Šta je novo?

Mikrofon ne radi

CryptSpace

Poštovan
Učlanjen(a)
01.02.2015
Poruke
62
Poena
60
Instalirao sam poslednje drajvere, probao sam vecinu stvari sto sam pronasao na google-u ali i dalje nisam resio problem

Pokusavao sam i nazad na jackove da ukljucim nije radio, sad mi je povezano na front jack i opet ne radi

Mikrofon je na slusalicama
Kad kliknem za crveni jack i stavim u app sto je dosla kad sam instalirao drajver, na headphone, ne staje mi mikrofon slika i opet ne radi, ne znam da li je tu mozda negde problem oko podesavanja
263386_84684221_Untitled.png
 
Poslednja izmena:
Zar ne treba da staviš na mikrofon za rupu gde si uključio mikrofon? Headphone stavi za zeleni izlaz, gde su slušalice.
Proveri mikrofon na nekom drugom mestu, da budeš siguran da radi. I proveri koji je default uređaj za snimanje.
 
Ovde imas mnogo promenjljivih, koja je zvucna kartica (AC97/HDA/USB/PCI/SB Live...), koji je windows, ako je desktop kuciste jer prednji panel AC97 ili HDA... daj nam makar te podatke.

Da sam na tvom mestu, krenuo bi od zadnjih portova, jer prednje je ko zna kako povezao ako su uopste i povezani (imam kinekso kuciste sa AC97 konektorom gde je roze rupa za slusalice a zelena za mikrofon/znam da ne treba tako, ali tako jedino radi). Ubodi slusalice u zelenu rupu, mikrofon u roze. Detektuje li ih racunar? Ako je u pitanju Realtek kartica recimo, svetle li ta dva ulaza u kontrolnom panelu ili ne. Ako ne svetle, ostecena ti je zvucna karta, ili konektor na ploci, i tu leka nema osim zamene konektora ili audio cipa. Ako detektuje da je nesto na date ulaze prikaceno, onda moras da izaberes pravilno ulaze, mikrofon je MIC IN a ne LINE IN osim ako se ne radi o dinamickom mikrofonu, ali ako su u pitanju jeftine kineske slusalice onda dinamicki sigurno nije. Tek onda mozes da se igras oko softvera, ali da bi se tu uopste petljao hardver ti mora lepo raditi.
 
Nazad
Vrh Dno