Šta je novo?

WinXP ne vidi Win7 u lokalnoj mrezi

djalf

Uticajan
Učlanjen(a)
27.11.2004
Poruke
10,776
Poena
1,945
Kao sto naslov kaze, a Win7 vidi XP bez problema. Win 7 je nov sistem dok je XP stari to jest radi vec neko vreme. Uopste ne vidim win7 racunar dok treci racunar sa novom instalacijom XP-a vidi sve ok. Stalno sam imao taj problem sa WinXP-om da posle nekog vremena ne vidi vise racunar sa Win7 sistemom u mrezi. Ako imam sacuvanu precicu (za ovaj sad nemam na zalost) onda radi ali u My Network Places ga vise ne vidi ili ga vidi ali ne mozes da udjes da vidis particije. Probao par saveta sa neta oko Group policy, sve je share-ovano na Everyone, sve dozvole ima, ukljucene sve opcije u Advance sharing i iskljucena Password Protected sharing, iskljucen Firewall i nista. Znam da ako uradim nov sistem odmah ce raditi bez problema ali bez toga nikako da resim. Ako budem radio sistem stavicu Win7 ali ako neko ima neku ideju sta jos da probam bicu zahvalan.
I da li postoji neki program koji moze da radi to da ne moram iz Windowsa da podesavam Sharing?
 
Probaj Advanced IP Scanner, on bi trebalo da vidi racunare u mrezi i ako ima serovanih foldera moze da im se pristupi.
 
Hvala za ovo. Satima se mucim da namestim da se kompjuteri medjusobno vide i ne vredi. Sa ovim malim cudom, sve proradilo za par sekundi :)
 
Nazad
Vrh Dno