Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

@vladix, preporučljivo je da se uradi. E sad ako te trenutno mrzi odloži ga dok ti ne dođe volja [emoji41]

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Odradim twrp preko fastboot-a, udjem u recovery, probam wipe data da bi se dekriptovao sadrzaj, ali kad opet udjem u twrp i dalje stoji enkriptovan pa ne mogu zip ni jedan da odradim ? je l treba tu jos nesto da se uradi ? Inace sam global stable, otkljucan bootloader naravno...
 
Moraš da formatiraš data particiju, wipe nije dovoljan

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
^^ da, trebalo je format. Hvala ti. Sve ovo samo zbog jednog fix-a za gcam :)
Ali i dalje pravi problem, odradim sve po tutorialu, ubacim zadnji gcam , odem i flesnem fix by pixel, udjem opet ali i dalje kamera zeza, posle par sekundi se ultra uspori ?
 
Poslednja izmena:
Never mind, resio sam tako sto sam instalitao magisk, pa preko njega odradio fix. Vredelo je, ovo je bruka kako slika sa nightsight modom, igram se sad malo sa podesavanjima u gcam, ali kida kako slika.
 
Koju to verziju kamere koristiš i za šta služi taj fix?
Ja sam na Global Beti Pie i koristim 6.1.013. Radi odlično.
 
Koliko ja znam taj fix treba samo za starije verzije Roma.

Evo današnja najnovija gcam radi i usporeno snimanje. Isprobana, kod mene radi super ja sam na poslednjoj global beti.
Ne treba nikakav fix.
Link:
https://cloud.mail.ru/public/AS3c/DAZMvnuLa

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Taj fix treba i za stable pie i za oreo, nisu ubacili šta sve treba iz bete. Ne pratite.
 
Jel za xeu betu ne treba fix? [emoji16]
I jel ima neki fix za gps, lokacija kod google maps poglupavila mnogo od kad sam stavio xeu, tipa vozim autoputem on mi prikaže da sam desno pored autoputa

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Uspešno otključao bootloader i ubacio xeu 8.12.13. Deluje mi da brže radi telefon u odnosu na poslednju global betu.
 
Ljudi, imam Mi 8 SE, najnovija xiaomi.eu beta, (Android P). Sve radi dobro, osim što mi od jutros mobilni internet ne radi, dakle radio je sinoć, i od jutros kad pokušam da ga upalim, on se kao pojavi na trenutak, pojavio se onaj mjerač brzine, i nestane, ostane samo piše H+ ali nema interneta. Da li je neko imao sličan problem?

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Proveri da nisi neki limit stavio za internet.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Izbriši proxy iz apn-a.
Ljudi, imam Mi 8 SE, najnovija xiaomi.eu beta, (Android P). Sve radi dobro, osim što mi od jutros mobilni internet ne radi, dakle radio je sinoć, i od jutros kad pokušam da ga upalim, on se kao pojavi na trenutak, pojavio se onaj mjerač brzine, i nestane, ostane samo piše H+ ali nema interneta. Da li je neko imao sličan problem?

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Upravo stigao i meni update na Pie global stable. Kao da ekran ima dosta zasicenije boje, iako nisam nista mijenjao

Da jesu boje jace i ja sam primetio.

Nego ja vise ne nalazim opciju za iskljucivanje notcha? Doduse bio mi je ukljucen notch uvek ali....
 
Poslednja izmena:
Izbriši proxy iz apn-a.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Riješio sam problem, tačnije, do operatera je bilo pošto sam nedavno mijenjao karticu. Tako da nije ništa vezano za telefon :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
^^
Skinuli su tu opciju

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Baterija na xeu 8.12.13 je očaj u poređenju sa poslednjom global betom.
 
Mozes da vratis. ako ti je to bila zadnja.
Cudi me da ti je baterija slabija na xeu romu.
 
Slabija mi je dosta u suštini. Ima i par iritantnih bagova. Tako da ću da se vratim na betu i obrišem nepotrebne aplikacije i ubacim par tvikova.
Da odradim prelazak kroz TWRP? Ili Miflash?
 
Meni isto sve, samo sam dobio konačno da radi 240fps. Tako da na ovom ostajem opet mesec dana, kao na 8.11.15 [emoji16]
 
Slabija mi je dosta u suštini. Ima i par iritantnih bagova. Tako da ću da se vratim na betu i obrišem nepotrebne aplikacije i ubacim par tvikova.
Da odradim prelazak kroz TWRP? Ili Miflash?
Miflash, samo pazi tamo dole desno šta selektuješ. Ja sam se vratio i zadržao global betu. Ima tamo nekih stvari nedovršenih i nekako mi nije to to. Ovde sve radi kako treba i ja sam zadovoljan.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pa imam bag sa alarmom. Jutros zvoni nema gde da se isključi, bukvalno ništa. Morao sam da resetujem telefon. I tako neke sitnice koje me nerviraju. Beta sa magiskom bi mi definitivno završila posao.
@maxi69 šta da selektujem? Može neki postupak, nešto? Je l ostaje tad TWRP?
 
Pa ne znam, imas ono flash_all i tako to. Ja kad uradim mi -flash uvek uradim to sa Flash_all , onda sve izbrise, i instalira kao da je novo sve. Bootloader mi uvek ostaje otkljucan, ne znam da li ima ta opcija na mi_flashu, ja sam na OS X, pa radim iz terminala.
Kad uradis flash-all onda moras ponovo instalirati twrp.
 
Sa Miflash ne ostaje TWRP ali ako ti treba možeš ponovo da ga flešuješ treba ti minut vremena.
Obratiš pažnju šta selektuješ, da li briše podatke ili ne, da li zaključava BL ili ne itd...
Ako ćeš stavljati Magisk budi spreman da izgubiš enkripciju telefona tako da ako ga slučajno izgubiš ne bi bilo prijatno. Ja sam sigurniji sa enkripcijom pošto ti realno Magisk i ne znači nešto, jedino za reklame ali to se rešava app Blokada koja radi savršeno na nerootovanim uređajima.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pa imam bag sa alarmom. Jutros zvoni nema gde da se isključi, bukvalno ništa. Morao sam da resetujem telefon. I tako neke sitnice koje me nerviraju. Beta sa magiskom bi mi definitivno završila posao.
@maxi69 šta da selektujem? Može neki postupak, nešto? Je l ostaje tad TWRP?
Svaki dan koristim alarm i nisam imao nikad taj bug. To bih bas primetio.

Doduše ja se nikad neću žaliti na bagove koji postoje ako nisam odradio clean flash i ne bi trebao niko da se žali. To je loše po programere, jer on će tu da potroši vreme, a ti nisi odradio clean install.
 
Otkud znaš da nisam? Odradio sam sve full i to 2 puta sam odradio za svaki slučaj. Već se par njih žalilo na taj problem na xeu. Eto ja sam se jutros probudio i ničega na ekranu za alarm bilo nije.
 
Nešto si ubacio dodatno. Nemoguće da smo na istom build-u, a ti imaš problem, a ja nemam.
 
Dodatno imam Magisk i u njemu Stereo, GCam fix, Vanced i Systemless host. I to je to što imam dodatno, sem 100tinak aplikacija.
Edit: je l rom za mi Flash treba da bude u .tgz formatu?
 
Poslednja izmena:
Treba. I kad skineš treba da ga raspakuješ i staviš na C particiju kompjutera.
 
Nazad
Vrh Dno