Šta je novo?

Preporuka telefona

Rosuljac

Poštovan
Učlanjen(a)
12.04.2017
Poruke
111
Poena
70
Poštovani,
treba mi pomoć oko odabira mobilnog telefona. Naime pre par dana sam raskinuo ugovor sa VIP-om zbog loših uslova obnove ugovora. I rešio da se vratim u telenor moj broj je još uvek kod mene prebacio sam ga bio na pripejd i onako me većina ljudi i dalje zvala na njega.
E sad rezervisao sam bio Honor 9 koji sam čitajući komentare i gledajući specifikacije izabrao kao meni najoptimalniji. Ali kad sam otišao uživo prvi pogled VAUUUU plav koji sam izabrao je ma nešto najlepše što sam video ali i uzeo isti u ruke nekako sav onaj hipe je pao. Naime otiske pristiju ostavlja bukvalno gde god da pipneš, aj to nema veze muško sam i smetalo bi mi par dana samo u početku kasnije klasika baš me briga. Ali upravo zbog mog "poštovanja" parčeta lima osećam da bi ga 100% polomio za nedelju dana jer meni jednostavno telefon non stop ispada pada na potpuno neverovatne načine doduše :)
Izgleda mi kao prelepa devojka al samo za gledanje, a ja bi i da koristim mob ne samo gledam :p jer od gledanja nema selameta što reče ona tetka ispred tunela u jednom domaćem filmu.

E sad sledi pitanje.
Mob dobrih karakteristika, jak procesor ne ispod 3 gb rama igram igrice baš, baterija baš me briga svake noći punim mob kolko god bio prazan, čak se desi i na poslu ako je dobro ispraznim uz igre. Kamera takodje nebitna. A da ni po koju cenu ne veći od 5.5 poželjno 5 inča al nema ništa da valja u toj klasi. Fizički tasteri ili bar kapacitativni dakle ne one " kineske" gluposti na samom ekranu. Otisak prstiju apsolutno nepotreban i nebitan al ako mora nek ga ima iskljucicu ga. Nešto koa iphone ali sa androidom eto tako recimo. Do sad bio prezadovoljan sa s4 i s6
 
Pogledah ponudu telenora, raspad sistema, Nokia 8 uz paket od 1800 dinara mesecno kosta preko 50K. Pa u slobodnoj prodaji telefon kosta 40K u WW(izgleda neka akcija sada), cini mi se i vaucer neki da ide uz telefon..

Mozda Mate 10 Lite..
 
Kapacitivni dugmići nisu u trendu, nažalost. I jedino ih pomenuti Honor koristi (i Nokia 5, ali je ona daleko slabija), možda još neki mob da mi je promakao
Inače, sa telenorovog sajta, uz paket Play + 20 na rate, pretplatu plaćaš 1256din mesečno, mob..pogledaj na sajtu. U željeni okvir se uklapaju
- MOTO G5 PLUS (dobar mob)
- XPERIA XA2 (Sony...)
- HTC U PLAY (kapacitivni tasteri)
Tu negde je po cifri i GALAXY A5 (2017), ali mislim da je debelo precenjen od strane samog Samsunga.

A Honor 9 je za svaku preporuku, ali uz
- neku vrhunsku navlaku
- dodatno staklo na ekranu
 
Poslednja izmena:
Razmišljam se da kupim bilo koji preko paketa kad već uzimam paket pa prodam i kupim MI A1ili MI 6 ? Samo ne mogu da provalim koji se najviše isplati. Odlučio sam se za telenor sa vipom sam raskunuo a i u telenoru dobijam hbo go koji sad plaćam 800din tako da mi se extra ispalte cak i bez telefona.

Trenutno ponuda užas na telenoru iskreno, više se isplati da se uzme samo pretplata oko1200din bez telefona a telefon u winwin recimo gde su svi jeftiniji nego preko operatera a garancija i ostalo isto.

Nisam pametan iskreno uvek sam znao koji mob želim a ovo sad... navešću primer totalno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*skog moba p20 lite ono može da kupi samo neka plavuša i sl. Za kog bre prave ovakve telefone više?
Mob teba da ima dobru bateriju dobar ekran neka i kameru normalne tastere 5-5.5 inča max.Jak procesor koji ujedno troši malo struje i bar 4 gb rama. Ceo od aluminijuma gorila glass ma i 3 je dosta. Da se dobro čuje i da nas dobro čuje sagovornik.
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam našao mob koji mi odgovara reč je o mi A1 modelu. Ima par mana preko kojih mogu da predjem. Počeo i legalno da se uvozi kad se odbije neki popust i kartica izadje 25000din u ww. Ovako je 160-180e na kp.
Da je 5 inča i da ima procesor iz mi6 i bolju kameru bio bi savršenstvo kupio bih 2 odma. MI6 sam izbacio jer ne postoji global verzija (zbog telenora) a i mislim da je staklen pozadi.

Opet da pitam

1. Da li u toj cenovnoj klasi ima nešto bolje?
2. Da li vredi dati 3.000 din više i kupiti ga u radnji sa garancijom od 24 meseci?
(KP ili ovde na forumu : 180*120+ptt= 22.000 din odma i keš i 12 meseci upitne garancije ili WW 28.000-3.000 vaučer (a treba mi taman još nešto)=25.000 din ista cena i na karticu na 12 meseci bez kamate još do kraja nedelje mi nude ponudu lično još 1.000 din smanjenje)
 
Za 2.000 dinara razlike, ako su obe verzije 4/64, po meni vredi uzeti sa domacom garancijom.

Od A1 u klasi za ~200e nema nista bolje.
 
Koliko sam se ja informisao:
Prednosti A1: Android One, dvostruka glavna kamera, USB-C, lepša "leđa" (više aluminijuma, kod 5ice je ceo gornji i donji deo u plastici)...
Prednosti 5 plus: veći ekran, veća baterija koja duže traje, softverski dugmići napred (nema kapacitativnih kao kod A1, zavisi ko šta voli)...

Kad bi A1 imao ekran i bateriju 5+ bio bi no brainer.
 
Ne bih se slozio, ali opet, to je subjektivno. Meni se dosta svidja Full Screen mode na MiUI, bas lepo izgleda, pogotovo na 18:9 panelu.
 
I ja se bas dvoumim izmedju xiaomi redmi 5plus i a1.. budzet mi je do 200e a kontam da xiaomi daje najvise za te pare. Vazna mi je baterija i kamera e sad posto trenutno imam sony m5 koji ima odlicnu kameru kontam da ce me bilo koji xiaomi malo razocarati sa kamerom, ali opet a1 ima slabiju bateriju od 5plus... Jel imate jos neki savet sta uzeti do 200e?
 
A1, staviš mu GCam i nijedan telefon u tom cenovnom rangu, a i u malko višem mu ne može parirati. Baterija je ok, ako ne igraš igrice i ne gledaš ceo dan YT klipove, meni izdrži skoro 2 dana uz 7,8 sati Sot-a.

Послато са Mi MIX 2
 
Da li uzeti Xiaomi od 32 ili 64gba? Vidim da moze i eksterna memorijska kartica pa memorija nije problem, tako da me zanima da li ima nekih drugih razlika u performansama, trajanju baterije i slicno? Cena je prakticno ista.
 
"Ista"...na KP je razlika 5-10e, tako da kao da je ista cena :). Vidim da 32gb ima u crvenoj boji koja izgleda extra, e sad. 64gb ima valjda i 4gb rama pa ne znam koliko to utice? I da li zbog toga manje traje baterija?

Vidim da svi preporucuju A1 pa cu definitivno uzeti to, samo retko ko navodi da li uzeti 32gb/64gb pa me je interesovalo da li je samo razlika u memoriji.
 
64gb, logicno.
 
Nazad
Vrh Dno