Šta je novo?

TP Link Archer C50 AC 1200

stankovic82

Slavan
Učlanjen(a)
12.01.2009
Poruke
2,631
Poena
405
Uzeo am ovaj ruter:
https://www.tp-link.com/gr/products/details/Archer-C50.html

Zanima me sledece:
1.Pre njega sam koristio neku obicnu Tendu, i tamo sam samo jednim klikom mogao da vidim koji korisnik koliko vuce download , i na osnovu toga da mu ogranicim internet ili potpuno iskljucim.
Ovde tu opciju ne vidim.

2.Posto je Dual-Band, namestio sam i stavio sifre , i na 2.4 GHz i na 5GHz.
Moj PC sam normalno povezao kablom, a svi ostali uredjaji u kuci su povezani Wireless, s'tim sto je moj telefon povezan na 5GHZ.
Zanima me (posto se stvarno ne razumem u ovo),ako mi je pc povezan kablom, da li je onda on povezan na maksimalnu brzinu, i da li je moguce, da on bude , kao sto je moj telefon, odvojen od ostalih uredjaja?
 
1. Cini mi se nikako. Nisam koristio TPLink skoro, ali na osnovu emulatora mi se cini da se ne vidi.

2. Da li je uredjaj povezan kablom, na 2.4GHz ili 5GHz nema veze sa samim ruterom. Sa performansama ima veze ako imas bolji signal na 2.4GHz, pa ti onda radi bolje na tom bandu i logicno je da na kablu imas bolji ping i throughput, ali im ne daje prioritet. Tvoj kompjuter nije ni na koji nacin privilegovan sto se saobracaja tice. Niti je tvoj drugi uredjaj na 5GHz npr. bezbedniji od onog na 2.4GHz, oni okupiraju isti address space, istu mrezu i isti etar. Ruter ce opsluzivati sve klijente najbolje sto moze tj. onako kako je isprogramiran (i koliko je skupo placen :) ).

Ruteri prioritizuju klijente po raznim kriterijumima, postoje vec algoritmi za to. To moze da ukljucuje protokol, aplikaciju, analizu (ako je neki skup model) i rucna podesavanja (QoS) ako si ukljucio. Po mom iskustvu, sa iole kasvetnim ruterom (Archer serija valjda vazi za neku normalnu) verovatno ne moras nista da diras. Opet, na osnovu emulatora za tvoj ruter, cini mi se da ne mozes da kontrolises ista sto se QoS tice, sto nije strasno, rekoh ti. Na mom primeru, prestao sam da brojim sta mi se sve kaci na kucnu mrezu (porodicna kuca), na ruteru (RT-AC66U B1) mi je iskljuceno svako advanced/manualno podesavanje QoS-a i to sljaka bez greske.
 
Ok, hvala na odgovoru.
Nisam znao, da ovaj ruter nema mogućnost prikaza downloada, posebno po uređaju.
To mi je bas značilo, ali šta sad, gotovo je.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Trebalo bi da možeš da preko System Tools > Statistics ako uključiš Traffic Statistics vidiš koliko ko vuče, a posle možeš da ga blokiraš u Access Control.
 
Bravo.
Tu je.
Jedino što prikazuje u Bytes, ne u MB.
I moram da nadjem, gde da imenujem svakoga, po ip adresi, da tacno znam ko je ko.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ili vidi da li ima gargoyle firmware za ti verziju rutera...

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno