Šta je novo?

Samsung S9+ - prekida se zvuk tokom razgovora

dene

Poštovan
Učlanjen(a)
01.04.2016
Poruke
4
Poena
51
Pozdrav,

Kupio sam Samsung S9+ u MTS-u pre dva dana i odmah sam primetio da mi se prekida zvuk tokom razgovora - niti ja čujem, niti čuju mene. Taj prekid traje po nekoliko sekundi, i može da se desi i po nekoliko puta u toku razgovora. Mislio sam da je do lošeg signala, ali sam naleteo na sledeće topic-e na forumima:

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/S9-speaker-phone-cutting-out-on-call/td-p/451835

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/help/multiple-dropped-calls-galaxy-s9-plus-t3763887

Vidim da ljudi i ovde na forumu pominju da imaju isti problem. Svuda po svetu su menjali aparat i po 7-8 puta, svaki put se javljao isti problem. Kada sam zvao tehničku podršku, preporučili su mi Safe Mode, pa ako to ne pomogne, onda da uradim Factory Reset. Isti savet su davali svim ostalim korisnicima sa problemom, ali nikome to nije rešilo problem. Problem je očigledno globalan, a Samsung još uvek ćuti na tu temu.

Strašno je da se to dešava sa njihovim najskupljim telefonom, a verovatno zataškavaju problem da se ne bi našli u istoj situaciji kao sa baterijom na Note-u. Danas sam instalirao najsvežiji update softvera, ali ništa se nije promenilo. Nadam se da je problem softverski, jer će u suprotnom morati mnogo aparata da vraćaju.

Da li još neko od vas ima isti problem, da li je vraćao telefon u radnju, ili nekako rešio ovaj problem?
 
Welcome to the Club. Kao što si napisao i nas dosta ovde ima taj problem, mada ima i onih koji javljaju da je sa njihovim S9/S9+ sve u redu. Ja ne vidim rešenje osim da software update to reši ili da se oglasi Samsung i ponudi nove kopije aparata u zamenu. Nažalost, još uvek se ništa od toga ne dešava.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li da se trudim da vraćam aparat i da tražim novi, pošto svi pričaju da im se sa svim novim aparatima dešava isto, ili da se prosto strpim do zvanične objave ili update-a... Muka mi je na pomisao na backup telefona, kloniranje i ponovno podešavanje :wall:
 
Probaj da stavis na 3G only a mozes i Telenor/Vip karticu (i naravno ne zovi mts korisnike) pa ces videti da li je do telefona ili mreze.
 
Bio aprilski update danas, vidjećemo da li se i dalje dešava.

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Prebacio sam baš malopre na 3G. Probaću da vidim kako se ponaša, pa ako primetim da je bolje, javljam.
Iz Samsungovog centra su mi predložili i da probam da izbacim SD karticu, da vidim da li ona možda pravi smetnje, obzirom da je to ujedno i SIM slot.
 
Kao sto rekose kolege sa foruma dosta nas ima isti probem. Koristim VIP mrezu, nova sim kartica, nemam memorijsku karticu i imam problem. Inace mislim da nije do 4g mreze jer se ona ne koristi za razgovor jer tel koristi 3g mrezu, znaci jedino bi mozda pomoglo da neko bude samo na 2g mrezi i testira, ali opet ponavljam na istoj lokaciji sam koristio druge telefone i nikada nisam imao probleme.
 
Kao sto rekose kolege sa foruma dosta nas ima isti probem. Koristim VIP mrezu, nova sim kartica, nemam memorijsku karticu i imam problem. Inace mislim da nije do 4g mreze jer se ona ne koristi za razgovor jer tel koristi 3g mrezu, znaci jedino bi mozda pomoglo da neko bude samo na 2g mrezi i testira, ali opet ponavljam na istoj lokaciji sam koristio druge telefone i nikada nisam imao probleme.

Baš tako...

Inače, meni još uvek nije dostupan taj današnji update od 60 i kusur mb...
 
Evo meni preko PCa skida neki update ali preko kompa je 4gb, pa cemo videti da li ce se popraviti nesto. Ne pricam mnogo pa mozda ne primetim tako brzo problem ali naravno javljam cim opet primetim.
 
Meni se dešava da sam nedostupan, samo mi stigne SMS da "dok sam bio nedostupan korisnik tajitaj pokušao da me dobije". U toku razgovora nemam problema. S9+ duos, evropski model i crnogorski T-mobile.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Definitivno je problem ostao i posle update-a...

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
S novim upodate-om opet jedno prekidanje od 5-6sec.
Bio u pokretu, u kolima e sad dal' je do bazne ili do telefona...
I prosli put sam bio u pokretu ali kao pešak. :S:
 
Nazad
Vrh Dno