Šta je novo?

EPSON DX4450 multifunkc. - najzapechenija glava ikada, ima li resenja ?

Mashinka

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.03.2018
Poruke
33
Poena
5
Pozdrav svima

Imam EPSON Multifunkc. stampac DX4450

To je stampac cija glava ima "bocke" kao vecina inkjet EPSON-a iz 2003-2010 perioda, na koje se nataknu kertridzi

Problem:

do sada je pregurao 1 originalni multipack kertridza, i po jos 3 puta kupljene nove kertridze, ili multipack ili pojedinacno. Bas dosta stampao.

9 meseci nije bio koriscen (iako su bili izvadjeni kertridzi) i kupljeni su sad novi.

Ni da mrdne.

Pokusao sam:

da ocistim bocke uz pomoc EPSON rastvora za ciscenje, nista. Napravio sam tubice od silikona, i nakacio na bocke, ostavio preko noci rastvor da radi, nista. Skinuo tutorijal kako se skida komplet glava (iako svi servisi domaci kazu da se EPSON glave ne skidaju, poprilicno je lako ako pazis na flet kablove, tri servisa su mi to rekli) i stavio samu glavu u vrelu vodu, u vreli rastvor vode i alkohola, u EPSON rastvor, nista.

E sad - na svim klipovima i upustvima gde se zapravo skine glava za ciscenje, oni cim umoce glavu u rastvor ili vrelu vodu, ono odma krene iz rupica da curi, da izlazi boja u tecnost. Kod mene (navodno ova glava ima 148 nozzles, to jes rupica) ni jedna jedina tackica boje. Kao da je cement unutra a ne skorela boja

glava je identicna ovako, odozdole gde su rupice:

Epson-ME10ME101-Print-Head.jpg


ovako izgleda glava odozgore gde su bocke:

100-Original-and-new-print-head-for-Epson-DX4000-DX4450-CX4080-CX4450-CX5500-CX5600-NX300-NX100.jpg


Jel za kontenjer, ili ima neka varijanta da zapravo ocistim glavu, sad kad je skinuta ? Jos jedino nisam probao ultra zvuk

Hvala svima u napred za pomoc
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno