Šta je novo?

Honor 10

blue moon

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.01.2014
Poruke
5,477
Poena
230
8IPX8DE.jpg


NETWORK
TechnologyGSM / CDMA / HSPA / LTE
LAUNCH
Announced2018, April
StatusComing soon. Exp. release 2018, April
BODY
Dimensions - 149.6 x 71.2 x 7.7 mm
Weight - 153 g
BuildFront/back glass, aluminum frame
SIMDual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
DISPLAY
TypeIPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size5.84 inches, 85.1 cm2
Resolution1080 x 2280 pixels (~432 ppi density)
MultitouchYes
ProtectionCorning Gorilla Glass (unspecified version)
PLATFORMOS
Android 8.1 (Oreo) - EMUI 8.1
ChipsetHisilicon Kirin 970
CPUOcta-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)
GPUMali-G72 MP12
MEMORY
Card slotNo
Internal64/128 GB, 6 GB RAM or 64 GB, 4 GB RAM
CAMERA
PrimaryDual: 16 MP [f/1.8] + 24 MP B/W, phase detection autofocus, LED flash
FeaturesGeo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama
Video2160p@30fps
Secondary24 MP, f/2.0, 1080p
SOUND
Alert typesVibration; MP3, WAV ringtones
LoudspeakerYes
3.5mm jackYes
- Active noise cancellation with dedicated mic
- 32-bit/192kHz audio
COMMS
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, aptX HD, LE
GPSYes, with A-GPS, GLONASS, BDS
NFCYes
RadioNo
USBType-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go
FEATURES
SensorsFingerprint (front-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass
MessagingSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
BrowserHTML5
- Fast battery charging 5V/4.5A
- MP4/H.264 player
- MP3/eAAC+/WAV/Flac player
- Document viewer
- Photo/video editor
BATTERY
Non-removable Li-Po 3400 mAh battery
MISC
ColorsMirage Purple, Mirage Blue, Magic night black, Gray gull

Mozda bude popularan kod nas ako ga bude kod operatera,u suprotnom nece biti primecen pored P20.
 
Poslednja izmena od urednika:
Zanimljiv telefon. Ako bude brzo išao na oko 350e ( mada lično ne verujem) biće to dobra kupovina.
 
Pitanje je, kad se pojavi ne verujem da ce biti manje od 450, al zato ce tad pasti cena Honoru 8 Pro i View 10 modelima.
 
Bice ovo super uredjaj , ocekujem ga i kod Telenora i kod Vipa , samo sto cemo morati da cekamo Jun za to verovatno.....

Prvi video na kojim sam ja naisao da se normalno vidi uredjaj

Lang = RU
 
Poslednja izmena od urednika:
Bas bolesno izgleda realno....htc je probao nesto slicno kad je izbacio u11 , ali nije bilo bas ovako....

Verovatno je ta pocetna cena , Vip i Telenor ga nabavljaju gotovo sigurno , nemam sumnje za to....
 
Nema jos uvek najave da ce ga biti u Vipu...
 
Nije jos predstavljen u Evropi zvanicno , za 15 dana je predstavljanje u Londonu ako se ne varam , nece kod operatera pre juna u najboljem slucaju verovatno.....
 
Danas je predstavljen. https://www.benchmark.rs/vesti/honor_10_zvanicno_predstavljen_u_londonu-76062

Čitava svrha notch-a je da napravi kompromis i smjesti što više "ekrana" u kućište, ali izgleda kod Huawei on je tu iz pomodarstva :) (jer su i na Honoru ubacili fingerprint senzor ispod ekrana)

Honor 10 specifikacije:

- Ekran: IPS LCD FullView, 5.84 inča, 19:9, Full HD+ / 1.080 x 2.290, 432 ppi
- Procesor: Kirin 970, NPU jedinica, Mali-G72 MP12 GPU
- RAM: 4 / 6 GB
- Memorija: 64 / 128 GB
- Baterija: 3.400 mAh, brzo punjenje
- Zadnja kamera: Dual: 16 MPx f/1.8 u boji + 24 MPx f/2.0 monohromatska, Full HD video @ 60 fps, 4K video 30 fps, blic, HDR, detekcija lica, panorama
- Selfi kamera: 24 MPx, f/2.0, Full HD video, ulepšavanje i portreti
- Mere: 149 x 71 x 7.7 milimetara, 153 grama
- OS: Android 8.0 Oreo + EMUI 8.1
- Dodatno: USB Type-C, notch koji se može sakriti, skener otiska prsta, Bluetooth 4.2, GPS, NFC, otključavanje pogledom, aktivno potiskivanje buke, Infrared, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac...
 
400e cena u EU . Dobra alternativa za p20
 
I ima rogove. Tačno me teraju da kupim iP X.
 
Smorise me vise sa ogromnim ekranima i sto tanjim ivicama

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Cena sjajna za to sto nudi , ocekujem ga kod Vipa i Telenora, neka bude u huawei brand store-u 49.900 i ici ce kao alva u ovoj plavo-ljubicastoj kombinaciji , cenu od 54.990 ne bi trebalo da predje....
 
Cena sjajna za to sto nudi , ocekujem ga kod Vipa i Telenora, neka bude u huawei brand store-u 49.900 i ici ce kao alva u ovoj plavo-ljubicastoj kombinaciji , cenu od 54.990 ne bi trebalo da predje....

Trenutno je kod nas Honor 9 49999. Honor 10 može da bude samo skuplji. Honor View 10 (6GB+128GB) koji je sličnih specifikacija je kod nas 69999.
 
Pa oborice cenu H9 za pocetak, pred dolazeci H10, View je pokusaj papiranja Mate-u tako da ne uzimam njega u obzir , ako ostanu eventualno aktuelne cene , 10ka ide tacno izmedju na 59.990 , ali iskreno mislim da prvo ide seca H9....
 
Biće sniženja H9 sigurno. Možda ne odmah, kako bi ljudi imali utisak da za malo više novca dobijaju bolji telefon.
 
Fino je tih 400e , kad ono 550.....ako bude ta cena nek se pozdrave sa prodajom....pa i operateri ce da zaginu...a eto Madjara i Bugara u komsiluku pa i da se ode do Trsta uz neko putovanje do Venecije i da se nadje telefon za 400e....
 
Bolji je telefon View 10. Veci ekran,jaca baterija I nema notch. ;)

Sent from my Nokia 6
 
Slazem se da je V10 bolji izbor. Jdino mozda je malo bolja kamera na H10. Cena u CH je 500fr i jednog i drugog to je oko 420e ili oko 50k dinara. U Srbiji u ovim radnjama sto daju ful faranciju (G, CT...) bice minimum 60k
 
Ima li neko informaciju, hoce li biti desteke kod operatera
 
Ja ga licno ocekujem u Vipu i Telenoru, ne mogu da kazem da sam 100 % siguran, ali recimo 85%

Ako u CT i ostalim bude 70k bolje da ga ne pustaju u prodaju , do 55.999 ja ocekujem cenu po prodavnicama....
 
Videcemo bas, ako budu stavili 70k cenu mogu da se pozdrave.....koliko ce onda biti kod operatera...
 
Nazad
Vrh Dno