»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 96

Tema: Ubuntu nema upgrade sa 16.04 na 18.04

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        551
        Citat Citiram korisnika: calexx Pogledaj poruku
        Не, ја управо објашњавам да не волим различитост и да жена и љубавница могу да буду два КДЕ линуха а ако хоћеш да има разлике, онда су ту жена и љубавник. А ја користим само КДЕ па процени моје принципе.

Неће памет и луксуз да подвуку под шлепер, нисам возио Мајбаха али возим разне врло паметне аутомобиле. Спачека сам имао.

Десетак минута подешавања и није страшно, нарочито ако не инсталираш гомилу линуха а сваки час неки мењаш, као што ради лега и као што сам ја радио. Проблем је у оном делу где нема решења и онда се одричеш нечега само да би имао и друго окружење. Чему то? Код мене је углавном иста листа па је код тебе ОК. Колико знам, 18.04 је кренуо са 4.15 кернелом, немам појма када ће нешто да се промени јер сада LTS кернели имају 6 година планираног рада. Ја сам Арчија и Манџара вратио са 4.16 на 4.14LTS јер прва два брљају са suspend модом.

Gis-Weather и код мене не ради, још је и тотално отишао у аут. Уопште не реагује нити отвара подешавања да нешто променим. Ионако ми је већ ушло у навику да проверавам неки сајт са детаљнијим приказом па ово једва да и погледам.
        Heh, ne videh post uopšte. Vidiš, kao što si se snašao za Gis, tako bi se na nekom drugom okruženju snašao za bilo šta drugo čega u njemu prividno, nema. Sumnjam da se to i odnosi na nešto mnogo korisno.

@lega99
        Slonovi uvek idu istim stazama
        samo što su od tih staza ostala samo imena i nešto šminke da podseti. Ispod farbe niti Plasma niti Windows imaju puno veze sa prethodnim izdanjima i mnogo ti ne znači prethodno iskustvo.

Member Avatar korisnika lega99
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.953
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-6100
        • MoBo: MS-7693
        • RAM: AMD 8GB
        • VGA: Asus Radeon R7 260X 2GB DDR5
        • MON: SyncMasterS22B350
        • HDD: SSD 60GB; SATA 1TB, 1TB, 2TB
        • Case: Chieftec-BX02
        • SND: Realtek integrusa
        • OS: Calculate, Neon LTS, Neon, Maui2, Suse, Manjaro, KaOS, Kali, win10
        • TV: SAMSUNG full HD 2x
        • INET: DSL
        • Ostalo: UPS Informguard 1200W, citac kartica, webcam C905
      4. Citat Citiram korisnika: dolmen Pogledaj poruku
        @lega99
        samo što su od tih staza ostala samo imena i nešto šminke da podseti. Ispod farbe niti Plasma niti Windows imaju puno veze sa prethodnim izdanjima i mnogo ti ne znači prethodno iskustvo.
        Ovo sa slonovima nisi bas skontao, mislio sam uposcenije uvatim se za jedno i drzim se za to ko pijan plota, ja za KDE distro. Sto se tice iskustva, sve se ponavlja, sve gluposti koje su se desavale u prijasnjim distribucijama desavaj se i sad. Pokusam da resim nesto na konto logike ili googlam al na kraju u vecini slucajeva ispadne neka glupost koja je vec bila pre 3 ili 5 godina. Uzmi sad npr. mainline kernel i probaj da nadjes kako se instalira na 16.04, nema nigde jer sad 4.14 i 4.16 imaju 4 fajla za instalaciju, onda lepo uzmem dpkg a ne plasma instaler, prsne instalacija tog dpkg, lepo onda apt install -f i vidim da fali fajl kojeg nema u tom distrou. Sve resava Debian on ima taj fajl skinem i instaliram i sve radi. Taj plasma instaler je velika glupost jer prsne neka instalacija a i ne primetis jer samo se pojavi na kratko notifikacija,poseban fazon je kad stigne novi grub bez klasicne instalacije sve ostalo je promasaj.
        Probao sam par puta XFC ali to mi ne lezi a tek kad vidim start meni koji je samo sve naopako od svih ostalih start menija. Volim da mi sve stima cakum-pakum, ostalo mi jer sam radio u struci i vodio obradu a posle oktobarske revolucije ostao sam bez posla i zaposlio je u jednoj o*stini i bio chif, nisam mogao da verujem sta sam zatekao i sta sam sve morao da uradim da se to dovede u normalno stanje, za mene je to bilo nepojmljivo....

@calex,
        za gis-weather izbrisi startovanje iz systemskog podesavanja i izbrisi sa home/.config/gis-weather/gw_config1.json file i startuj ponovo i podesi na neki drugi meteo sajt koji je u ponudi.
        Sto se tice sources.liste znaci otprilike to je to i predpostavljam da se plasma dovlaci kroz ono sto sam i citirao. Kad stigne 18.04.1 instaliraci ponovo Kubuntu od nule.
        Menjao lega99 : 13.05.2018. u 18:19

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        551
        Citat Citiram korisnika: lega99 Pogledaj poruku
        Uzmi sad npr. mainline kernel i probaj da nadjes kako se instalira na 16.04, nema nigde jer sad 4.14 i 4.16 imaju 4 fajla za instalaciju, .
        Ne znam šta rade (govoreći o Ubuntu-Mintu). Instalirao sam sve moguće kernele od 4.4-4.15.0-15 bez problema a kad dođe pre neki dan 4.15.0-20, neće da se instalira a nisam mogao ni da ga deinstaliram. Na jedvite jade nekako brišući *.postrm i ostale pripadajuće fajlova u /var/lib/dpkg/info pa me ne čudi to. Tek će da bude frke izgleda.

Promeniš difolt ikone, temu ima na stotine, neku senku/efekat nabaciš Comptonom ako voliš i odmah je to druga slika. Meni ko meni, slabo ga i koristim da pokrenem neku aplikaciju. Ko da čeka da se on izvuče, pa klik vamo pa onamo... zaboravim šta sam ono hteo dok dođem.
        Menjao dolmen : 13.05.2018. u 18:37

Member Avatar korisnika vlado_ns
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        302
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G2130
        • MoBo: MSI B75MA-E33
        • RAM: 2x SP DDR3 1600MhZ 4Gb
        • VGA: ASUS VW247S
        • HDD: Patriot Blast 120GB 2.5" SATA SSD Drive
        • Case: Kung fu + Chieftec 600W
        • SND: soundmax hd audio
        • TV: Toshiba Regza 32XV550P
        • INET: Kablovska
      8. I taj meni na xfce (whisker menu) se obrće i okreće u par klikova, kako god ti je volja možeš da namestiš. Baš sam danas na drugom forumu napisao - šta god probao, kako god to lepo izgledalo, uvek se vratim na XFCE.

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.953
      10. Moja mašina
      11. Citat Citiram korisnika: dolmen Pogledaj poruku
        Ne znam šta rade (govoreći o Ubuntu-Mintu). Instalirao sam sve moguće kernele od 4.4-4.15.0-15 bez problema a kad dođe pre neki dan 4.15.0-20, neće da se instalira a nisam mogao ni da ga deinstaliram. Na jedvite jade nekako brišući *.postrm i ostale pripadajuće fajlova u /var/lib/dpkg/info pa me ne čudi to. Tek će da bude frke izgleda.
        Najcrnje je kad prodje instalacija kernela a on ne radi i ne moze redovno da se makne. Onda ide to sto si naveo /var/lib/dpkg/info pa jos mora i da se makne sa boot dira rucno brisanje. Gledam mainline kernele generisu spisak novih automatski a ono nije odradilo i nema iskompajliranih delova ili ima samo za amd64 ili 386. Nesto su u koliziji jer 4.14 od neke verzije ima 4 fajla na mainline i 4.16 a 4.15 koji je polazni kernel za Ubuntolike bazirane na 18.04 LTS ima tri fajla na mainline i na kernel org je EOL. Juce su azurirali UKUU na ppa pa on juri nove mainline kernele i stavlja ih kako treba. Za Manajro i Calculate to je odavno sredjeno oni ladnjaka stavljau sve sta treba.
        Sto se tice menija u KDE distroima otkucam samo na desktopu par slova od imena programa i on otvori moguci izbor. Za prog kojem nisam zapamtio ime otvaram meni, ono sto stalno koristim mi je naredjano u panelu.
        Menjao lega99 : 13.05.2018. u 19:58

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.953
      13. Moja mašina
      14. Citat Citiram korisnika: vlado_ns Pogledaj poruku
        I taj meni na xfce (whisker menu) se obrće i okreće u par klikova, kako god ti je volja možeš da namestiš. Baš sam danas na drugom forumu napisao - šta god probao, kako god to lepo izgledalo, uvek se vratim na XFCE.
        Do te lekcije nisam stigao, ne dopada mi se sto je okrenuto umesto podela po grupama pa onda grananje za svaku grupu oni obrnuli pa stavili prvo ono sto je svuda drugo. Par puta sam probao XFCE, krenem i sredjujem i onda ga urnisem nacisto oko menija i panela, nesto zeznem i tu poludim i na kraju ga obrisem.

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        6.592
      16. Moja mašina
        • CPU: G3220
        • MoBo: Gigabyte GA-H81M-HD3
        • RAM: Corsair XMS CL9 4GB 1600MHz
        • VGA: Intel HD интегруша
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Seagate ST3000DM008 i ST1000DM003
        • OPT: LiteOn iHAS324
        • Case: Chieftec Matrix MX-01WD-D
        • SND: Realtek ALC892 High Definition 7.1-channel интегруша
        • LAP: HP ProBook 4710s
      17. Citat Citiram korisnika: dolmen Pogledaj poruku
        Heh, ne videh post uopšte. Vidiš, kao što si se snašao za Gis, tako bi se na nekom drugom okruženju snašao za bilo šta drugo čega u njemu prividno, nema. Sumnjam da se to i odnosi na nešto mnogo korisno.
        Gis је посебан и обичан програм који је отказао, нема везе са окружењима и са сналажењем за неко решење.

Ипак, добро си ме подсетио на још један детаљ, често од програма тражим ситнице. Ако режем диск (не радим одавно али је било важно када сам експериментисао) онда једини K3b личи на нешто, Brasero је очај (може да користи некоме ко копира имиџ на диск и обрнуто) па онда торенти, сада још и може да се нађу пристојни а тада је kTorrent јео све за доручак, укључујући и uTorrent. Крусејдер који није имао гноме замену ... и онда укапирам да морам да инсталирам гомилу КДЕ програма и наравно, онда ће ту да буде КДЕ.

Нисам стигао да се позабавим гисом, знам да ту често помаже ресетовање али ми није битно па не стижем.

Због кернела сам почео мало више да трошим Манџара пошто има алатку којом се бирају и мењају кернели, много лакше него пешке. Кубунту тј разне деривате углавном не трошим, једино када је потребно да се нешто овако провери. Имам Кубунту 14.04 чисто због КДЕ4 и набацим најновији да се нађе али их не трошим. Мислим да ни 16.04 ни оне после нисам ни пипнуо, бар не више од 3-4 пута по пар минута.

Ти много далеко идеш, неки дан сам "мењао" кернел на Арчију, набацим lts, склоним обичан, апдејтујем груб и то је то. Не гледам два, три, колико фајлова који има.

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        551
        ^Kao što sam i pretpostavio, u stvari nemaš nekog specijalnog razloga da budeš na rovitoj Plasa 5 na svakom distrou koji ti dopre do diska.

Kernel 4.15.0-15 mi lepo radi, ne znam šta ovo bi sa podverzijom 20. Banalna greška ili novi način pakovanja koji ne prolazi, uglavnom, prvi put u dosta godina da se desi nešto tako na *buntuu. Apgrejdovah čisto da vidim ima li smisla da prebacujem starudiju na 18.04(tj. Mint 19.x) ili da je ostavim na 16.04 do kraja podrške pa onda kantu u kantu ako ne otkaže i pre.
        Menjao dolmen : 13.05.2018. u 22:13

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        6.592
      20. Moja mašina
      21. Све сам пробао док је био КДЕ4, ко зна шта би се десило да сам почео уз Плазму, нарочито у првој години како је званично изашла. Пошто са КДЕ4 имам добра искуства, све се надам да ће и Плазму једном да среде. Ипак, чак и овако половна ми је неколико пута боља од осталих.

Ево, неки дан сам инсталирао Кубунту 18.04 и Убунту 18.04 па ћу једном да пробам и гномета на овом другом да обновим лоша искуства.

Banned
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        446
        Citat Citiram korisnika: dolmen Pogledaj poruku
        neku senku/efekat nabaciš Comptonom ako voliš i odmah je to druga slika
        compton je masthev za xfce jer onaj default kompozitor marco cepa sliku samo tako. whisker je okej, klasicni meni ali i ga ja slabo koristim. rofi je zakon samo sto se mora pokretati i koristiti preko tastature (moze se pokrenuti i preko misa klikom na neku ikonu/executor ali to je hak i nije zamisljeno da se tako poziva).

