Šta je novo?

Jeftin second screen za fudbal

pbogdanovic

Slavan
Učlanjen(a)
29.12.2005
Poruke
466
Poena
320
Dolazi nam Svetsko prvenstvo, a ja još nisam rešio problem za koji tražim pre svega jeftino rešenje. Naime, radim na laptopu i to napolju u bašti što znači da neću biti pored televizora za vreme utakmica. Stoga sam došao na ideju da instaliram drugi ekran na kome ću gledati utakmicu koju strimujem na laptopu.

Prvo mi je palo napamet da kupim neki jeftin LCD, ali su me cene poprilično iznenadile. Imam noviji laptop sa HDMI izlazom, a polovnih HDMI monitora takoreći nema ispod 70 eur. Onda sam mislio da uzmem neki tablet ali su i oni preskupi. Na kraju sam završio na malim ekranima za kola ali i tu su cene visoke a i ne znam kako bih povezao HDMI sa tim ekranima (koji obično služe za DVD u kolima).

Sve u svemu imam problem koji stvarno ne znam kako da rešim. S obzirom da sam napolju ne mogu na sto da stavim neki ogroman ekran, verovatno do 20" je realno, sve preko toga je muka. Mislio sam da će ti neki mali ekrani/tableti od 7" ili 10" biti džabe (polovni, ne treba mi ništa fancy) ali ispade da sam se žestoko prevario.

Da li neko ima neku dobru ideju kako da rešim ovaj problem da mogu da gledam fudbal?
 
Zasto monitor mora da ima hdmi? Imas vrlo jeftine monitore sa dvi ili vga prikljuckom, samo uzmes adapter. Zvuk valjda imas sa laptopa.
 
Pravo da ti kažem mislio sam da mora. Laptop mi je FHD (3840x2160) i ne znam da li će prepoznati rezoluciju drugog ekrana ako nije HDMI i da li mogu ručno da podesim. Ako ne mora HDMI onda je druga priča... Znači ima adapter za HDMI -> VGA recimo i radi, može i niža rezolucija, prepoznaće?
 
Da i da; ako je adapter dobar.

Ti sam setujes output sekundarnog monitora i to je manje-vise proces od 15 sekundi.
 
Možda da gledaš preko mobilnog telefona fudbal ili u nekom lebdećem always on top prozoru na delu ekrana laptopa.
 
Nazad
Vrh Dno