Šta je novo?

asus essence stx 2 dts pass through

bratsaja

Slavan
Učlanjen(a)
25.06.2008
Poruke
26
Poena
305
Imam ovu karticu i pored toga sto je zvuk odlican itd.itd.nikako ne mogu da resim nesto sto je cak i na integrusi radilo.Nikako ne mogu da dts zvuk propustim do pojacala preko spdif.Kao da kartica nema ovu opciju,i
ako selektujem za digital out ddl ona radu konverziju u dolby,ako selektujem pcm onda konveruje u stereo ali nikako nema opciju za dts pass through.Da li je moguce da to nema karta od 2oo+evra?Ili ja negde gresim?
 
Imam ovu karticu i pored toga sto je zvuk odlican itd.itd.nikako ne mogu da resim nesto sto je cak i na integrusi radilo.Nikako ne mogu da dts zvuk propustim do pojacala preko spdif.Kao da kartica nema ovu opciju,i
ako selektujem za digital out ddl ona radu konverziju u dolby,ako selektujem pcm onda konveruje u stereo ali nikako nema opciju za dts pass through.Da li je moguce da to nema karta od 2oo+evra?Ili ja negde gresim?

Selektuj speakers i u Xonar audio centru postavi spdif na dolby digital live.STX 2 ima podrsku samo za Dolby paket,DTS moras da pustis preko nekog playera,i tu tom slucaju slelektuj pcm format u xonar audio centru.

audio-center.jpg
 
Onda dobijem dolby zvuk,a u filmu je dts.Sa pcm dobijem stereo.Meni treba da propustim dts zvuk do risivera takav kakav je bez konverzije u dolby.
 
Onda dobijem dolby zvuk,a u filmu je dts.Sa pcm dobijem stereo.Meni treba da propustim dts zvuk do risivera takav kakav je bez konverzije u dolby.

Sta dobijas kad prebacis na SPDIF u ms sound panelu?

4910642.jpg

Takodje koji player koristis za pustanje filmova?
Trebas ocigledno i njega da nastelujes.
 
Poslednja izmena:
Ako selektujem donji uredjaj,spdif pass through,zvuka nema a windows prikazuje da i dalje svira gornji,mrdaju se one crtice desno.
Player koristim cyberlink power dvd i probao sam sva podesavanja,ni u jednoj varijanti na pojacalu ne pokazuje dts.Probao dam i da u plejeru kao izvor stavim digital spdif,probao sam da menjam broj zvucnika,i nikad do pojacala ne stize dts.Ili bude dolby ili stereo.
 
To mora da radi.
Proveri podesavanja plejera - da u njemu nije ukljucen dekoder.

Jel si uopste uspeo i AC3 (iliti Dolby Digital) da pustis bez DDL-a - koristeci passthrough?
 
Nista ne prolazi bez konverzije u ddl.Dok ne selektujem kucicu spdif out ddl ili pcm,na optickom kablu(ili digitalnom,svejedno koji prikljucim)nema zvuka.
Ne mogu da kazem da ddl ne zvuci lepo,ali ipak bih hteo dts ako je moguce.
 
Proveri podesavanja plejera i codec-e.
"Neko" dekodira signal.

Koristim MPC + AC3Filter vise od 10 godina, ali sam koristio i Power DVD bez ikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Izaberi kao default audio izlaz "SPDIF pass through" . Dakle NE-DEKODIRAN bitstream jedinica i nula. Neobrađen signal.

Tu je potpuno nebitno koju zvučnu imaš, integrušu, od 200 dinara ili 200e. AV risiver radi svo dalje procesiranje zvuka.

Što će reći, ako risiveru pošelješ neobrađen Dolby TrueHD , a risiver tu opciju ne podržava, imaćeš tišinu.

Imaš u kodek paketima podešavanja, da li kod spdif pass througha kompjuter dekodira audio strim, ili to radi AV risiver (eksterni dekoder).
Tu opciju treba da potražiš, u zavisnosti koj paket kodeka koristiš .

U svakom slučaju, ukoliko risiver NEMA Dolby Atmos , True HD, DTS HD master... itd, logično je da ćeš da staviš da procesiranje radi komp.

E sad na red dolaze mogućnosti tvoje Xonar STX2 kartice (koju nisam koristio za razliku od keca). Pitanje je šta ona može da obradi, a da se procesor ne umeša u priču.

Imaj u vidu, da su sve profesionalne kartice pravljene za originalni cd, dvd, blu rej plejbek, i pripadajuće formate. pustiš i slušaš,
a ne za naše x265 HEVC , AAC, i slične budževine.

pitanje sa zakašnjenjem - koj AV risiver koristiš ?
 
Poslednja izmena:
Tu je potpuno nebitno koju zvučnu imaš, integrušu, od 200 dinara ili 200e. AV risiver radi svo dalje procesiranje zvuka.
Nije bas potpuno nebitno.

Recimo EMU 1212M uopste ne podrzava passthrough - svejedno da li je u pitanju AC3 ili DTS.
 
Risiver je yamaha dsp-a1,ima i dts i dolby,ali do njega ne dolazi nikakav signal ako selektujem spdif pass through,osim ako ne oznacim u asus drajveru i ddl.
Dok sam koristio integrusu za filmove na risiveru je svetlelo dts kada pustim takav fajl,sada ne.
Osim u asus drajveru,plejeru i windows playback devices,gde bih jos mogao nesto da cackam?
 
Aj' za pocetak probaj kombinaciju koju sam ti napisao - MPC + AC3Filter. U AC3Filter podesavanjima podesi passthrough.
 
ta prepotopska jamaha ima samo najosnovniji AC3 (DD) i dts.
Postoji ogromna razlika između dolby true hd koji je lossless i običnog dd koji je lossy format. Tako isto i kod dts-a.
Nije sve u imenu.

Najbitnije ti je da vidiš kakko su kodeci podešeni na tvom konkretnom sistemu.
Da li kroz spdif šalju neobrađen (koji je tebi levo smetalo, jer ti AVR dekodira samo dva digital formata, uz LPCM)
ili dekodiran zvuk.

I ruku na srce, Xonar STX se koristi za analogni stereo plejbek. Sve ostalo nema mnogo smisla.
 
Poslednja izmena:
Ni ne pokusava HD formate da koristi.

Za to bi morao da koristi HDMI konekciju, a to niti ima Yamaha, niti imaju ASUS STX i integrusa.
 
Poslednja izmena:
Danas sam instalirao novu masinu i bogami nije proradilo iz prve ni u MPC-u :)

Potrebno je za Audio Renderer izabrati S/PDIF Pass Through Device (ASUS Xonar...) i u Internal Filters / Audio Decoder ukljuciti bitstreaming za AC3 i DTS.

Nije potreban AC3Filter.
 
Radiiiiiii..jupiiii...
Hvala svima na pomoci,najzad je proradilo.Fora je da mora u samom plejeru da se selektuje dts pass through jer sam asus nije dozvolio takvu mogucnost u svom drajveru,a koliko cesto izbacuju update,verovatno nokad ni nece.Cyberlink power dvd nema mogucnost tog podesavanja i zbog toga nije ni sviralo.
 
Drajver za ASUS je savrseno korektan - daje ti ceo output device: "S/PDIF Pass-through Device".

20u7ehe.png


E sad to da li player ima opciju izbora output device-a ili koristi "Direct Sound" i to je to - to je problem player-a.
Takodje, sam player mora i da ima opciju pass-through za AC3 i DTS inace ce bez obzira sto je izabran taj output device i dalje dekodirati signal.
 
Poslednja izmena:
Tacno tako,ali slozices se,mogli su i da nam uproste zivot tako sto bi pored opcija u drajver ddl,pcm,stavili i kucicu pass throuh.
 
Slazem se da bi tako bilo ubedljivo najprakticnije, ali ne mogu nikako to da urade. Poslednja recenica iz mog prethodnog post-a ti govori zasto. Kada je u pitanju pass-through poslednju rec uvek ima sam player - on diktira sta ce uraditi sa ulaznim signalom i sta ce poslati na izlaz.

Jedini nacin bi bio da player prepoznaje karticu i njen mod rada i da na osnovu toga automatski bira output format. Ako kazes da ti to radi sa integrusom - onda je upravo u pitanju neka varijacija na tu temu. Postoji vrlo ogranicen broj integrisanih resenja, tako da mogu vrlo lagano da naprave podrsku za to. Kod "egzotike" poput STX-a ide malo teze - moraju za svaku pojedinacnu izvedbu/driver da prave takvu podrsku.

U MPC-u to sigurno nije podrzano na tom nivou ni za jednu zvucnu karticu - mora da se iskljuci dekodiranje.


Kod DDL-a je bas suprotno - poslednju rec ima driver kartice. Bez obzira sta player posalje na svoj izlaz to STX enkoduje u AC3 bitstream.
 
Poslednja izmena:
Samo da dodam da je MPC-HC sada skoro pa savrsen softver - podrzava 4K HDR (madVR renderer), podrzava Dolby TrueHD/Atmos i DTS-HD MA pass-through preko HDMI (LAV Audio filter). Naravno, AC3 i DTS se podrazumevaju - S/PDIF i HDMI.

"Skoro" savrsen zato sto nema pravu podrsku za pustanje BluRay diskova i ripova.
 
Poslednja izmena:
U kom smislu nema pravu podršku za BluRay ripove?
 
Nisam bio jasan - mislio sam na image BluRay-a.

Moze da pusta m2ts fajlove (uz malo srece je najveci fajl iz foldera BDMV\STREAM sam film), ali ne moze da prikaze menije i ostalo.

Nije neki problem posto vecina BluRay izdanja mogu da se nadju kao remux (mkv ili redje ts).
 
Nazad
Vrh Dno