD 835/845. O potrosnji Exynossa ne vredi trositi mnogo reci, eno na S8+ temi ljudi uspeju da izvuku 3.5h SoT, sve je jasno :D

Za nekog ko nije apsolutni performance freak i ne igra AAA titlove na najvisim detaljima na telefonu, SD 710 je trenutno najbolji chipset.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uključenim :)
Nema šta , što više ovakvih " osrednjih " čipova to bolje :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
@evilmc ako ti je bitno da imaš u originalu možeš koristiti i mega.nz servis, 50GB za džabe. Aplikacija može da se podesi da radi snimanje na server kad se zakačiš na wifi.
Dobra je stvar što slike možeš na google photos jer kvalitet kompresovanih je odličan i ne moraš da razmišljaš o prostoru, a na Mega snimaš samo video ako je 4K da ne bi bio kompresovan na 1080p.
 
Da li neko zna da li mi 8 ima negde izlozen kod nas da se pogleda s obzirom da ga ima u zvanicnoj prodaji? I da li moze da se odkljuca FM radio i koristi sa adapterom za slusalice?
 
Ako je negde izložen onda su za to najveće šanse u gigatronu u ušću :)
Tamo sam video dosta Xiaomi telefona

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Mi8 Se još uvek nema na oglasima?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ova gcam mi radi na poslednjem china dev. Jedino viewfinder malo baguje ali bolje išta nego ništa. Videćemo uveče da li ima razlike stock vs gcam

a6f943a48cf75b3f1be61bd033c8012b.jpg


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Izasao novi updateScreenshot_2018-09-08-03-12-56-069_com.android.updater.jpeg

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koja je razlika izmedju kineske i global verzije? Kineska verzija 6/128 je 344 a global 6/128 491 eura. Gledam na aliexpressu

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno