Šta je novo?

HP ProBook problem pri boot-u

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,944
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
Nedavno je moj ProBook proslavio peti rođendan :)

Do sada nije bilo nikakvih problema u radu.

Nedavno se dogodila sledeća stvar a ne znam šta da upišem kao ključnu reč za pretragu pa da vidim da li se to dešava i na drugim HP uređajima:

Pri boot-u nekada se dešava da slika promeni boju i umesto celog pojavi se samo deo ekrana koji tako ostane i kada se Windows učita.

Restart rešava problem, Pri sledećem boot-u slika se normalno učita.

Imam dve grafike, Intel integrisanu i AMD. Integrisanu ne mogu da onemogućim u BIOS-u dok diskretnu mogu.

Bilo da uključim ili isključim diskretnu ista stvar se dešava.

Baterija priključena/izvađena opet isto, jutros je bila izvađena i opet se dogodilo.

Sistem sređen, BIOS i drajveri najnoviji, OS radi kako treba kao i prvog dana...

Nekada je mašina radila 24/7, sada više ne i svako jutro kada uključim lap on normalno startuje ali recimo jedanput u deset puta to se dogodi, restart i problem rešen (do sledećeg puta a nikada ne znam kada će da me iznenadi).

Šta valja činiti?

TVCHKQ0.jpg
 
Poslednja izmena:
Poveži na tv ili eksterni monitor na par dana pa vidi da li se isto dešava. Moguće da je flat kabl u prekidu. Nije skupa zamena ako je to. Mozda crkava i graficki cip, ako se isto desava i na eksternom displayu, tako je meni crkla jedna tošiba.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ako je slika samo na pola u rezimu razlicitih boja 50/50 Flet ekrana ili sam Ekran, grafika nije sigurno
 
Nazad
Vrh Dno