Šta je novo?

Što manji telefon, a pristupačne cene

M

Milos3310

Guest
Pozdrav,

Tražim telefon koji će moći da mi stane u džep bez ikakvih problema. Konkretno, visina da je oko 140mm. Što manji, to bolje. Isključivo nov uređaj. Budžet je oko 200€.

Pored visine, po mogućnosti Android 7+, jack 3.5m, bar 3GB RAMa, jaka baterija (3000mAh+). Takođe, garancija + fiskalni, ako je ikako moguće?!
Svestan sam da je takvih modela vrlo malo, tako da slobodno predložite i one koji "gaze" neke od mojih želja.


Značilo bi mi ako biste uz sugestiju modela dali i sugestiju gde da ga kupim (jer sam, srećom, video da mnoge prodavncie izlistane na mobilnisvet treba da se zaobiđu).

Hvala unapred!
 
Redmi 4 Prime
 
@Dark Warrior, @Bobajakuda hvala, slažem se, imao sam ga na umu.
Redmi 4X i Redmi 5A. Jedina mana Redmi 4X je što "kreće" od Android 6.0 i pre će zastariti. Sa druge strane Redmi 5A je generalno slabiji uređaj. I zbog toga, nisam siguran šta mi bolje u toj situaciji.
 
Zasto bi iko kupio 5A kada 4X(ili Prime, jos bolje) imaju bolji chipset(pogotovo Prime koji ide sa SD 625), kao i 4100mAh bateriju?

Redmi 5A- 720p ekran, 3000mAh baterija, SD 425.

Redmi 4 Prime-FullHD ekran, 4100mAh baterija, SD 625. Za klasu bolji, ako ne i vise.
 
Poslednja izmena:
Xperia-X-Compact - 129mm ali cena je dosta jača.
Njihove baterije od 2700 drže kao kineske od 4000, ili čak bolje. Jedini koji im stvarno pariraju u tom pogledu su motorole, ali oni nažalost nemaju kompakte.

I ostaju ti pomenuti Xiaomi.
 
Kao kineske od 4000mAh u Huawei/Xiaomi(i ostalim kvalitetnim kinezima) telefonima ili kineske od 4000 u garaznim brendovima? :D
 
:D koje god
 
Znaci Xperia X compact(ili XA1 recimo) ce imati 10-12h SoT kao i RN4? :)

Mozda negde gde zakoni fizike ne vaze ;)
 
Štedljivi čipset i ekran? O softveru da ne pričamo. Znaš li koliko drži buđava Samsung baterija u J7 2015 na 5.5" ekranu?
(Drugar ima originalni R3 Pro (donet iz Kine) koji fenomenalno gura i po 4 dana intenzivne upotrebe, ali ne može da dostigne moj Z3C)
Predlozi su dati, šta je čoveku presudno njegov je izbor. Ako imate još nešto pametno da predložite, izvol'te.
 
Poslednja izmena:
SD 650 je stedljiviji od SD 625(ili u slucaju Redmi 4 SD 430)? Apsolutno ne.

Na Samsungu AoD rucka bateriju, kao i lose optimizovani Exynoss chipset-ovi. Pricas napamet, siguran sam da nisi ni koristio Huawei/Xiaomi sa baterijom od 3-4000mAh(po pisanju sumnjam da si i usao u bilo koju temu o istim telefonima) i relativno novijim chipsetom. Sa velicinom ekrana skalira i potrosnja, ali ne linearno svakako, dosta manje.

I ja bih pre ovaj Sony svakako, 650 je dosta bolji chipset od 430, softver je bolji, u principu druga klasa.
 
Poslednja izmena:
O da, jesam, itekako. Taj drugarov je proveo kod mene dobre tri nedelje čim se prvi put vratio iz kine.
Ono čime sam stvarno bio impresioniran je njegov body i brzina rada storage memorije. Ali stvarno.
I 3S, i meizu i još dosta njih kasnije (više modela, više se i ne sećam sve koji su, samo kući imam 30-ak i kusur GB romova za njih) koje je donosio više puta za decu, kumove, rođake...i sve sam ih otključao legalno i zvanično, i svima sam upucao oficijelni rom.
A sa nekima se igrao i sa developer varijantama.
A što se Samsunga tiče, pošto očigledno nemaš pojma, dobro se informiši o konkretnom modelu koji sam naveo. Ostali su katastrofa.
 
Poslednja izmena:
Jedino trece sto moze da napravi problem s baterijom je battery drain, da neki servis/aplikacija baguje i da zbog toga nastaje, ili eventualno da su oni update-om srozali bateriju(kao sto su srozali kameru na A5 2016).

Ako su oba telefona u normalnom stanju(X compact i Redmi 4 npr), dakle da ne postoji battery drain, nema teoretske sanse da X compact ima slicnu bateriju, kamo li istu ili bolju.

"I was able to get around 8 hours of screen on time with about 20% battery left, which is incredibly impressive, considering this was heavy use, a lot of Youtube, taking photos and some gaming."
Sa review-a R4x, sto je i logicno, s obzirom na chipset i 4100mAh bateriju ;)
 
Poslednja izmena:
Nema sličan kapacitet baterije. A ni vrstu. Potrošnju itekako može da ima manju.
Realno, pravo poređenje originalnih baterija može da se ostvari samo ako bi nekako mogao da u jedan uređaj natrpaš više sorti dotičnih. Ostalo prvenstveno zavisi od navedena tri kriterijuma
- softver
- ekran
- čipset
Dotle direktno samo možeš da porediš third-party proizvođače.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na autonomiju, naravno.

Dakle, ti tvrdis da ce Xperia X Compact(sa SD 650 i 2700mAh baterijom) ostati, nakon 8h SoT, heavy usage, ostati na 20 ili vise% baterije? Verujem da je dobra autonomija, ali da ce biti bolja od 4100mAh baterije na drugom telefonu, a razlika u potrosnji chipseta nije velika, cisto sumnjam.

Mora da je neki out-of-this-world softver onda :)
 
Poslednja izmena:
Da, naravno. Extra terrestrial :D
Kada XA propustim kroz šake, znaću šta tvrdim i zašto.

Dok mi i dalje nije jasno kako je navedeni J7 sa 5.5" mogao da pregura 4 filma, razgovor, internet i sve pride, sa relativno standardnom baterijom i da ostane na debeloj zalihi. Nažalost, bio je kod mene samo kratko. Kopanjem po netu video sam da je to stvarna karakteristika tog modela.
Zapravo, nagradno je pitanje šta je samsung izostavio iz njegovog softvera pa je tako mali potrošač.
 
Ti si zapravo pisao da J5 ima dobru bateriju, ja sam shvatio suprotno, pa sam naveo sta moze biti razlog da bude losa baterija :D Pogledaj testove za S9+ SD i Exynoss verziju, videces koja je razlika.

Trenutno koristim P9 Lite, pre nego sto je na poslednjoj verziji softvera nastao battery drain, izvlacio sam po 8-10h SoT, doduse uglavnom na wi-fi i sa niskim-srednjim osvetljenjem, u okruzenju jos jedan P9 Lite, P10 Lite, Honor 8 Lite, svima dosta drzi baterija, ali RN4 SD 625 verzija(takodje u okruzenju) sampion, drzi to dosta vise nego J7 2017 npr(isto u okruzenju :) ).
 
J7 2015. Alo. 2015.
Joj što volite da razglabate niokočega. I opet brkaš pojmove i mešaš teze.
Nigde ne tvrdim da J7 2015 ima dobru bateriju. Ta ista baterija u nekim drugim modelima izvlači jad i bedu. Naprotiv, samo tvrdim da je fenomenalno mali potrošač a hardver i prateće mu nakako ne idu u prilog.
Završavam diskusiju sa svoje strane, piši šta hoćeš i želiš, ili misliš i ubeđen si.
Ponavljam, predlozi su dati shodno zahtevima, ponoviću opet:
Ako imate još nešto pametno da predložite, izvol'te.
 
Štedljivi čipset i ekran? O softveru da ne pričamo. Znaš li koliko drži buđava Samsung baterija u J7 2015 na 5.5" ekranu?
(Drugar ima originalni R3 Pro (donet iz Kine) koji fenomenalno gura i po 4 dana intenzivne upotrebe, ali ne može da dostigne moj Z3C)
Predlozi su dati, šta je čoveku presudno njegov je izbor. Ako imate još nešto pametno da predložite, izvol'te.
,,Koji gura i po 4 dana intezivne upotrebe,,i posle ovakve recenice da te neko shvati ozbiljno.
 
Nazad
Vrh Dno