Šta je novo?

Problem sa Toshiba dt01aca050 hdd

Banneks

Slavan
Učlanjen(a)
10.11.2008
Poruke
38
Poena
309
Pozdrav.

Pre skoro dve nedelje sam kupio hard iz naslova u radnji na E verovatno kao iz teme malo ispod :D.
Hard je kupljen licno u prodavnici sve ok.

E problem je nastao kad sam dosao kuci. Uzeo da odradim clone starog harda koji je jos ziv samo malo blesav :), i to je trajalo i trajalo i trajalo. Inace nema vise od 40GB podataka sa sve sistemom.
Mislio sam dobro stari hard je los pa zeza.

Ali ne. Kad je sve lepo zavrsilo iskljucim stari hard ukljucim komp. Podigne se sistem(Win7) ali malo malo zakove.
Probam ATTO Disk Benchmark, ima sta da vidim.
Brzina upisa nikakva. Oko 8MB/s.
Untitled.pngUntitled1.png
Pomislim dobro mozda otisao sistem. Reinstaliram sistem, a i to je trajalo i trajalo.....
Testiram ponovo ista prica.
Prebacim hard na drugu masinu, mislim da nije los sata kabal. Ma kakav kabal isto i na drugoj masini. Stari hard koji je inace isti model radi normalno.

Odnesem sutradan hard u radnju na reklamaciju.
Ljubazni prodavac mi kaze ok mi cemo da ga posaljemo pa za osam dana javljamo.
Proslo je malo vise od osam dana, javljaju da su pregledali hard i da je sve ok.
Citiram: "Uredjaj nije pokazao kvar. Prolazi sve testove, nema losih sektora". Mada se ja nisam ni zalio na lose sektore nego na brzinu upisa.

Donesem hard kuci ma sve isto. Sutra moram da zovem servisni centar posto danas ne rade.

Ako neko ima neku ideju sta bi mogao da probam u medjuvremenu neka kaze.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Moj savet ti je da im ga vratis ponovo i da im kazes da ne radi i da ti ga zamene.To sto su oni naveli kao obrazlozenje da je nema losih sektora ne znaci nista.Imao sam slican problem pre par godina.Mislim da nije vredno da pokusavas nesto oko njega.Hard disk je ocigledno falican.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno