Šta je novo?

Ubuntu nema upgrade sa 16.04 na 18.04

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
Не знам за деривате, мислим да је инфо важио за *убунту а Неон и остали вероватно имају корак више. Арчи и Манџаро су одавно на 5.13, управо је дошло до 5.13.4 па ако баш волеш оне који су напредни са окружењем, могао би и Арчија да мало пробаш. ;)

Сада имам довољно времена за све па ћу касније да набацим Кубунту 16.04 на комп и пробам апгрејд. Иде уместо Неона који сам и ја јутрос пробао, успео је да убије плазму неколико пута и успут још мало забрљави. Нема му више места на мом харду.

Мањаро је прешао на плазму 5.13 шим се појавила, мени је апсурдно да кубунту 18.04.1 још увек није прешао на плазму 5.13 а тек Неон чија је соурцес листа Убунту листа не може да убоде добитну комбинацију. Неон који је као посебан дистро своју пласму држи листу на диру где се стављају ппа а још лудје је да други терају ту плазму који они праве на својим дистрибуцијама и немају проблема као они да се усагласе са својим кореном Убунту. За Ачи знаш већ да само волим ГУИ инсталере а Мањаро је довољно добра копија Арчија јер а има ГУИ инсталер а све што ми треба читам Арчи хелп. Мало сам одлутао ал лето па нема ништа по форумима :D
 
Мало сам испробао, инсталирао синоћ 16.04 али оставио оба Неона (developer и user) и јутрос пробао. За почетак, девелопер верзија је пукла, пријави пар грешака, чекира btrfs и ту стане. Усер је апгрејдовала плазму на 5.13 али још не иде на 18.04. Мислим да ту морају и они да понуде своје изворе.

Упутство каже да се то ради овако ...

Kod:
do-release-upgrade -d     # Use this until 18.04.1 comes out
do-release-upgrade        # Use this after 18.04.1 comes out

и прва варијанта је кренула да пребацује Кубунту 16.04 на 18.04. Свеједно што се појавила верзија 18.04.1.

Неон усер не прихвата ни ово, одговор је
Kod:
do-release-upgrade -d
Checking for a new Ubuntu release
Upgrades to the development release are only 
available from the latest supported release.
па делује да ћеш да сачекаш. Ја знам које су ми две партиције спремне за неку нову инсталацију. ;)

Што се Арчија тиче, неки култ или шта већ је да се иде пешке, ваљда мисле да сви хоће да уче и знају шта се урадило. Ја користим Хелмутову скрипту која није GUI али за мене скоро и јесте. Скоро све се бира од понуђеног, једино што уместо клика бирам слово или број испред. Мени не смета, за мало више од по сата имам инсталираног Арчија и половину програма које користим.

Манџаро ипак иде неким својим правцем, има добре идеје и неће да ме зачуди ако се одвоји од Арчија. Постоје још неке верзије које су углавном чистији Арчи са графичком инсталацијом, сад имам времена па ћу да их испробам.
 
Колико видим прсли су ко звечка кад нису у стању да то ураде. Врзино коло, ови једни чекају Убунту а они чекају пласму за ту верзију и никако да се усагласе. Ја сад готово 90% времена возим Цалцулате (Гентоо клон са ГУИ инсталером КДЕ верзија, пласма 5.12.5), ради, није ми се десило да ниједном да неће да се подигне, некад ретко неки упдате неће ал сачекам 2-3 дана и прође.
 
Па ја сам и тамо и овде написао како ради, практично постоји начин али званично није кренуло. Ја сам одрадио на онај други начин и све је прошло, мада ми није потребно јер ем већ имам регуларно инсталирану нову верзију ем нешто и не користим *убунту.
Можда сам већ написао, Убунту прелази са unity на gnome па нисам сигуран да је апгрејд добро решење. Можда зато и касни јер ту има много тога да се промени и ја бих у сваком случају одрадио нову инсталацију. Тако сам увек радио, оставим постојећу сређену и функционалну, на другу партицију иде нови и онда га пробам. Углавном има неких проблема на почетку па док се то не реши, ту је резерва.
 
Nazad
Vrh Dno