Šta je novo?

Internet preko STRUJE ?

Mimirad

Poznat
Učlanjen(a)
22.04.2018
Poruke
7
Poena
41
Kao prvo pozdrav svima na forumu . . .

Da ne bih petljao i razvlacio UTP kablove po stanu pitao bih iskusne koliko je ovo

pouzdana stvar i da li je pametna kupovina ?

 
Par puta implementirao. Radi solidno ako nema mnogo smetnji u elektro mrezi od kolektorskih motora ili jeftinih led sijalica. U pocetku ima problema sa uparivanjem, ali kada pogodis dve uticnice na istoj fazi, i jednom uparis uredjaje, radice dugo bez problema. Zavisno od daljine protok moze biti bolji ili losiji, ali je priblizan 100 megabitnom ethernetu.
 
1700 din 14m kanalica i 20m kabla kategorije 6. Sve lepo radi na 1gbit linku.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
ja sam uzeo ove uredjaje kod mene u stanu,
CORINEX Powerline Ethernet zidni adapter sa integrisanom utičnicom AV200 Dual pack

I vrlo sam zadovoljan kako rade, sem sto sumalo kabasti.

nije bilo uslova za provlacenje kabla..
 
Ja imam slican TP link model, samo sa uticnicom za struju na sebi, da je ne bih "gubio", jer mi treba za jos ponesto od uredjaja. Funkcionise dobro vec nekoliko godina. Nisam imao nekog posebnog izbora i u sustini sam veoma zadovoljan. Ne opterecujem se merenjima brzine ili bilo cega, ali sve radi jako dobro. Prodavac, koji je i fizicki instalirao nekim ljudima to u stanu, jer se ne razume svako podjednako dobro (mada je prilicno prosto i ne zahteva nikakve narocite zahvate), kaze da su njegovi i njihovi utisci pozitivni (mada prodavac svakako nece kuditi svoju robu).

Buduci da sam ranije pokusavao da "dohvatim" net preko USB dongle-a na staroj konfiguraciji i da je to bilo neopisivo mucenje, nisam imao nikakvu dilemu, a ni narocitog izbora. Yooyo je dao odlican predlog, ali nije izvodljivo u svacijem slucaju. Mene od rutera dele prakticno cetiri prostorije i nema civilizovanog nacina da se to sredi, sem da je stan renoviran od nule, pa da se provlacilo kroz zidove... U svakom slucaju, ovaj nacin povezivanja od mene zasluzuje samo pohvale, jer mi sve radi kako treba i ni u jednom trenutku nisam osetio da sam hendikepiran s brzinom. Normalan download, multiplayer - recju, neuporedivo s ranijim USB dongle-om.

Da kosta - kosta, ali se isplati kome vrsi posao.
 
@yooyo

Kabal je uvek jeftinije, i najbolje resenje po svim parametrima, ALI postoji mnogo slucajeva kada nije izvodljiv, bar ne ekonomski isplativo.

Ja sam powerline ethernet ugradio kod kumovog priljatelja u kuci, jer je njegova supruga htela IPTV na spratu, on ima UTP kablove razvucene po celom prizemlju, a kuca je (kao kod svih gastosa) sva u mermeru i raznim fensi bojama po zidovima. Kabal preko njih nemoze nikako da ide, WiFi ruter sa Client modom u Loznici nismo nigde nasli, pa je jedinom razumno resenje bio powerline ethernet, koji smo na srecu uspeli da namestimo, jer je cela kuca na jednom brojilu. Da bi se u toj situaciji kabal provukao morali bi se stemati zidovi i ponovo kreciti, a to je u najmanju ruku par stotina evra.
 
Hvala ekipi na odgovorima ,

ipak sam uspeo da provucem kabal ,

ostace ova mogucnost za druge prostorije
 
a sta ako su dva strujomera?
a sta ako su na razlicitim fazama uticnice koje je potrebno povezati?
jel to uopste moguce?
imam dva voda i naravno da su potrebne uticnice rasporedjeno po dva voda i po vise faza..pa zato pitam..

sustinski, ovo mi nije potrebno za net, net svuda obicnim ruterom prolazi ok, vec za tv jer su ukida "uskoro" analogni signal a investicija bi bila preterana u sprobodjenje novih kablova jer bi se busili zidovi, ploce, od prvog ulaza na sve te strane bilo bi preko 50m instalacija..potpuno rugobno ako nista drugo..
a i vidim sve prodaju u paru, nema dodatnih kao da je uvek poenta povezati samo a i b i to je kraj.. meni je potrbno A ka b, c, d i e. to su o da dodtni uredjaji, ali ne vidim da se oni prodaju posebno?

u principu verujem da niko ne moze da tvrdi, pa je kupovina prvog para neophodna za test?

pozdrav svima
 
Uredjaji koje sam ja okačio ima i na komad, a svakako možeš da kupis 2 ili 3 para. Narucis online, probas, pa ako ti ne odgovara, vrati za par dana...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Internet preko struje

a sta ako su dva strujomera?
a sta ako su na razlicitim fazama uticnice koje je potrebno povezati?
jel to uopste moguce?.....

Ima li neko odgovor sta ako su dva strujomera u jednoj kući, da li je moguće povezati dve utičnice preko ovih adaptera?
 
Gledam ovaj TP-LINK AV600 i tamo pise sledece:
Note: Powerline adapters should be deployed on the same circuit and in sets of two or more.
Sta to tacno znaci, da faza nije bitna? Posto sam video da ljudi pisu da je neophodno da budu na istoj fazi :)
 
Poslednja izmena:
"same circuit" je ulaz u kuću, nema veze koliko je strujomera.
 
Hvala na odgovoru to me interesovalo
 
naruči online, probaj, pa vrati ako ne valja... meni radi ok

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Поздрав, јел има неко искуство са половним powerline-овима?

Конкрено шта је потребно да се испрати од карактеристика да се не би испалио ако купујем половно?
 
da radi i da nisu prespori... :) 200mbita nije 200mbita....da znash :)
 
da radi i da nisu prespori... :) 200mbita nije 200mbita....da znash :)

А шта се дешава ако узмем 2 пара таквих, један би био прикључен на рутер а остала 3 у сваку собу, да ли би се тај проток од 200мбпс делио на 3 или би сваки адаптер имао по 200мбпс?
 
cenim da bi imao realnih 30mbit po sobi

onih 200 je 100 plus 100 koliko ja kontam

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
mene zvali samoinicijatvno da mi donesu digitalne resivere, pa cu taman onda da isprobavam... sta gde moze, kako da se prebacuje..
 
Још једно питање се намеће онда, да ли уопште могу да се упаре 2 засебна пара ових адаптера?
 
Kakav je ping i packet loss, pošto imam dva "ozbiljna gejmera" u kući?

Sent from SM-A750FN using Tapatalk
 
Da li ovo može da su koristi za MTS IPTV? Da se povežu dva TV-a u različitim prostorijama?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ovako:
- mozete da spojite vise komada razlicitih u jednu mrezu ( meni je sada spojeno 3 razlicita tj 2 gigabitna i jedan od 500mbita)
- mozete da imate 2-3 paralelne mreze (npr kao vlanovi, uparite samo tako uredjaje)
- u teoriji MTS IPTV treba da radi nazalost nemam kako da ti probam

Super je stvar u teoriji vi mozete da recimo imate 3 vlana i da vam je jedan vlan recimo video nadzor , jedan vlan televizija, jedan vlan internet.
Ja koristim tp-link uredjaje posto kad sam krenuo prvi put da probam pre jedno 7-8 godina samo to sam nasao kod nas tplink od 200mbita, posle sam dodavao uredjaje.
Brzina vam zavisi od kvaliteta vasin strujnih kablova.
slika vam mozda pojasni neke stvari powerline.PNGpowerline1.PNG

- ping sam zaboravio: nema loss uopste, ping je do 5ms do rutera, 18ms do googla (sbb koristim)
 
Poslednja izmena:
Vidim ovde se govori o problemu koji i sam imam
Pre neki dan mi je stigao EON uredjaj , problem nastaje naravno sa kablovima jer ne zelim da provlacim UTP kabl kroz stan ...Skoro sam uveo optiku ,ruter postavio u predsoblje i resio se tih famoznih kablova
Kako da sada resim problem sa EON uredjajem
Danas mi je drugar preporucio vezu preko struje i da EON uredjaju dovedem net preko struje
Sto se tice ovde pominjanog resenja Access Point ,pre nekoliko dana sam bio u radnji i prodavac mi je prepoprucio neke modele ali mi je na kraju rekao da mi ipak preporucuje fizicku vezu preko kabla jer je ipak bolje

Da li ima neko preporuku povodom ovoga
 
imam ja t-link tpa411 i to nikako nije dobro rešenje, bar kod mene.
internet se prekida nekoliko puta dnevno, a onda treba neko vreme da se sam "vrati" ili što ja radim kad sam pored kompjutera programom powerline utility resetujem "device".
 
Ja sam to rešio Tendom N301 u ripiter modu za tv na spratu i sve to radi dobro

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Sve zavisi od kvaliteta instalacije u stanu. Kevi i babi sam uzeo iste TP Link uredjaje, i dok kevi gotovo nikad ne zabada, babi zabode par puta nedeljno pa zaglupi mts set top box i mora restart uredjaja.
 
Razmišljam da kupim CORINEX AV200. Ono što me interesuje jeste da li je moguća sledeća veza:

* u jednoj sobi veza - kabl iz modema/rutera ka adapteru pa u zid
* u udeljenoj sobi - adpter u zid pa iz njega kabl ka drugom ruteru pa onda račvanje iz rutera ka kompu, EON box-u i TV-u

Da li je neko imao ovakvih ili sličnih iskustava, pre svega sa još jednim ruterom na drugom kraju?
 
Nazad
Vrh Dno