Šta je novo?

Koji budzet TV

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Prijateljica trazi TV, budzet ~20.000. Sta preporucujete? Dijagonala barem 32".

Moze polovno, pod garancijom, ako se dosta vise isplati od novog. Pretpostavljam da FullHD nece ici u ovom budzetu(na ITSvetu nalazi jedan FhD 32" TV za 20K, medjutim greska je, tv je 1366x768).

Edit:

Nalazim neke Vivax 40-43" FullHD za 24-26.000, pretpostavljam da je to za izbegavanje, iako je cena dosta zanimljiva..
 
Poslednja izmena:
Ja imam Teslu 24",i iznenadjen sam(mislio sam da je katastrofa) ali vrlo dobar tv za 14000....

Paljenje mu treba vremena,kao i saltanje kanala,ali sve ostalo jako dobro za ovako 'skroman' tv
 
Fox nije kupljen za mene, vec za prijateljicu, koja nije bas u komsiluku. Tada sam ga povezao kod nje, nisam imao na usb-u film, pustio da trazi kanale, objasnio joj kako ds koristi i otisao.

Nisam imao vremena ovih dana da odem i proverim kakav je kada se pusti neki kvalitetniji sadrzaj od analogne televizije. Cim budem probao, pisacu :)

Za ovaj Fox koji imam kod kuce vec par godina(ali ne gledam ja uopste), mogu reci da treba malo vise vremena da se ukljuci i da promeni kanal.
 
Poslednja izmena:
Vox i fox identični. Ja imam fox 172d a brat uzeo neki vox 43 inča. Daljinski je isti, kao i meni, sve je 80 posto isto.
Slika je odlična, full hd ekran na oba, bez značajme razlike.
Ditigalni kanali i hd kanali odlični. Nema razlike, imam i lg 39 smart tv na kome se gledaju analogna i filmovi. Do skoro :)
Analogni sd kanali su neuporedivo bolji na lgu zbog skaliranja, ali kada se pusti dobar materijal, nema greške.
Meni se čak i više sviđa slika na fox u, ima dublju crnu boju i kontrast. Lg je imao kao sivu mrenu preko ekrana... I da, nakon manje od 3 godine crkao. Otišlo osvetljenje :)

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To i ja neki dan gledam, od tih budžet 32" televizora, najeftiniji fox ima najprirodnije boje, računajući najjeftinije Samsung i Philips modele. Čak i onaj android na Fox-u pristojno radi, bar ono što sam na brzinu probao. Treba mi jedan jeftiniji manji TV, razmatram ovaj smart samo zbog Netflix-a i YT da ne uzimam još jedan android box, malo me brine kako to radi u praksi sa 512MB rama
 
Samo Grundig koliko je meni poznato, 32 VLE 5730 BN.
Ima i neka Toshiba, ali...i Philips koji je ipak osetno skuplji.
Zašto ova tema nije u sekciji"...TV-a i drugih AV komponenti?"
 
Ja sam danas uzeo FOX 32'' hd, onaj u Emiju od 17500, i mogu reći da je odličan za te pare. Imam samo pitanje vezano za diskusiju oko toga koliko osvetlenje, na koliko bi trebao da držim osvetlenje za što duže trajanje tv-a? Trenutno stoji na 50.
 
To je taj isti koji sam i ja uzeo ovamo, 32DLE262?
 
Ne preteruj :) Nemaš LG i Samsung. A i kinezi od 40" su ipak malko skuplji.
Doduše, neznam koju si ti cenu video. Onu po kojoj je meni regularno ponuđen neću da iznosim ovde, ali vidim da može da se nađe i za 25k.
Ali ako je neko ograničen prostorom a želi FHD, neće baš imati mnogo izbora.
 
25 i nešto nije 26.
Šta se buniš meni. Niti ih uvozim, niti distribuiram, niti ih prodajem, samo prenosim info. Za takav TV sam i ja bio jako zainteresovan i nimalo mi se nije dopao izbor kod nas.
Niko nije pomenuo KP. Apsolutno ni meni nije opcija. Taj LG u regularnim prodavnicama košta 36k, Philips 31k, Samsung 32k.
Uzgred 230€ (a ide i više) koliko je otprilike najjeftinije LG, je ~28.000din
Zanimljivo, Samsung čak i skuplji.
Philips...isto kao LG samo svega nekoliko prodavaca.
Da, 43-ke su sada ubedljivo najjeftiniji paneli, ništa čudno za kineza. Ali kao što rekoh, mnogima je ograničavajući faktor - prostor, Može 43 da bude i 20k, džabe kada nema gde da se umuva.
Samo što...nema tog Vivaxa trenutno, ni kod ostalih
Ima 40-ca i jeste jeftinija od navedene 32-ke.
A šta da kažemo što su 49-ke kinezi jeftinije u odnosu na HD ready 32-ke od zapazeni marki :p
 
Poslednja izmena:
Pa zašto si onda uopšte i postavljao pitanje? Pumpaš postove?
 
Očekivao sam.... o zaboga.
 
Nazad
Vrh Dno