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        551
        @calexx

Kad bude bar u nivou 4.11(12?) i ja ću da pređem. Ali pošto sam prošao celu 4-ku od bubuljičave do superb, očekujem da će im trebati još 2 godine a ne isplati se čupati kose toliko dugo. GNOME trenutno još i više zaslužuje da se mimoiđe, jedino ako hoćeš da opravdaš što si na 5-ci time što, eto, postoji i gore...
        Menjao dolmen : 14.05.2018. u 00:35 Razlog: opet nevideh ovaj put enterthevoidovu poruku

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        6.592
      25. Moja mašina
      26. То је оно што и ја очекујем, мада има напретка у односу на почетак. Када је плазма званично кренула, значи не неки бета период, 80% онога на шта сам навикао није радило па и није ни постојало, мислим на подешавања за основни рад. Зато дуго нисам хтео плазму, КДЕ4 је животарио и није било проблема. Када је Кубунту прешао на плазму, одустао сам од њега и оставио 14.04 који ипак има још само годину дана подршке. Арчи је трајао неко време, још увек имам једну инсталацију са КДЕ4 али не може да се апдејтује, КДЕ4 је тотално избачен. Зато сам кренуо са плазмом па се сналазим. Полако се појављују делови који су недостајали, ту и тамо ми се и не свиђа али је све то ипак ситница.

Друга окружења ... шта знам, пробао скоро све и ако плазма од 1000 опција брља у 100 случаја, остали и немају више од 30 ставки па је и крљава плазма мени боља од осталих. А да тамо јурим додатке који ће да мало побољшају рад ... мени личи на губљење времена.

Member Avatar korisnika Space Beer
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        3.661
      28. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3 1200 ::: LC-CC-120
        • MoBo: MSI B350M Mortar
        • RAM: G.Skill 2x8GB (F4-3000C16D-16GISB)
        • VGA: PowerColor R7 260X 2GB
        • MON: BenQ G2222HDL
        • HDD: Crucial BX300 480GB + Toshiba HDD 500 GB
        • Case: CM N200 ::: SF-450P14HE
      29. offtopic:
        @dolmen
        Meni je takođe KDE Plasma jedino normalno orkuženje za PC. Uključujući i non-linux sisteme. Čak i u verziji 5. Jedini nedostatak u odnosu na KDE 4 je nepostojanje tabova za prozore. Nisam nikada koristio tu opciju često, ali ne volim korak unazad. Pošto često korsitim XFCE, a sve ostale DE sam koristio manje ili više, možemo prebaciti diskusiju u novu temu. Ja ću izdvojiti šta mi odgovra kod KDE-a (plazme) a ti pokušaj isto to u bilo kom drugom DE-u ili OS-u, bez 3rd party programa. Ako je sve to moguće, ja ću biti prvi koji će preći na drugo okruženje.

ontopic:
        Xubuntu 17.10 mi je ponudio upgrade na 18.04, ali nisam smeo da rizikujem dok ne isprobam live verziju, pošto je na staroj kanti. 16.04 je jedina verzija od 15.04 do 17.10 koja nije radila na tom PC-u

Member Avatar korisnika vlado_ns
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        302
      31. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G2130
        • MoBo: MSI B75MA-E33
        • RAM: 2x SP DDR3 1600MhZ 4Gb
        • VGA: ASUS VW247S
        • HDD: Patriot Blast 120GB 2.5" SATA SSD Drive
        • Case: Kung fu + Chieftec 600W
        • SND: soundmax hd audio
        • TV: Toshiba Regza 32XV550P
      32. Citat Citiram korisnika: Space Beer Pogledaj poruku
        Pošto često korsitim XFCE, a sve ostale DE sam koristio manje ili više, možemo prebaciti diskusiju u novu temu. Ja ću izdvojiti šta mi odgovra kod KDE-a (plazme) a ti pokušaj isto to u bilo kom drugom DE-u ili OS-u, bez 3rd party programa. Ako je sve to moguće, ja ću biti prvi koji će preći na drugo okruženje.
        Pošto izgled nije relevantan (svako okruženje može da izgleda više-manje kao bilo koje drugo), bilo bi zanimljivo čuti šta je kome bitno u smislu funkcionalnosti, stabilnosti ili hardverske zahtevnosti okruženja. U mom slučaju, pošto ne koristim Linux za posao, sve što mi treba od funkcionalnosti okruženja je da otvori Chrome, media player i da me ne nervira izgledom. Dakle, bilo koje... ali moje slonovske staze uvek vode ka XFCE.

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        6.592
      34. Moja mašina
      35. Можда би било боље да се то не ради у теми у којој је прича о апгрејду са 16.04 на 18.04. Ионако се већ увелико скренуло са теме.

Strana 4 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •