Šta je novo?

Fleš - da li može da se sredi ili da ga bacim?

IvNPA5a.png
 
Završio je:

YnelZwT.png


Skenirao sam još neke uređaje i samo je taj fleš pobrljavio.

9aLqjcV.png


GQkJcjo.png


WYVwyMe.png


Pitanje u vezi fleša koji je otišao: da li je on mogao tako odjednom da ode (kada se prekinulo kopiranje) ili su se loši sektori gomilali kroz duže vreme?
 
Flash EEPROM u njemu je otkazivao dugo vreme i postepeno.

Meni je davne 2007. crkao fles time sto je korumpirao podatke na njemu, RAR arhive se nisu mogle otpakovati i sl., bio neki no name USB od 1GB (koji je tad solidno kostao), ali mi je garancija uvazena. Svaki USB Flash drive ima ogranicen broj upisa, a ako je formatiran u NTFS zivotni vek mu se zbog velikog broja upisa moze drasticno smanjiti.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Da li se sam postupak formatiranja flash memorije bilo kog formata, smatra kao da je odradjen jedan upis za velicinu flash-a ili ne odnosno da li broj formatiranja utice na zivotni veka samog flash-a?
 
SanDisk Extreme 64GB USB3.0 radi a ne radi.
Moze brzi format da odradi a ne moze da uradi spori (poptuni) format.
Ubacujem u njega filmove i nesto prebaci a onda ukoci i ne mrda.
Probao nesto da sprckam sa "bootice" i odradi brzi format a dugacki (preparticionisanje ili sta vec pise) nece.
Skeniram brzo na HD Tune Pro i sve ok, a kad radim sporu (temeljnu) proveru pocne izbacivati grešek i radi, radi, radi mnooogo dugo skeniranje, na kraju sam obustavio (vidi se vreme na ss iz hd tune pro).

Sta mislite da li je ovo moguce popraviti, oporaviti, vratiti u zivot...?
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    19.4 KB · Pregleda: 79
  • 2.JPG
    2.JPG
    50.3 KB · Pregleda: 79
  • 3.JPG
    3.JPG
    154.4 KB · Pregleda: 85
  • 4.JPG
    4.JPG
    165.2 KB · Pregleda: 79
  • 5.JPG
    5.JPG
    168.7 KB · Pregleda: 88
Ja Sandisk ne bi nikom preporucio , jedan SanDisk Cruzer Edge mi je pre par godina crkao i nije mogao da se formatira , to je prvi znak da je otkazao fles kada nece sa nijednim toolom da se formatira i izbacuje Write protected i slicno , ako mozes nesto sacuvaj iz njega a formatirati ga sigurno neces moci makar probao 100 programa za format fles drajva.
 
Pa šta je bolje da fleš bude ntfs ili fat?

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Ja Sandisk ne bi nikom preporucio , jedan SanDisk Cruzer Edge mi je pre par godina crkao i nije mogao da se formatira...

Zbog jednog primerka najjeftinije klase od pre par godina ne bi preporucio SanDisk ??!!?

Znam, poslao sam upravo, hvala za linkove da ne trazim.
Što bi neki rekli, "Može bit' bidne a može bit i da ne bidne..." ;)

Taj SanDisk Extreme je jedan od najboljih (najbržih) fleševa ikada napravljenih kada mu se uzme u obzir cena. Nažalost, ne proizvodi se više, a na oglasima je cena već počela da mu raste. Mnogo je bolji od novije Go serije. Probaj ga u USB 2.0 portu ili preko USB 2.0 produznog. Pisao sam već ovde kako imam jedan koji je prestao da radi u USB 3.0 modu, a u 2.0 radi vrhunski i dalje.

Pa šta je bolje da fleš bude ntfs ili fat?

Nema najbolje - sve zavisi gde ćeš fleš koristiti
FAT32 - "zdrav" za fleš jer nema mnogo upisa, kompatibilan i sa tosterom, ne moze da smesti fajl veći od 4GB
exFAT - takođe nema mnogo upisa, manja kompatibilnost, veličina fajla praktično neograničena
NTFS - relativno "nezdrav" za fleš jer je to journaling file system, ali zbog toga skoro bez bojazni možeš vaditi fleš bez safely remove, manja kompatibilnost, veličina fajla praktično neograničena

Kad kažem manja kompatibilnost mislim da je upitno na kojim uređajima koji nisu PC-jevi sa Windows-om, MAC OS-om ili Linuxom će to raditi...Televizor, radio u kolima, telefon...
 
Taj SanDisk Extreme je jedan od najboljih (najbržih) fleševa ikada napravljenih kada mu se uzme u obzir cena. Nažalost, ne proizvodi se više, a na oglasima je cena već počela da mu raste. Mnogo je bolji od novije Go serije. Probaj ga u USB 2.0 portu ili preko USB 2.0 produznog. Pisao sam već ovde kako imam jedan koji je prestao da radi u USB 3.0 modu, a u 2.0 radi vrhunski i dalje.

Ovo mi je drugi identican sandisk extreme od 64GB koji je umro odnosno na izdisaju...
Kupim jedan sebi pa kasnije drugi bratu kao poklon za rodjendan, onda taj njegov umre skroz i ja mu dam onaj moj (prvi kupljen) a njegov na reklamaciju u Češku, posalju mi drugi koji je stajao do nedavno u ladici uglavnom pa sam ga malo koristio u tv za filmove i serije da gledam a onda ga pre neki dam opet dam bratu jer i drugi je evo kod njega zakazao.
Prvi sam uspeo zameniti za ispravam pa se nadam da cu i ovaj drugi...
 
Poslednja izmena:
SanDisk ima neprevazidjeno postovanje kupaca jer i kad svi domaci faktori zakazu, uvek moze da se posalje fles na reklamaciju direktno njima sto retko ko radi, zato im je cena takva kakva jeste.

5 godina garancije nije za bacanje, ali da su podlozni write protected situacijama, to stoji.

Uglavnom se to desava kada se jos uvek nesto kopira na flesku i vadjenje fleske bez "remove safely" fazona je ruski rulet i preporucujem da se SanDisk fleske ne vade iz porta bez te akcije.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Fleska juce poslata za CZ.
Dobio potvrdu od rma sluzbe da saljem.
Preporucena posiljka sa brojem za pracenje, 420rsd, koverta, 4 lista papira, 3 spajalice iz heftarice, sve ukupno 46g, popunio i papire za carinu...
 
Poslednja izmena:
SanDisk Extreme 64GB USB3.0 radi a ne radi.
Moze brzi format da odradi a ne moze da uradi spori (poptuni) format.
Ubacujem u njega filmove i nesto prebaci a onda ukoci i ne mrda.
Probao nesto da sprckam sa "bootice" i odradi brzi format a dugacki (preparticionisanje ili sta vec pise) nece.
Skeniram brzo na HD Tune Pro i sve ok, a kad radim sporu (temeljnu) proveru pocne izbacivati grešek i radi, radi, radi mnooogo dugo skeniranje, na kraju sam obustavio (vidi se vreme na ss iz hd tune pro).

Sta mislite da li je ovo moguce popraviti, oporaviti, vratiti u zivot...?

Pokojni je, možeš probati eventualno sa Sandiskovom medjunarodnom garancijom, proveri pa vidi.
https://www.sandisk.com/about/legal/warranty/warranty-table
https://kb.sandisk.com/app/rmaform

Znam, poslao sam upravo, hvala za linkove da ne trazim.
Što bi neki rekli, "Može bit' bidne a može bit i da ne bidne..." ;)

Ovo mi je drugi identican sandisk extreme od 64GB koji je umro odnosno na izdisaju...
Kupim jedan sebi pa kasnije drugi bratu kao poklon za rodjendan, onda taj njegov umre skroz i ja mu dam onaj moj (prvi kupljen) a njegov na reklamaciju u Češku, posalju mi drugi koji je stajao do nedavno u ladici uglavnom pa sam ga malo koristio u tv za filmove i serije da gledam a onda ga pre neki dam opet dam bratu jer i drugi je evo kod njega zakazao.
Prvi sam uspeo zameniti za ispravam pa se nadam da cu i ovaj drugi...

SanDisk ima neprevazidjeno postovanje kupaca jer i kad svi domaci faktori zakazu, uvek moze da se posalje fles na reklamaciju direktno njima sto retko ko radi, zato im je cena takva kakva jeste.

5 godina garancije nije za bacanje, ali da su podlozni write protected situacijama, to stoji.

Uglavnom se to desava kada se jos uvek nesto kopira na flesku i vadjenje fleske bez "remove safely" fazona je ruski rulet i preporucujem da se SanDisk fleske ne vade iz porta bez te akcije.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Fleska juce poslata za CZ.
Dobio potvrdu od rma sluzbe da saljem.
Preporucena posiljka sa brojem za pracenje, 420rsd, koverta, 4 lista papira, 3 spajalice iz heftarice, sve ukupno 46g, popunio i papire za carinu...

Red je da se javi kako je zavrsena reklamacija SanDisk Extreme USB 3.0 64GB fleske... :D

Kao što je već govoreno, SanDisk ZASLUŽUJE NAJVEĆE POŠTOVANJE kupaca i treba da je primer za ugled svim proizvođačima i prodavcima zbog odnosa prema kupcima!

Stara neispravna fleska poslata nasom postom (preporucena pismo sa brojem za pracenje) 06.feb.2019. a danas 28.02.2019. došla zamena.
Stigla zamena u velikoj kartonskoj koverti, tvrda i skoro "nesalomiva", unutra u zastitnoj "pucketavoj" koverti fleska u kesici, nije retail pakovanje vec bulk.

Otvorim, vidim fleska unutra pa ostavim... kasnije da pogledam... a onda IMAM ŠTA DA VIDIM, poslali flesku od 128GB.
Ja još ne mogu da verujem. Dobio za staru flesku od 64GB, novu flesku (valjda je nova) od 128GB.
Ajde i vi proverite da li je ovo SanDisk Extreme USB3.0 od 128GB. :D
Uverite me da ne samnjam... :D
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    960.5 KB · Pregleda: 115
  • 3.jpg
    3.jpg
    920.9 KB · Pregleda: 106
  • a.JPG
    a.JPG
    48 KB · Pregleda: 90
  • b.JPG
    b.JPG
    49.6 KB · Pregleda: 78
  • c.JPG
    c.JPG
    50.4 KB · Pregleda: 82
Сад ће да крену огласи ... Купујем неисправну SanDisk флешку. ;)
 
Svaka cast za SanDisk, tako se ophodi prema kupcima. Ovo je odlicna reklama, a sami su sebe dobro izreklamirali ovakvim stvarima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za razliku od prethodnih pohvala SanDisku evo mog iskustva sa reklamacijom.

Krajem novembra 2019 kupio sam u jednoj domaćoj prodavnici Sandiskov fleš Ultra USB3.0 od 32G. Fleš je istog dana otišao u write protected mode odnosno u večna lovišta. Svratio sam do prodavnice da vidim mogu li ga zameniti za neki Kinstonov model ali su tamo tražili da ga dostavim servisu na testiranje i sl. pa sam ga hteo smestiti u kontejner, kad mi pade na pamet njihova medjunarodna garancija. Vrednost fleša je nikakva ali sam iz čiste znatiželje hteo da vidim taj njihov ovde opevani odnos prema kastomerima. Popunih na Sandiskovom sajtu Online RMA submission i ubrzo sam dobio mail od njihove Global Customer Care službe u kome su bile detaljne instrukcije kako da im pošaljem fleš zajedno sa RMA brojem i adresom na koju trebam poslati pošiljku. Adresa se na moje čudjenje, nalazila u Poljskoj a ne u Češkoj kako je ovde spominjano. 15.12.2019 sam predao pismo na našu poštu i platio uredno poštarinu od 418 din. Pomoću tracking broja pratio sam kretanje pošiljke. U Poljsku je stigla 2 januara ali je tamo ostala do 28 januara kada je vraćena nazad u Bg. Danas sam otišao u poštu da vidim o čemu se radi i naravno, naplatili su mi i povratnu poštarinu, takodje 418 din. Na koverti sam onda video da je poljska pošta pokušala dva puta da izvrši isporuku. Prvi puta 7 januara a drugi puta 15 januara. Isporuka nije uspela jer je adresa nepostojeća :d Na pečatu stoji na poljskom jeziku ADRESATA NIE ZASTALEM sa datumima pokušaja isporuke. Ulica Przemyslova 8 u gradu Bydgoszcz-u je precrtana:D

Tako ja platih poštarinu na ovo Sandiskovo djubre više nego što ovaj plastikaner vredi i to nakon mesec i po dana čekanja. Sandiskove memorije odavno nisu na starom nivou a i potrošački servis im se prilagodjava..
 
Trebalo je da ga das domacoj radnji i da ga oni reklamiraju, ja sam zamenio i dali su mi novi bez problema u WW.

Zoomfoto je ovlascen za SanDisk u Srbiji tako da mozes da iscimas i njih da ti reklamiraju ako neces da ga nosis u radnju.

Inace Write protected greska se javlja cesto kad izvuces flesku dok se kopira nesto na flesku ili sa fleske (tako sam ja dosao u situaciju da reklamiram jer nisam znao da je SanDisk toliko osetljiv na to), a SanDisk tupavo stiti fajlove na fleski tako sto je prebaci u taj Write protected mode jer mozes da prekopiras bez problema sve sa nje posle.
 
Slabo ko izvlači flešku dok se kopira. Dešava se i to, ali najčešći scenario kad se pojavi write protected je poluispravan usb.
Kad je fleška pri kraju prioritet kontrolera fleške je da se zaštiti integritet postojećih podataka na njoj i najčešće zato se desi "zaključavanje".
 
Poslednja izmena:
Ne znam samo zašto slati van zemlje flešku koja je pod garancijom u domaćoj prodavnici? Baš nijedan razlog za tako nešto.
Može probati cmd, može i HP format tool i slično, ne košta ništa pokušati ali po svoj prilici je loša fleška kojoj nema pomoći osim garancije.
 
Procitaj post jos jednom, objasnio je covek zasto.

...riding on 720p...
 
Da, ali napisao je i zasto je to uradio, na to aludiram :)


...riding on 720p...
 
Znam koji su slali Sandisk napolje i prošlo je sve ok, isto kao i kolega koji je pisao u temi. Šta se ovde izdešavalo ne znam, možda i jesu promenili ploču...
Samo kažem da nema smisla da se šalje napolje pored domaće garancije, traje isto (u najboljem slučaju) ili dosta duže, a košta više što se poštanskih troškova tiče.
 
Pokušao sam da ga povratim sa diskpartom u windowsu i gparted-om u linuxu ali bez uspeha. Kad fleš upadne u "write-protected" mod znači da je gotov i jedino nudi useru da spase podatke sa njega kao što napisa poolmaker a zatim da ga baci. To piše i na Sandiskovom sajtu i jedino rešenje je kupovina novog.
Prodavac je probao da snimi nešto na njega i nije uspeo, što mu nije smetalo da kaže kako sam ga ja "zaključao" za upis ma šta to značilo:D a zatim da moraju da ga šalju u servis na testiranje koje će trajati ko zna koliko. Kad sam video da mi predstoji cimanje, batalio sam sve i kupio Kinstonov Data Traveler SE9 GE2 Premium od 64G sa kojim sam vrlo zadovoljan. Na kraju mi pade na pamet da probam Sandiskov RMA i ostatak znate.
 
Nazad
Vrh Dno