Šta je novo?

Problem sa prekidanjem zvuka

obeliskk1

Poštovan
Učlanjen(a)
02.04.2016
Poruke
41
Poena
59
Imam problem sa driverom od zvuka. Stalno mi izbacuje "You just plugged/unplugged a device in the audio jack" i dok to radi gasi mi zvuk, kao da sam skinuo slusalice.
Menjao sam sve moguce slusalice (3.5mm), ne koristim prednji panel tj. nije ni prikacen i opet isti problem, tako da je najverovatnije do softvera.

Koristim onboard audio sa x370 taichi, to je ALC1220. Skinuo sam audio drivere sa svih drugih brandova posto imaju novije verzije, i na svakom je isti problem.
Skinuo sam i 2 drivera koje nude na realtek sajtu, ista situacija.

U samom realtek manageru, nemam opciju advanced device settings, to da napomenem. I probao sam da ukljucim opciju disable front panel detection.

Ako neko ima ideju sta moze biti problem, neka mi pomogne, jer se mucim sa ovim mesecima, a ne uzima mi se posebna zvucna karta, jer je ova vec odlicna.
 
Pogledaj "Events" tab u Device manager-u > Realtek.
 
Da nije ušla prašina u 3.5mm džek pozadi pa ti pravi probleme? Imao sam sličan problem sa htc one kada nije detektovao slušalice. Čačkalicom sam očistio 3.5mm džek i izvadio naslage pamuka.
Nije baš isti problem, ali deluje da kartica misli da je nešto povezano.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Da nije ušla prašina u 3.5mm džek pozadi pa ti pravi probleme? Imao sam sličan problem sa htc one kada nije detektovao slušalice. Čačkalicom sam očistio 3.5mm džek i izvadio naslage pamuka.
Nije baš isti problem, ali deluje da kartica misli da je nešto povezano.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Instalirao sam Ubuntu pored windows 10, i na Ubuntu radi sve bez ikakvog problema.

Postoji neki problem sa windows 10, tacnije verovatno sa nekim novijim update-om, posto pre nisam imao problem. Ne verujem da je do drivera, jer sam ih instalirao skoro sve koje su izbacili u zadnjih godinu dana.

Sad koja je stvar dodata ili promenjena da mi pravi problem, ne znam, ali mi ide na zivce vise win 10. Doslo mi je dotle da na ryzen instaliram win7 :mad:

EDIT: Takodje da napomenem i da sam reinstalirao win 10, stavio najnoviju verziju i dalje isto (bez realtek driver je mnogo gora situacija i gotovo na svaku sitnicu nestaje zvuk).
 
Poslednja izmena:
Kada ubacis u neki drugi ulaz (ili izlaz, Realtek bi trebalo da te pita sta je ubaceno), da li si probao?
 
kerefeke windowsa10 i njegovog drajver apdejta.

deinstaliraj zvučnu iz device managera i štikliraj "delete driver". skini najnovije drajvere sa realtek sajta.

drži dugme "shift" i klikni na restart windows.
Izbaciće meni za advanced startup options.
nakon restarta klikni na "disable driver signature enforcement" i normalno uđi u windows.
zatim najnormalnije instaliraj realtek paket drajvera za zvučnu.
 

Da, mali milion puta.

kerefeke windowsa10 i njegovog drajver apdejta.

deinstaliraj zvučnu iz device managera i štikliraj "delete driver". skini najnovije drajvere sa realtek sajta.

drži dugme "shift" i klikni na restart windows.
Izbaciće meni za advanced startup options.
nakon restarta klikni na "disable driver signature enforcement" i normalno uđi u windows.
zatim najnormalnije instaliraj realtek paket drajvera za zvučnu.

Odradio sve, ne ferma ni 2%.
 
Ubaci zadnji bios https://www.asrock.com/mb/AMD/X370 Taichi/#BIOS 26 april 2018 4.70 , driver za zvuk ovaj probaj ftp://europe.asrock.com/Drivers/All/Audio/Realtek_Audio(v8308_FF00).zip takodje ubaci zadnju verziju Windowsa 10 "Windows 10 April 2018 Update".

Sve je to odradjeno pre otvaranja ove teme, jer sam hteo da budem siguran. Reinstall na najnoviji windows, stavljen je zadnji bios (bio je jedan pre njega koji je morao, pa tek taj zadnji) i naravno najnoviji driver.
Instaliram Ubuntu, ne uradim nista, sve radi perfektno.

Ne vredi, instaliracu windows 7, pa kad se sete da sami poprave sto su zamrsili, za jedno 2 godine, onda se mozda i vratim.
 
Imam problem sa driverom od zvuka. Stalno mi izbacuje "You just plugged/unplugged a device in the audio jack" i dok to radi gasi mi zvuk, kao da sam skinuo slusalice.
Menjao sam sve moguce slusalice (3.5mm), ne koristim prednji panel tj. nije ni prikacen i opet isti problem, tako da je najverovatnije do softvera.

Koristim onboard audio sa x370 taichi, to je ALC1220. Skinuo sam audio drivere sa svih drugih brandova posto imaju novije verzije, i na svakom je isti problem.
Skinuo sam i 2 drivera koje nude na realtek sajtu, ista situacija.

U samom realtek manageru, nemam opciju advanced device settings, to da napomenem. I probao sam da ukljucim opciju disable front panel detection.

Ako neko ima ideju sta moze biti problem, neka mi pomogne, jer se mucim sa ovim mesecima, a ne uzima mi se posebna zvucna karta, jer je ova vec odlicna.

Najverovatnije problemi sa latencijom na Win 10.Desavaju se sa integrisanom zvucnom.

Trebalo bi da ih nema na Win 7.

Dobar DAC ili veoma dobra zvucna bi to trebala da "opegla" ako ostajes na Win 10,ali si napisao da ti se ne uzima tako nesto.

Probaj Win 7,ako radi narani ovce i ne diraj nishta.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno