Šta je novo?

LG 32GK850G-B

Gavran

Cenjen
Učlanjen(a)
25.01.2011
Poruke
815
Poena
170
Uzeo sam monitor iz naslova, pa rekoh da podelim utiske sa kolegama sa foruma.

Display je 31.5", rezolucija 2560x1440 @ 144hz. Panel je VA. Do sada sam koristio Acer XB271HU savrsen primerak sa minimalnim IPS glow-om.

Prvo sto mi bode oci je nizak PPI. Slika je neuporedivo ostrija na 27" 1440p. Naravno ovo je ocekivano, PPI je negde rame uz rame sa 23.5" i 1080p. Text je ok, malo je blurry za moj ukus, ali moze da prodje. Boje su zivahnije na IPS monitorima sto sam donekle resio povecavanjem saturation-a iz Nvidia drajvera. Uglovi gledanja su sasvim ok za moje pojmove.

Kontrast i duboka crna je ono gde ovaj monitor zaista "sija". Crna je crna, kontrast zaista pravi razliku u odnosu na druge panele. Igrice izgledaju zaista fenomenalno. Dirt Rally mi je postao ponovo zanimljiv nakon prelaska sa Acer XB271HU. Voznja nocu je najblaze receno fascinantna na ovom monitoru.

Monitor nema nikakvih bagova. Na overclock.net-u citam da neki korisnici imaju problem sa nasumicnim pojavljivanjem OSD menija. Ja taj problem nemam a koristim ga vec desetak dana. Nisam primetio ni nikakva "kasnjenja", nepravilnosti niti bilo sta slicno. GSync u kombinaciji sa 144hz funckionise savrseno. Sve je glatko uz minimalni input lag.

Sa ovim monitorom napokon ne moram da povecavam DPI u Windowsu. I mogu da ga odmaknem malo u odnosu na XB271HU. Jos da napomenem da naravno nema nikakvog glow-a kao na IPS panelima.

Sve u svemu monitor je sasvim dobar. Teska srca cu se odvojiti od XB271HU koji me je savrseno sluzio, evo vec dve godine. A mozda i necu jer sam emotivno vezan za XB271HU ;) . Presudan faktor u prelasku na LG bio bi svakako velicina dijagonale.
 
Ne znam da li je do nekog firmware buga ili sta al na ovom modelu ne radi ULMB....sto ubija skoro postojanje gynca....
 
Sad baš prođoh nekoliko review-a i ovaj monitor mi deluje jako dobro.

Isto imam XB271HU i možda čak razmišljam da pređen na 32GK850G-B :)

Što se tiče ULMB, koliko je poznato ovaj feature svakako ne radi zajedno sa G-Sync-om..
 
Nazad
Vrh Dno