Šta je novo?

Pomoc oko ? kabela

aleksandra74

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2012
Poruke
208
Poena
170
:S: Sin je otisao da kupi kabel za svoj iphone 6s i kada je stigao baci me u paniku kako ovo cudo nece da udje u konektor telefona jer je veci. Nije neka kinta ali me zanima ako neko zna za sta je ovaj konektor, na drugom kraju kabela je klasican USB prikljucak :S:

Slike :
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Za nijansu je deblji od standardnog konektora za punjenje
 
Šta god da je nije original i moj savet je da nikako ne koristiš taj kabl.
 
Prvi put vidim ovakav

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
I ja prvi put vidim ovakav konektor, nisam pokusao na silu da ga nakacim, zato me zanima za sta to "cudo" sluzi
 
Pa lici na kopiju tj. neuspeli pokusaj lightning konektora, na osnovu broja pinova i ovih zareza sa strane.
 
Ovde je jedino jasno cemu ne sluzi. Uzmi to i vrati onome ko je prodao i onda kupi/naruci MFI sertifikovan kabl.
 
Skuplje me izadje vozanje za povracaj nego porudzbina online :), nije pitanje povracaja vec me zainteresovalo ako nije za Iphone za sta je?
 
Sta pise na pakovanju ako je uopste dobio pakovanje...
 
Nista, samo klasicna paket kesica, nikakvih oznaka, da ih ima pronasao bih i sam na netu ali ovako mi je samo preostalo da potrazim nekog ko mozda zna za sta sluzi :)
 
Kopija lightninga, ako nece da udje u port, moguce da je fabricki lose uradjen. Ima toga na trzistu mnogo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Opet ista prica :) , nije pitanje da li je ili nije vec za sta je :)
Da je kopija mogao bi da se na silu "ubode" ali sam ipak pokusao i nema sanse da udje u dzek, znaci deblji je za nekih 0,5mm od standardnog dzeka.
I sam vidis da su kontakti totalno drugaciji od originalnog dzeka za iphone tako da kopija mozda jeste ali za sta ?
 
ako nije za iphone skoro je sigurno da nemaš uređaj u koji može da se ubode takav kabl...sve da i neko zna za šta je nemaš od toga neke vajde...

tako da je taj kabl za seckanje makazama i bacanje u đubre da ga neko ne bi opet nekom prodao negde na pijaci...
 
ako nije za iphone skoro je sigurno da nemaš uređaj u koji može da se ubode takav kabl...sve da i neko zna za šta je nemaš od toga neke vajde...

tako da je taj kabl za seckanje makazama i bacanje u đubre da ga neko ne bi opet nekom prodao negde na pijaci...

:) Zar sve mora da bude za iphone :) ?

Ponovi cu : Nije pitanje za nekoga ko ne zna, vec je pitanje da li neko zna za sta je posto lici na lightning ... Klasika u Srbiji drzavi, neka zaobidju temu oni koji Misle da sve znaju ali ipak krzaju slova na tastaturi :type:
 
5 puta je već napisano da je fake lightning kabl i ništa drugo, ne znam šta još želiš da čuješ...a rekao sam ti za šta je, za kantu...evo imaš ovaj tvoj kao primer fake apple opreme na jednoj od slika...pogledaj sliku pod Lightning to Micro-USB Adapter pa vidi jel te taj prvi na slici nastavak podseća na nešto...

http://jaxov.com/2015/04/how-to-spot-fake-lightning-cables-and-accessories/

Spotting-fake-non-certified-Lightning-to-Micro-USB-Adapter.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno