Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Jedno pitanje :)

Zašto si uzeo pro pored običnog mi8 ? Faktički si uzeo skuplju mi8 sa manjom baterijom

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Realno jeste Mi 8 pre kupiti i to bi bio moj izbor, ali ko želi da ima nešto jedinstveno što odskače od svakodnevnice i ostalih telefona to je to. Ne kažem da je telefon za sto u kafeu, ali razumem one koji kupe providno kućište za PC, pa tu kreće šminkanje osvetljenje, boje itd. Želi da se razlikuje.
 
Dobro nam ti došao nazad na forum [emoji5]

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Jedno pitanje :)

Zašto si uzeo pro pored običnog mi8 ? Faktički si uzeo skuplju mi8 sa manjom baterijom

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Zato što im je ista cena. Platii sam 65k u winwinu

Sent from my MI 8 Pro using Tapatalk
 
Evo da se pohvalim. Od danas sam ponosni vlasnik Xiaomi mi 8 pro telefona sa providnim leđima. Extra sam zadovoljan. Imam i 2 pitanja. Prvo me interesuje da li na leđima postoji neka folija. Izgleda mi kao da ima ali ne vidim nigde kvačicu za skidanje. Možda tripujem. Drugo, što me interesuje je jel ima negde da se uzme Smart cover case. Vidim u opcijama da ima podršku ali nisam ništa našao ni na ebayu, pa ako neko zna gde ima bio bi mu zahvalan.

Sent from my MI 8 Pro using Tapatalk
Ja razmišljam između ove dve sa alija:

https://s.click.aliexpress.com/e/xDIetzW

https://s.click.aliexpress.com/e/bnNxbDri

Sad imam ovu

https://s.click.aliexpress.com/e/GnDj6my


Ako neko razmišlja o maski, sve preporuke za ovu, fenomenalan osećaj u ruci

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni otvora ali stranu sa 10 proizvoda ali ne vidim tu masku. Ja sam sa ebaya naručio Smart cover clear view. Ovo je na Galaxy S7 edge šljakalo odlično. Jedino ova što sam naručio je neka kineska kopija. Ako ne grebe biće ok.

Sent from my MI 8 Pro using Tapatalk
 
goxy ako nije prob pročeprkaj po settingsu kamere da li zaista pro verzija snima 4k u 60fps...? i OIS je samo u 1080p ili i u ultra? tnx
 
goxy ako nije prob pročeprkaj po settingsu kamere da li zaista pro verzija snima 4k u 60fps...? i OIS je samo u 1080p ili i u ultra? tnx
Za sad ne. 30 FPS. Tako piše. Za OIS ne mogu da nađem.

Sent from my MI 8 Pro using Tapatalk
 
I na poslednjoj Global beti snima sve u 30fps. Smor.
 
Poslednja izmena:
Kačio sam ja snimke u 4k, pa pogledaj, sasvim solidno radi. Verovatno je još više smooth u fhd, ali avaj.
goxy ako nije prob pročeprkaj po settingsu kamere da li zaista pro verzija snima 4k u 60fps...? i OIS je samo u 1080p ili i u ultra? tnx
 
Ja ne vidim nikakvu razliku izmedju 30 i 60 frejmova. Meni to sve isto nekako.
 
Meni lično mnogo lepše deluje 60fps od 30fps. Baš mi nekako snimak deluje fluidnije, kvalitetnije, lepše.
 
Pa ovako što sam probao , tj snimio i pogledao na telefonu, ne vidim razliku.
Na TV u ili kompu ih ne gledam.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Neko je pričao za instagram da se pojavljuju pixelated snimci dok se pregleda. Server side je ( dešava se na svim telefonima) i pitanje je kad će se srediti. Možda će uvesti subscription da se gledaju sa većim kvalitetom, jer serveri su kao opterećeni i treba platiti.

Ako zvanično to dodje, mislim da palim sa instagrama, a usput ću uštedeti i bateriju.
 
Sad je počeo da mi se gasi always on. Umesto da se zatamni, on potpuno nestane, a pojavi se kad podignem telefon.


Sent from my MI 8 Pro using Tapatalk
 
Jel zna neko da mi objasni zbog čega kada snimam za instagram story snimci izgledaju kao da su snimani sa kamerom od 100 dinara. Kapiram neće da preopterećuju servere pa kompresuju snimak da bude lošijeg kvaliteta, ali onda mi ne ide u glavu zašto kada stavljam story sa ajfonom snimak bude besprekoran?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To ti je do kamere i MIUI. Pričao sam da kamera fail-uje prilikom slikanja na WhatsApp-u. Ista priča i za Instagram.
 
Drugaru na s9 ista priča, drugi huawei p20 isto... Msm da nije samo kod xiaomi

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako misliš na one plave slike, ja sad na xeu nemam problema sa tim

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Starija verzija Instagrama resava problem, 51 verziju koristim i klip je dobar, kompresuje mozda malo, ali je 60fps kao kada snimim kamerom, zadovoljan sam. I ne radim update apk i cao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koliko često Xiaomi izbacuje one Google security zakrpe. Meni stoji još oktobarska.

Sent from my MI 8 Pro using Tapatalk
 
Stigao Pie jutros, 10.1 EMUI, 1.4GB težak update. Instalirao ga za par minuta. Dodat studio effect na prednjoj kameri i malo sredili ikonice. Ne vidim razliku u potrošnji baterije, ali istina nisam ni koristio telefon nešto dugo, ovo je treći dan. Ne znam da li da radim factory reset, taman sam sve podesio, za sad ne vidim da ima potrebe.

Dodali su i notifikacije koje se na kratko prikazuju kao na Poco, ali je potrebno uključiti u podešavanjima tu opciju.
 
Poslednja izmena:
Stigao Pie jutros, 10.1 EMUI, 1.4GB težak update. Instalirao ga za par minuta. Dodat studio effect na prednjoj kameri i malo sredili ikonice. Ne vidim razliku u potrošnji baterije, ali istina nisam ni koristio telefon nešto dugo, ovo je treći dan. Ne znam da li da radim factory reset, taman sam sve podesio, za sad ne vidim da ima potrebe.

Dodali su i notifikacije koje se na kratko prikazuju kao na Poco, ali je potrebno uključiti u podešavanjima tu opciju.
emui ili miui?

Sent from my MI 8 Pro using Tapatalk
 
Upravo stigao i meni update na Pie global stable. Kao da ekran ima dosta zasicenije boje, iako nisam nista mijenjao
 
Nazad
Vrh Dno