Šta je novo?

USB 3 ne radi na USB 2 ulazu

sica

Cenjen
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruke
76
Poena
160
USB 3.0 flash ne radi na USB 2.0 ulazu, probao i na drugom laptopu, ista situacija.
Na USB 3.0 ulazu najnormalnije radi.
Flash sam formatirao na 101 nacin ali i dalje ista situacija.
 
Navedi model fleške.

U podešavanju svog naloga (skroz gore desno na sajtu) unesi podate koj kompjuter imaš, koja matična, koj procesor, operativni i tako dalje.
Ne možemo da ti damo savet o automobilu ako ne znamo koj automobil voziš.
 
Kingston Data Travel G4 16GB USB 3.0 , najnormalnije radi na usb 3,0 ulazu. Kad se ubaci u USB 2 nista se ne desava, nikakav signal.
Probao sam na vise laptopova, ne radi ni na TV-u.
 
Ako ga 2.0 racunari ne detektuju 99% je hardverski problem sa samim USB flesom. Par stvari koje trebas da imas u vidu je da USB 2.0 konektor ima 4 zice, 2 za napajanje, 2 kao diferencijalni par za komunikaciju. USB 3.0 ima 4 diferencijalna para, znaci mnogo vise pinova. Konektor za 3.0 je napravljen tako da se prvo konektuju 4 2.0 pina, tek kad se ubaci do kraja svi pinovi imaju kontakt. Mozes da pogledas unutar konektora dali su 4 deblja pina za 2.0 ispravna, ako jesu problem je hardverske prirode sa kontrolerom unutar flesa, i tu nema pomoci.
 
Hvala na odgovorima, bar da se ne cimam, da ne pokusavam vise razne metode.
 
Da li si probao da ga malo nakriviš moguće da je kontakt, i ja imam taj Kingston, loše naleže, probao sam na više kućišta i moraš da se mučiš, dok u ploču nazad bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno