Šta je novo?

Kako najpovoljnije "čuvati" broj

jaksa

Odeljenje za zaštitu naroda
Super Moderator
Učlanjen(a)
04.06.2002
Poruke
6,223
Poena
905
Situacija je sledeća - u dualsim telefonu korisnik ima 2 kartice, jedna je primarna i preko nje ima net, druga je tu iz istorijskih razloga, kao bivši službeni broj koji mnogi saradnici imaju. Oba su trenutno postpaid, jedan kod Telenora, drugi kod MTS (neki paket od oko 600-700din)
Kako najjeftinije čuvati taj drugi broj jer je ovih 600-700din neiskorišćeno i da li je uopšte moguće preći s drugim brojem sa postpaida na prepaid, ako je to najpovoljnije.
 
Mozes preci na prepaid, rok vazenja kredita je kratak (2 do 3 meseca) ali je sama kartica aktivna 12 meseci. Samo proveri mislim da Vip ima klauzulu da se kartica gasi nakon 3 ili 4 meseca neaktivnosti na mrezi (povremeno je ubaci u telefon i pozovi ili posalji SMS na istu).
 
Ја имам 2-3 картице из такве приче и допуним их на свака три месеца по 200 кинте. Теленорова је до скоро важила 11 месеци али су исекли. Пошто ће да буде активна, добијаће инфо када истиче па неће да заборави.
 
Bukvalno najjeftinije je ako mozes na nekog OSI da prebacis taj broj (a nema vec svoj, posto je limit jedna takva tarifa po OSI) i zabranis sav odlazni saobracaj (nikako da bude dozvoljen), kod MTSa.
Za slepa/slabovida lica je besplatna tarifa, za ostale je nesto sitno. Doduse, cini mi se da net nisu mogli da zabrane za osobe sa slabim vidom, i ide on staro 60din/MB, pa sam zato odlicio da nikako ne rizikujem :(

Posle toga je najjeftinije u Telenoru, ako jos uvek moze Start paket.


U sustini za sada je i dalje besplatno da dopunjujes telenor prepaid broj, i onda odmah tu dopunu prebacis nekome kome ionako treba kredit.
U MTSu moze isto, ali kosta 10 prebacivanje na drugi prepaid broj.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno