Šta je novo?

Hisense vs Tesla

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,904
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Treba mi TV za sobu i izbor se sveo na ova dva modela:

Hisense 49" H49N5700 Smart LED 4K Ultra HD
Tesla 49S901SUS LED TV 49" ultra HD, Google Android smart TV, Voice control, DVB-T2/C/S2


Cjenovno su tu negdje, Hisense vidim svi hvale ali mi je glavni nedostatak kod njega što nije Android platforma pa mi neće raditi EON. To i nije sad deal-breaker iz razloga što imam Beelink GT1 pa bih EON riješio preko njega, ali ako već ne moram... :)
Ova Tesla, serije 9, vidim da je nova na tržištu i ovako po specifikacijama obećava, zanima me da li je neko imao iskustva sa njom?
 
Hisense je nekakav brend (najbolji kineski) i zna se šta mu je glava, a šta rep. 5 godina garancije?

Tesla, ni u kom slučaju, ne može da bude izbor (osim da je drastično niža cena).
 
za 4K se ide na veću dijagonalu osim ako ne misliš da gledaš baš blizu

gde ima Hisense sa 5 god garancije? ovo što sam video je da ima sa 3 god a 5 je u stvari osigurani period nakon isteka zakonske (ili proizvođačke?) garancije
 
ako je tesla direct led a i android uzmi nju. hisense je edge led. ponesi 4k uzorak filma i odi sam testiraj koj ti se ekran više sviđa.
 
za ovu cenu Tesle bolje uzeti Hisense verziju od 55" H55N5700
 
Pre dvadesetak dana u Emez....kupio Hisense H55N5700 za 59500 dinara.Malo je reci da sam odusevljen,tv je babaroga
 
Taman će tako i biti, Hisense da ne gatam. :)

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Uzeh na kraju Hisense 49" H49N5700, nisam imao kad da ga testiram juče samo ga upalio i pustio par klipova na YT, ono što se odmah primjećuje iznenađujuće dobar zvuk, mogu slobodno da kažem da daje bolji zvuk nego moj XE85 Sony npr.
 
Ne sumnjam da HISENSE pravi dobre televizore, ali...
Nigde se ne navodi koja je smart platforma u pitanju. Što se TESLA S901 serije tiče, u pitanju je punokrvni android tv, sa 2,5 GB RAM-a što je za android platformu sasvim dovoljno, plus što je ovde u pitanju android TV 7.0 verzija, dakle prilagođena za TV.
E,sad pošto čovek napisa da ima android boks, naravno da mu je android tv nepotreban. Inače, EON TV aplikacija se može instalirati bez problema na Beelink GT1.
Ja razumem da su ljudi razočarani TESLA telefonima, ali TV uređaji su im sve bolji.
 
Jos samo da BitrAtE prenese utiske :)
Rijetko ga kada koristim ali mogu dati par utisaka:

+ Što se tiče slike, nemam zamjerki. Potrebno je malo kalibracije i gašenja svih onih "efekata" koji su po defaultu upaljeni, ali kad se sve to sredi slika je odlična. Iako je VA panel, nema problema sa gledanjem iz blažih uglova, zaista nemam zamjerki što se tiče slike.
+ OS, software generalno odličan, jako lijep response, sve je pregledno i fino za oko bez nepotrebnog bloatware-a i gluposti.
+ Zvuk sam već nahvalio

- Ne čita sve formate, neke filmove i serije koji rade regularno bilo gdje, jednostavno neće da otvori. Dal zbog visočijeg bitrate-a ili zbog nekog audio codeca ne znam, nisam ispitivao i bavio se time ali znam da par serija i filmova koji regularno rade bilo gdje - na ovom Hisenseu neće da može.
Takođe bih pomenuo da sam primijetio blago sjeckanje u par filmova koje sam gledao, tipa svakih 2-3min blago trzne, ali to moram još da ispitam...

- Ovaj TV čini mi se ne sarađuje kako treba sa mojim B&O Beolab 8000 zvučnicima. Kako su oni aktivni, dovoljno ih je samo ubosti u headphone jack na TV-u i oni rade kako treba. E sad, oni zaista rade kako treba ali kad isključim TV zvučnici ostaju upaljeni i čuje se neprijatno zujanje iz njih, neće da se izgase, a kako na sebi nemaju power off dugme, jedini način je čupanje iz struje. Moram ih probati na neki drugi TV, ali mi se čini da su na Sony-u radili kako treba.


Što se tiče Beelinka GT1 i EON-a, istina može se regularno instalirati ali je problem što EON prepoznaje rutovane uređaje i onda dosta kanala ne radi, izbaca neku glupu grešku "o bezbijednosti".
Srećom SK grupa kanala nije među njima, but still... (ne radi FOX i još neki bitniji...)
 
Poslednja izmena:
Što se tiče Beelinka GT1 i EON-a, istina može se regularno instalirati ali je problem što EON prepoznaje rutovane uređaje i onda dosta kanala ne radi, izbaca neku glupu grešku "o bezbijednosti".
Srećom SK grupa kanala nije među njima, but still... (ne radi FOX i još neki bitniji...)

Tačno je ovo za EON, ali sam mislio na verziju EON za TV koja bez problema otvara sve kanale i na rutovanom uređaju.
https://apkpure.com/eon/com.ug.eon.android.tv
 
Odlično, nisam znao da ima modifikovani EON, probaću ovo...

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Odlično, nisam znao da ima modifikovani EON, probaću ovo...

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk

Nije to modifikovan EON - to je verzija namenjena za android TV. Obična verzija je namenjena za telefon/tablet.
Kod nekih android boksova ova verzija za TV ne radi. Na Beelink GT1 radi normalno.
 
Ta klasična verzija sa google playa meni radi bez greške na Sony TV (Android OS).

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno