Šta je novo?

Server 2008 R2 SP1 i domen...

stoler

Slavan
Učlanjen(a)
04.06.2007
Poruke
42
Poena
304
Evo ovako, jedan windows server 2008 R2 SP1, u domenu dva računara sa serverom 2016 podešeni da rade kako multi point serveri i sve radilo kako treba. Škola je u pitanju pa su to oni MPS 2016 i 2012, 2011 i slično serveri.
Na jednom računaru gde je server 2016 sam morao da menjam hard ali pošto sam očekivao to napravio sam klon diskove acronisom onda kada je bilo sve podešeno kako treba (ali nisam ja podešavao) i sada sam se ponadao da će to lako ići ta zamena , međutim....stavim klon, prođe instalacija, sve radi perfektno kao da je sada instalirano ali računar nije u domenu a tamo stoji ime računara kao da jeste....Video sam jednom da lik koji je pravio to uradi pa sam i ja uradio, iščlanim ga, obrišem u active direktorijumu na 2008 ime tog računara i ponovo da učlanim ali nema šanse...
Izbaciju ovu poruku stalno....
`an active directory domain controller (ad dc) for the domain could not be contacted`

Da napomenem da je sve podešeno kao što je i bilo, ništa nije menjano i prividno izgleda kao da sve valja ali domenski nalozi ne rade! Takođe ping u pravcu domenski računar server 2016 ne radi, obrnuto radi. ADrese su ručno podešene i stoje kao što stoje sve isto kao i na drugom računaru koji šlajka kako treba. Nisu iste adrese naravno....

Ima li neko ideju šta da radim?
 
Nazad
Vrh Dno