Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Kako da se postavi live wallpaper za lockscreen?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li je neko od vas koristio Huawei Mate 10 Pro pre ovog telefona? Ako jeste, utisci naravno.
 
Da to sam i skinuo ali to su samo wallpaper-i, to se i skida sa tog linka a sa GP samo ona Guglova app.
Nems veze, hvala puno, pokusacu da sredim nesto a ako neko u medjuvremenu provali gde je problem neka pise. [emoji4]

Edit: Sve je isto. Ako na ovo mislis?
0d4c41261cbca1bc51f4d3a887569ba5.jpg

Da na to sam mislio. Postavio si prvo onu live temu iz miui themes rhodium? i onda odaberes neku live wall is wallpaper.apk.
 
Kako da se postavi live wallpaper za lockscreen?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Koja verzoa miui-a si?
ja sam postavio live wall in na screen lock, tako sto sam instalirao wallpaper apk i onaj drugi apk sa linka sto sam postavio par postova ranije.
Ja sam na PIE pa sam zato instalirao dva app.

isto ranije je neko pisao kako postaviti live wall na lock screen ali islim u mix2 temi.
ja sam pre instalacije apks stavio da mi tema bude rhodium i live wall sa teme.
onda sam instalirao prvu wallpaper apk, nije htelo da se promene, vratio na rhodium
onda instalirau drugu apk, i samo odabrao wll in wallpaper apk
 
Pa ne znam, pokusaj da instaliras wallpaper.apk (mozes je skinuti sa sajta koji sam postavio , tj sa Google Play) i skini ovu drugu apk za 8.0-8.1
ta druga apk waljda samo doda wallpapere u prvu. nema je na screenu.
znaci pokusaj prvo staviti rhodium temu i live wall, onda skines one 2 apk, instal prve sa GP, pa onda ovvu drugu ( ja sam odradio restart misleci da nesto nije uredu ), onda udjes u wallpaper.apk i tamo odaberes live wall. automatski postavi wall i na lock i na home screen. Ne pita te ono gde hoces.
 
Nw mogu da nađem tu temu. Izgleda da je samo za China rom dostupna.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ima. Piše can't load resource kada kliknem na link.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa dobro, probaj onda tu live temu iz miui-a ( ne mora to biti rhodium, na mix2s mi imamo samo tu live temu. ) pa onda instaliraj apks i probaj.
 
Probao sam već. Ne vredi, ne može nikako lockscreen live wallpaper da se podesi.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To je do Android verzije sigurno, dok ne predjemo na Pie bice live samo na home screen-u. Steta, bas dobro izgledaju. [emoji4]
Ista stvar je i sa novom verzijom GCam, ona koja je portovana sa Pixela 3. Portrait mod ne radi na 8.1 dok na Pie sve radi kako treba.
 
Meni na 8.1 radi portret mod. Probajte da opalite slike u tom portret modu, a onda kada otvorite sliku, kliknite dva puta na Edit dugme da vam ponudi opciju depth.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
u tom tvom portrait modu, kad slikas moras vertikalno pomeriti telefon? od dole ka gore? na ovoj najnovijoj verziji sa Pixel 3 ne moras pomerat, portret mod radi sa obe kamere valjda
 
Koristim dugo aCalendar i hteo bih da mi on bude podrazumevani kalendar. Probao sam da odštikliram kalendare (Calendar accounts) u sistemskom kalendaru, ali se podešavanje prenosi i na aCalendar, tj. i tamo postane odštikliran.
Pitanje: kako ugasiti sistemski kalendar?

Via mi8

Ne moze se ugasiti, ali se mogu ugasiti notifikacije na stock kalendaru...
 
Misli na lens blur verovatno, ne portrait mod.
 
Ako se dobro secam bilo je za portrait mod. Ajd bas cu probati tu verziju opet instalirati, pa da vidim.

edit: Jeste lens blur je, te starije verzije nemaju portret mod.
 
Poslednja izmena:
Ako misliš na 5.1 i 5.3 imaju i jedno i drugo.

Lens blur je za objekte, a portret za ljude :)
 
Mislim da je MI8_V1_N6_GC-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.2 mislim da ona nema portret mod, samo lens blur
 
Skidam ih sa Celsoazevedo sajta

Hvala, probat cu ovu tvoju

edit: ne radi ta verzija na mix2s, kad se startuje app vifeinder je crn, kad se udje u settings, onda zabaguje i ne moze nazad.

edit2: ne treba mi lens blur , jer na ovoj zadnjoj portret mod bluruje pozadinui kad slikam neku biljku npr
 
Poslednja izmena:
Je l prešao neko sa Pixela 2 na Mi 8? Kakvi su utisci? Kvalitet ekrana, kamere, generalni utisak?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Ne znam sto bi neko razmisljao u tom pravcu
:)


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Je l prešao neko sa Pixela 2 na Mi 8? Kakvi su utisci? Kvalitet ekrana, kamere, generalni utisak?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Jeste valjda SretenBG, cak je i pisao utiske, mislim, pogledaj ranije postove.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mislim da je on sa 2xl prešao.

Mada znalo se da se neće brzo pokajati :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Ne nedostaje mi ništa sa p2xl. Na MI8 je sve bolje sem kamere. Gcam port napreduje sa svakom novom verzijom, tako da mi ni to više nije neki minus. Prodao sam polovan p2xl bez garancije i kupio nov MI8 sa garancijom i još mi ostalo para.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kul, hvala na odgovoru. Pa i kontao sam da je samo kamera bolja na pixelu. Znaci I display ti je bolji na Mi 8?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno