Šta je novo?

Nasumicna restartovanja racunara i plavi ekrani

undertaker75

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2007
Poruke
308
Poena
320
Zadnjih par dana mi se desavaju nasumicna restarovanja racunara.
u pocetku obican restart pa onda ni sistem nije hteo da se podigne do kraja i onda sa plavim ekranima.
bez pravila.zavrte se kuleri,zapocne uuuuuu i cao...
odneo racunar na servis koji je posle par sati testiranja rekao da je bilo do biosa.flashovao ga i problem je "resen"
naravno da mi je bilo sumnjivo ali posto nisam imao vremena da se sam bakcem to je nekako i proslo ali posle 2-3 dana ponovo ista prica.
instalirao program "who crashed" koji je je izbacivao razne dump poruke pa sam krenuo sistemom eliminacije.i naravno da li je uzrok hardware ili software?
Menjao sam memoriju jer sam na nju prvo posumnjao.
vrteo memtest 86+ i na jednom slotu mi je izbacio 271 gresku pa sam izbacio taj slot.ubacio drugu i bilo je sve u redu ali samo jedan dan.
ocistio racunar,chasis kulere.cpu kuler (Hyper 212 evo),kompletno napajanje proveravao.kondezatore i tranzistorcice na ploci.proverio kablove.prikljucke
inace dump poruke su:

wow64cpy.sys
wow64win.sys
ntoskrnl.exe
fltmgr.sys
ntfs.sys

znaci memorija,pregrevanje procesora,drajveri koje sam updetovao ili hdd ciji sam screen okacio.
windows je 10. konfiguracija je sledeca
cpu: AMD Phenom II X4 955
mb: M4A785TD-V EVO
ram: gail 2*2 ddr3
hdd: seagate 1gb
napajanje: antec 650w
...optika + zvucna

Evo sada radi vec nekih 3h bez zakucavanja ali kao da sedim na ekserima.jer prethodnih puta se samo spuca bez ikakvih pravila.temperature cpu,ploce,hdd nisu nikada previsoke
ali iz nekog razloga zauzece diska ide precesto i do 100%.bude neko krace vreme tako i onda normalan rad ako se pre toga ne zakuca.
inace nikakav tezi rad (naravno sa ovom masinom se to i ne ocekuje,bilo nekad a sada je jos i bez graficke) samo surf.torrenti i video materijal se konzumira.
 

Prilozi

  • Capturehdd.JPG
    Capturehdd.JPG
    217.1 KB · Pregleda: 55
  • Captureever.JPG
    Captureever.JPG
    110.2 KB · Pregleda: 53
Da bi isključio softver / Windows kao uzrok problema, pokreni live Linux sa USB-a. Jeste da nećeš imati sve programe koji ti trebaju, ali tu su browser i video plejer, što je najbitnije :) Ujedno ćeš videti da li je i HDD problem. Ako je i dalje isto, moraćeš jednu po jednu komponentu da menjaš.

Nisam samo siguran šta si radio sa memorijom nakon lošeg memtesta? Jesi li isti modul prebacio u drugi slot, ili si zamenio taj modul, drugim ispravnim?
 
Nisam samo siguran šta si radio sa memorijom nakon lošeg memtesta? Jesi li isti modul prebacio u drugi slot, ili si zamenio taj modul, drugim ispravnim?

Memoriju sam zamenio kompletno.izbacio sam modul/e koji su prijavljivali greske.

Na zalost zakucavanja su se nastavila.Racunar se zamrzne bukvalno posle par minuta,ode mu disk usage na 100% i kraj.Posle eventualno jos jednom i onda radi bez problema 3-4-5 sati.Tako je bilo juce,tako i danas.
Kada proverim preko run>perfmon /rel mi izbacuje...computer has rebooted from a bugcheck...
Disk usage mi pokazuje da ode na 100% service host:Superfetch

Dosadno i iritantno do bola.Sve ok radi i onda odjednom prc...vise i ne ostavljam racunar da radi kada nisam kuci.
 
Nisam jos.
Upravo skinuo i narezao kali linux 2018.
Nemam bas nimalo iskustva sa linuxom...mozda je vreme da se bolje upoznamo.
Mada tako bi verovatno utvrdio da windows ne sljaka kako treba pa ne znam da li "da navijaM" i za koji problem???
Samo da se ratosiljam bede
 
Promeni sata kabl I ako mozes port ili hdd/ssd
Vrisnuo mi ssd sa slicnim simptomima dok sam skontao......
 
Poslednja izmena:
Povadi sve ukljuci bez rama pa dodaj ram,ako je ok onda dalje hdd pa graficka.Resetuj bios i opali nov sistem. Meni je prijavilo gresku jednom zbog kabla sa hardom,drugi put na tudjem racunaru kabal za cd rom je pravio spoj problem posle zamene sve ok radilo
 
Zamenio i misa jer mi je ranije zabadao zbog driver.Nije ni do njega jer se opet restartovao...
Prikljucim sasvim drugi hdd sa tim istim kablovima koji je imao na sebi instaliran win7 i evo radi vec nekoliko sati.
Znaci potpuno isto masina ali sa drugim hdd-om i sistemom.
Jel bi to trebalo da suzi problem na hdd.operativni sistem i neki ludi bug/driver????
Opasno me boli glavudza
 
Da bi isključio softver / Windows kao uzrok problema, pokreni live Linux sa USB-a. Jeste da nećeš imati sve programe koji ti trebaju, ali tu su browser i video plejer, što je najbitnije :) Ujedno ćeš videti da li je i HDD problem. Ako je i dalje isto, moraćeš jednu po jednu komponentu da menjaš.

Nisam samo siguran šta si radio sa memorijom nakon lošeg memtesta? Jesi li isti modul prebacio u drugi slot, ili si zamenio taj modul, drugim ispravnim?

+1
 
Zamenio i misa jer mi je ranije zabadao zbog driver.Nije ni do njega jer se opet restartovao...
Prikljucim sasvim drugi hdd sa tim istim kablovima koji je imao na sebi instaliran win7 i evo radi vec nekoliko sati.
Znaci potpuno isto masina ali sa drugim hdd-om i sistemom.
Jel bi to trebalo da suzi problem na hdd.operativni sistem i neki ludi bug/driver????
Opasno me boli glavudza

Trebalo bi da suzi problem hdd i systema...takvi problemi su malo zeznuti i moraju da se resavaju postepeno...i zna da se desi da budu 2 komponente u problemu a ti menjas po jednu da bi probao...i onda kad sve izmenjas a on puca i dalje...nista ti nije jasno!
 
Nazad
Vrh Dno