Šta je novo?

problem sa baterijama bezicni mis

lojola

Poštovan
Učlanjen(a)
23.03.2013
Poruke
607
Poena
70
Imam hama roma bezicni mis i sad su tek crkle baterije koje sam dobio uz njega GP alkaline zlatne, inace koristi AA tip.
Problem je sto sam do sad kupio 3 para baterija od razlicitih proizvodjaca i ni jedne nece da prihvati mis, samo ukoliko umiksujem jednu tu staru i jednu novu radi. Da l ima neko resenje ili ideju sta bi moglo da bude?
 
Pa kupi identicne ako vec proizvodjac misa tako zahteva.
 
Ma gde cu da se bakcem da trazim to po BGu, sigurno ima neko resenje.
 
pogledaj napon na tim baterijama. Vidi da nisu slucajno litijumske 14500 mada je to skoro pa nemoguce da su uradili
daj sliku tih gp zlatnih
 
imaš li neke punjive baterija da probaš? inače je besmisleno trošiti alkalne u uređajima tog tipa...
 
Da odgovorim posle mesec dana, probao sam jos 5 vrsta baterija ni jedne nece da rade sem u kombinaciji sa ovim vec istrosenim:




 
a da li imas ikakvu mogucnost da izmeris napon na tim gp baterijama.
Apsolutno je nemoguce da 3V ukupno sa drugih alkalnih baterija ne daje rezultate.

Mozda guras na pogresnu stranu.
 
Prvi put čujem za ovako nešto... Kojih to 5 drugih si probao? Sve su alkalne?
 
Ma gde guram na pogresnu stranu, nisam
bolid. Znaci radi samo u kombinaciji sa jednom zlatnom baterijom i to ta mora da bude prva. Potpuno ludilo. Sad su se skroz ispraznile i nema spasa. Probao sam crvene varta alkalne max tech, rayovac alkalne, energizer, atc alkalne neke belo plave i duracell.

 
Poslednja izmena:
Stavi malo parce aluminijumske zguzvane folije izmedje dve baterije i vidi jel radi tako ces ustanoviti da nije do kontakta 100%
 
Osim sto su se baterije ugrejale u pm za 10 sekundi nista se ne desava. Cak ni indikator lampica nece da zasvetli. Kad ubacim ovu zlatnu jednu praznu bar zasvetli da je prazna baterija. Potpuna enigma...
 
Nemaš baš nikakve punjive baterije pri ruci da probaš njih? Pusti alkalne...na duže staze se i ne isplate u takvim spravama...
 
probaj neku drugu stariju bateriju, tipa iz sata ako imas analogni u kuci ili daljinca ako su AA.
 
Probao jos dve vrste baterija koje nisu alkalne i nista. Sad ima 20ak baterija koje u zivotu necu potrositi :D
Bas me kopka sta bi moglo da bude...
 
Koliko si para dao na baterije mogao si kupiti novog bezicnog misa , salu na stranu najlogicnije objasnjenje je da je nesto do elektronike , prvi put cujem da bezicni mis podrzava samo jedan tip baterije , ili kupi novog misa ili mu ubaci te jedne sto mogu ako ih nadjes po prodavnicama.

Znaci ni jedna 15a lr6 aa 1.5v baterija osim GP nece?
 
Ironija je sto te baterije koje idu uz njega nisu na prodaju samo kao promo. Ma mislim nisam bacio pare, zezam se i ja imam trenutno 10 baterija u aparatima, ima da ode za cas. Ali potpuna glupost, nigde na netu nisam mogao da nadjem problem da je neko imao.
 
Prošlo dosta vremena, ali da iznesem novu ideju...

Te nove baterije iz nekog bzvz razloga nemaju kontakt na plus ili minus polu. Pogledaj pažljivo da li i plus i minus pol nove baterije, dodiruju odgovarajući metalni kontakt u mišu.
Stara baterija, vrv ima nešto ispupčeniji plus pol, koji dosegne do kontakta u mišu. Standardne baterije imaju malkicko kraće (ili šire) ispupčenje na plus polu, pa ne "pipaju" kontak u mišu.

Zgužvano parčence alu folije pomaže, što je neko već savetovao, ALI PAZI DA NJIME NE NAPRAVIŠ KRATAK SPOJ NA BATERIJI, što se verovatno dogodilo kada ti se baterija grejala. Dakle, ta grudvica folije ne sme biti veća od kontakta na bateriji.
 
Spomenuta je aliminujumska folija nisi pratio temu.
 
Pročitao sam je celu. Spomenuta je folija, bez detalja kako je postaviti, i korisniku je dovela do pregrevanja baterije.
...što indicira da je tako nekako postavljena da je baterija došla u kratak spoj, tj. da je tu neko nešto pogrešno postavio.

Ne postoji ni jedan tehnički ni logički razlog da miš radi sa samo jednim alkalnim baterijama a sa svim drugim ne, osim da ta sa kojom radi ima nešto drugačije kontakte, recimo, uži plus pol, koji u ležištu miša dohvati plus kontakt. Ostale "normalne" baterije npr. imaju nešto širi taj kontakt, te ne dohvaćaju plus kontakt u mišu.

Dakle, Lojola treba pažljivo da pogleda da li kontakti baterije zaista dodiruju kontakte u mišu. Može biti da ne.
 
...i baš juče, deca (konačno) potrošili baterije iz nekog vozića. Stavim druge, mrtav. Pogledam pažljivo, i baš to što pričam...

...plus kontakt u igrački je nešto dublje uvučen u plastiku, a druge baterije što sam stavio imaju nešto širi plus pol, koji onda ne dodiruje plus kontakt u igrački. Ona prva baterija iz igračke ima vrlo uzano ono "ispupčenje" na plus polu, čak i nešto duže (delovi mm su u pitanju). Malecka kuglica Al folije postavljena na plus kontakt u igrački je rešila problem. Treba samo paziti da prilikom postavljanja ne upadne gde ne treba. Posle, kada je baterija pritisne, stoji sve lepo, do sledeće promene baterija.
 
RESENO :D

Opet sam probao sa aluminijumskom folijom medjutim nije htelo. Na kraju sam otvorio misa i priblizio kontakte (ovo mi nije pre palo na pamet jer je radio i sa jednom starom baterijom). Kakva glupost ja ne mogu da verujem, pogotovo za ove *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ske baterije koje su za neki deo milimetra veci od svih ostalih. Znaci par meseci se drndam zbog *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ske stvari. Hvala svima
 
Nazad
Vrh Dno