Šta je novo?

5.1 sistem za tv

Cirko

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruke
84
Poena
160
pozz benchovci

zelio bi da prikacim neki ok sistem 5.1 na tv radi gledanja filmova i samog boljeg kvaliteta zvuka

moze li mi neko preporuciti nesto

kontao sam o z506

moj tv je philips 42PFS7189/12
 
Ne mozes obicne 5.1 zvucnike da ukljucis u tv.
Moras uzeti neke digitalne, koji imaju dekoder, sa optickim ulazom, ako hoces 5.1.

Dakle, ili neke Logitech poput z906 ili nekih drugih, ako imaju jos digitalnih ili neke Samsung i Lg sa playerom.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
tu dolazi moj laicizam do izrazaja

jal bi mogao da kacim neke zvucnike bez dvd playera i da konstantno zvuk pici na svim zvucnicima ili je to nemoguce
 
Moze, ako su digitalni, ako imaju svoj dekoder.
Primer toga su ti z906, da ja znam, a sigurno ima nekih jeftinijih.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
imas li neku preporuku kako da ih nadjem ili neki specifican model do 100e polovan
 
ili da li moze neki poseban konektor izmedju obicnih zvucnika 5.1 i tv koji pretvara u digitalni
 
Ne moze konektor to da odradi.
Moras da imas opticki na zvucnicima, da podrzavaju Dolby pro logic, da bi imao zvuk na svim zvucnicima.

Daleko bolje resenje ti je da kupis dobre 2.1 zvucnike.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
malo sam gledao z5500 preporucuju kao 5.1 ali to je opet oko 200e volio bi da malo jeftinije prodjem :)
 
Ja imam z5500 i to su zvucnici koji su daleko bolji od z906, a i skuplji, ali treba da budes svestan da se ne prave od 2007. godine, tako da je veliki rizik to danas kupiti polovno.

Meni je malo probio driver/membrana na jednom satelitu i proizvodjac koji ih je pravio ih vise nema.
Tako da treba da budes svestan da ako nesto rikne, nema vise pomoci.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja imam z5450 vec dugi niz godina,extra,za filmove i koncerte,dobar zvuk ,DTS,Dolby pro logic,lako povezivanje,ne zauzimaju mnogo prostora,ako naletis na neke dobro ocuvane moja topla preporuka,z5500 ili z5450 ,svejedno.
 
https://m.kupujemprodajem.com/D-A-konverter-DAC-5-1-46081757-oglas.htm#mhs0-1524614018697
Mogu sa ovim dacom 5.1 ali nije bas savrsen zvuk.
 
Sustina je da tu 5.1 ni nema logike, ako izvorno nema 5.1 snimka.Samo ce svirati stereo na svim zvucnicima, pa zato i mislim da se moze kupiti bolji 2.1 sistem za iste pare.

Vddutina, zanimljiv uredjaj, nisam ni znao da takvo nesto postoji.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ako ne planiras da slusas muziku na Z5500 vec samo da gledas filmove i pikas igre - odlican izbor.

Ako ti je do muzike iole - preskoci Z5500 u sirokom luku.
 
ima li ko drugu preporuku da je slabija ali novijeg izdanja
 
ima li ko kakvu predstavu o logitech z640
 
Druze, trazis novije os z5500, pa nadjes zvucnike od pre 16 godina.

Z5500 su nasledbik Z680, imao sam i njih, dobri su, ali ni blizu z5500.
Z640 je dosta slabiji analogni sistem od Z680.
Dakle, kada su Z680 bili 500e, ovi su bili 150, a takva je i razlika.
Kada su i jedni i drugi prestali da se proizvode, poceli su z5500.

Dakle, kao sto sam ti i rekao, trazi digitalne zvucnike.
Ima li nekog razloga zbog kojeg si zapeo za 5.1?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Mozda covek ne zna raziku izmedju analogije i digitalije odnodno činčeva i optical-a ili coax-a ....
 
nema nikakvog posebnog razloga osim sto sam bio kod poznanika koji je imao odlican 5.1 sistem a da uopste nije imao pojma o tome (sta ima) i to mi je ostavilo utisak jak
da li ima dobar efekat mozda da se kupi fin soundbar neki pozz
 
Soundbarovi su ok tek od 250e.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno