Šta je novo?

Preporuka za 32" monitor

Mojsa030

Poštovan
Učlanjen(a)
04.05.2018
Poruke
0
Poena
50
Ja sam pronasao nekoliko modela koji mi se manje vise uklapaju u moj budzet od oko 400-450e a potrebe su mi za obrada fotografija u Photo Shop-u, stampanje fotografija na velikoformatnom ploteru Canon, video obrada i povremeno gaming ( zene mi igra igrice pa kad je pustim na comp... :) ) a najbitnija opcija treba da ima opciju istovremenog prikaza dva signala u dva prozora Picture by Picture (PBP)

Od modela koje sam gledao lista bi bila sledeca:

01. BenQ PD3200Q
02. Samsung S32D850T 32"
03. Philips Brilliance BDM3270QP
04. HP Omen 32"
05. ASUS PB328Q
06. HP Pavilion 32"
07. AOC Q3277PQU

e sad koliko sam ja mogao da pronadjem po raznim sajtovima opciju PBP imaju BenQ, Samsung i Philips dok za modele HP, Asus i AOC taj podatak nigde nisam pronasao pa ako neko zna dali i ovi modeli imaju tu opciju neka prenese svoje iskustvo (pogotovo za HP i Asus modele), a takodje nisam dovoljno strucan da mogu iz specifikacija da procenim koji od pomenutih modela ima najkvalitetniji prikaz slike ( ostrina, osvezavanje, vernost boja, refres rate itd.)

Hvala na savetima
 
Ja sam pronasao nekoliko modela koji mi se manje vise uklapaju u moj budzet od oko 400-450e a potrebe su mi za obrada fotografija u Photo Shop-u, stampanje fotografija na velikoformatnom ploteru Canon, video obrada i povremeno gaming ( zene mi igra igrice pa kad je pustim na comp... :) ) a najbitnija opcija treba da ima opciju istovremenog prikaza dva signala u dva prozora Picture by Picture (PBP)

Od modela koje sam gledao lista bi bila sledeca:

01. BenQ PD3200Q
02. Samsung S32D850T 32"
03. Philips Brilliance BDM3270QP
04. HP Omen 32"
05. ASUS PB328Q
06. HP Pavilion 32"
07. AOC Q3277PQU

e sad koliko sam ja mogao da pronadjem po raznim sajtovima opciju PBP imaju BenQ, Samsung i Philips dok za modele HP, Asus i AOC taj podatak nigde nisam pronasao pa ako neko zna dali i ovi modeli imaju tu opciju neka prenese svoje iskustvo (pogotovo za HP i Asus modele), a takodje nisam dovoljno strucan da mogu iz specifikacija da procenim koji od pomenutih modela ima najkvalitetniji prikaz slike ( ostrina, osvezavanje, vernost boja, refres rate itd.)

Hvala na savetima

Ako jos nisi odlucio, preporucujem br.3, koji koristim i prezadovoljan sam(imao sam do skoro slicnu dilemu). Ima i PiP (slika u slici / npr. lap top i desk top imaju prikaz u isto vreme na ovom monitoru) i PbP (slika pored slike / do 4 tabova u isto vreme: npr. jedan sa tekstom, drugi sa nekim video sadrzajem, treci sa nekim grafikonom, i cetvrti npr. sa video nadzora), da ne hvalim vise, imas ovde jos detalja:

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?412031-Savet-za-kupovinu-32-quot-racunarskog-16-9-monitora

:wave:
 
Ako jos nisi odlucio, preporucujem br.3, koji koristim i prezadovoljan sam(imao sam do skoro slicnu dilemu). Ima i PiP (slika u slici / npr. lap top i desk top imaju prikaz u isto vreme na ovom monitoru) i PbP (slika pored slike / do 4 tabova u isto vreme: npr. jedan sa tekstom, drugi sa nekim video sadrzajem, treci sa nekim grafikonom, i cetvrti npr. sa video nadzora), da ne hvalim vise, imas ovde jos detalja:

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?412031-Savet-za-kupovinu-32-quot-racunarskog-16-9-monitora

:wave:

stigao monitor po tvojoj preporuci za sada prvi utisci su Ok sem touch komandi na monitoru koji su dosta losi i tesko je rukovati kroz meni... a sad jedno pitanje, kad se aktivira PBP sa dva compa kako da podesim da mi podeli ekran na dva dela i da se vidi preko celog ekrana a ne samo u malim prozorima levo i desno

hvala za preporuku, pozdrav
 
Cestitam (sa zakasnjenjem), odlicna kupovina!
Imas na maticnom sajtu program "Smart control Premium",(25,1 mb), skini i instaliraj, preko istog kontrolises potpuno svim parametrima za kontrolu i podesavanje monitora (ja bar od tad ne koristim tac kontrole na monitoru). Nakon sto instaliras i pokrenes program, na kartici "options" imas podkarticu "MultiView", tu izaberes opciju PBP / enable (picture by picture).
 
Hvala puno scandalli...

da, da skinuo sam Smart control Premium i tako ulazim u meni, PBP sam i preko komandi i preko programa aktivirao ali idalje ne znam kako da setujem da mi prikaz bude preko celog ekrana bez crnila gore i dole tj. trebalo bi ekran nekako da se rotira za da prikaz bude uspravan kao za pivot... to sam kod Asus, Samsung i Benq modela vidjao da moze al ovde nisam uspeo da provalim kako se to namesta tako da mi je opcija PBP totalno beskorisna jer je slika na oba izvora u tom slucaju suvise mala i neupotrebljiva...
 
Bio sam kupio AOC 32" MVA I vratio ga pošto nisam bio zadovoljan. Sad mi treba vaš savet da li da čekam IPS verziju tog monitora ili da mi preporučite neki 27" qhd monitor.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno