Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Settings / connections / location / locating method
 
Poprilično se razlikuje - na J6 nema GPS kao posebna stavka ... ima da uključiš Location I to je to ... na Mi8 posebno imaš Location - posebno ovaj dualGPS

Ništa mi nije jasno

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Nemas ova podešavanja?

b8012cc67092698950860c1a13ad8c4f.jpg
 
Ovako je to ma J6 ... možda sam ipak trebao tamo to da pitam .. ali posle dva Mi telefona - ovo sa Samsungom mi je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ski [emoji16]
d632516b7965a7a1beb330dfe87a5f44.jpg
3533439513fa3eed6afcc910bc4dac8f.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa napisao sam ti gore putanju, to je to, sad klikni na locating method i imaćeš još dve opcije koje koriste gps. Battery saving ne koristi.

Prebaciću ovo posle u Samsung temu
 
Pa napisao sam ti gore putanju, to je to, sad klikni na locating method i imaćeš još dve opcije koje koriste gps. Battery saving ne koristi.

Prebaciću ovo posle u Samsung temu
Možda se nismo razumeli ... na Mi8 - iako je isključen GPS, on i dalje beleži lokaciju na Google mapi .... dok kod Samsunga ako isključiš Location ( pošto nema GPS odvojeno) - on ne beleži lokacije na Google mapi

Jel to tako mora ? To je bilo pitanje

I još nešto - to se dešava sa sve tri opcije u locating method

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Normalno, lokacija mora biti uključena (taj glavni switch ili quick toggle) a onda u locating method izabereš da li želiš samo gps, samo preko mreže ili sve zajedno.

Tebi je zapravo na toj drugoj slici podešeno kao što kažeš da je na xiaomi, lokacija uključena, gps isključen.
 
Poslednja izmena:
Normalno, lokacija mora biti uključena (taj glavni switch ili quick toggle) a onda u locating method izabereš da li želiš samo gps, samo preko mreže ili sve zajedno.

Tebi je zapravo na toj drugoj slici podešeno kao što kažeš da je na xiaomi, lokacija uključena, gps isključen.
Hvala ... to me zanimalo

Ovde je to lepše rešeno .. imaš GPS da uključiš posebno + podešavanja za lokaciju



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kako je na Mi 8? Ovo kod Đilkoša je isto kao na samsungu, tako je i na stocku zapravo.
 
Imaš posebno da uključiš GPS ... a lokacija ti se određuje sa mreže ili wifija ... kod Samsunga imaš taj swich Location - I to je to .. razumeo sam da drukčije funkcioniše

Hvala
197f28fdcbe616f92cd78351b31e98b9.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koristite li neku zastitu za ekran, koje su preporuke? Moze preporuka i za neki dobar case ako koristite a da stiti kamere. :)
Bacio sam oko na onaj Nillkin Scrub, koristio sam ga i na prethodnim mobovima, mada su gornja i donja ivica otvorene ali je dosta tanak i lepo lezi u ruci.
 
Mofi, cafele, baseus... Vidi neke od njih.
 
Hvala ti, video sam tvoju preporuku u postovima iznad. :)
Veliki je izbor, naci ce se neka, trenutno mi je bitnije da nadjem neko kvalitetno staklo/foliju. Ona sto ide u pakovanju uz Nillkin je dobra.
 
Šteta stavljati na dobar displej staklo, no ako si nepazljiv onda okej :)
 
Steta slazem se skroz. :)
Nisam nepazljiv, potpuno suprotno, cak trenutni mob nosim bez zastite ekrana sve vreme a nema ni tackicu na sebi (da kucnem u drvo :D). Ali sto ono kazu bolje spreciti nego leciti. :D
Za koji dan treba da mi stigne Mi8 pa rekoh da se obezbedim i narucim na vreme te sitnice. :)
 
Pazi ni na fosilu Z3 nisam nosio staklo na ekranu pa ne vidim potrebu ni na MI8. Nemaš brige ako ga ne nosiš zajedno sa ključevima i sl., a kažeš da si pažljiv.

Što se tiče maski na predlog @Djilkosh_Ns pregledao sam sve te brendove i naručio sledeće tri:
https://www.aliexpress.com/item/Msv...732.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.73594c4dEwncR6
https://www.aliexpress.com/item/Caf...564.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.73594c4dEwncR6
https://www.aliexpress.com/item/Xia...735.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.73594c4dEwncR6

Imam još kandidata na listi ali sa ove tri za 10€ ukupno sam se obezbedio na neko vreme.

Super mi je kako Msvii fizički stanji telefon :cigar: ahahahahaha kinezi -> kraljevi :cigar:
 
Msvii su najbolje i najtanje tvrde zaštite. Na svakom telefonu ih koristim.

Nju ili ako neko hoće onu kao peskiranu onda IMAK.
 
Nadam se da ih neću čekati predugo jer ipak ovaj silikon što se dobije uz telefon nije nešto. Klizi, a navikao sam na peskirani Imak s kojim telefon ne beži iz ruke kako god da ga uhvatiš.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako spigen pravi tough armor za mi8 eto vam moja preporuka ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Msvii su najbolje i najtanje tvrde zaštite. Na svakom telefonu ih koristim.

Nju ili ako neko hoće onu kao peskiranu onda IMAK.
Po prvi put sam naručio Msvii, nemam predstavu kakve su. Do sada uvek Nillkin. Scrub i Deffender.
A od Spigena Tough armor, šteta što ih nema..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kupio sam Mi 8, sve je super, leti, ali mi ne radi always on display. Znači idem u postavke - prikaz - uvijek uključeno, ali kad zaključam mob, ne pojavi se ništa. Što bi bio problem? Btw updatean je na miui 10 global stable.
 
Sad sam probao da uključim i radi, ništa više od tebe nisam podešavao niti treba.
Stabilna verzija sa xiaomi.eu MIUI 10 v10.0.4.0.
 
OK da budem precizniji, moja verzija je Global Stable 10.0.2.0. i ne nudi nikakvu nadogradnju. Probao sam restart, promjena regije (na Hong Kong sam radi Face unlocka), ali ništa
 
Mislim da nema novija globalna verzija od te koju imaš, to bi @SretenBG mogao reći on je valjda na global ROM-u.
Svakako je čudno da ti ta opcija ne radi, možda da sačekaš noviju verziju pa ako ni tad ne proradi onda factory reset...
Xiaomi.eu verziju sam ubacio iz TWRP, a sad ima i v10.0.5.0.
 
10.0.2.0 je zadnja verzija global stable roma.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Samo skinem apk i instaliram? Ili je potrebno prije toga nešto uraditi?
 
Nazad
Vrh Dno