Šta je novo?

Huawei P20 lite

Međutim, čim se zagrebe ispod površine zatičemo nešto što je manje-više telefon niže srednje klase čiji bi prosek bio otprilike do 300, maksimum 350 evra. P20 Lite je otišao značajno iznad te sume.

citiram rečenicu iz vašeg teksta.
to znači da je za ove pare više nego dobar :)
 
Kako si izracunao da te kosta 23850? Koji paket, kolika doplata?
 
Rewiev ravan najboljim zeljama ali u praksi telefon ni priblizan. Recimo da za 49.999 preskocite i sacekate p30 lite na p20 lite je sve veoma lite. Iskreno
 
Meni je mnogo bitniji hardver od izgleda,a za ove pare sam bukvalno dobio p9lite.Pa ja za jeftinije pare i to dosta jeftinije uzmem xiaomi mi 6 sa qualcomm 835 koji se ne moze porediti sa ovom smejurijom od hardvera za ove pare.Bruka i sramota za hauwei.Samsung i aplle su postali mala deca za ove.
 
Uzeo sam ga juce. Po meni napredak u odnosu na P10 Lite, bar sto se tice ekrana, izgleda, zvuka. Kameru i bateriju nisam previse cackao. Sto se brzine tice, deluje mi da su mu nesto fluidnije animacije, al' meni licno brzi telefon od ovog pa cak i od p10 lite koji sam imao uopste ne treba, oba rade posao bez problema. Da li ce mi otvoriti nesto sekundu brze mi ne igra ulogu, a zahtevnije igrice kod kojih bolji hardware pomaze, ni ne igram. Sve u svemu sam zadovoljan, a razlog prelaska nije jer P20 Lite donosi nesto "wow" nego sam dobio dobru ponudu za P10 Lite pa reko sto da ne, a ovaj ugrabio taman uz 100 GB.
 
Sve u svemu, ako se poredi sa Mate 10 Lite-om, za koji ste u Vašoj recenziji naveli da je odličan telefon i snažan adut u srednjoj klasi, P20 Lite donosi, bolji ekran, USB-type C, moderniji izgled, bolji hvat, po meni čak i bolju kameru a razlika u ceni je ta što je P20 Lite oko 20 eura skuplji. Mislim da ovde nije cena problem. Nešto drugo njemu fali čim se on Vama toliko ne svidja...
 
juče stigao iz vip-a.
uz paket neo 2, njegova cena je 30.000 dinara. kada se odbije popust zbog obnove ugovora i gotovinskog plaćanja, cena bude 23.850 dinara.
za te pare, verujem da je to poprilično dobra kupovina.
nisam ni ja ovca da platim njegovu punu cenu. mnogo boljih telefona ima za te pare, pa i od mi6.

izneću samo prve utiske (pošto druge nemam :)).
telefon je kupljen za ženu, a čik pogodite koliko ona brine da li je kirin iz 2016 godine ili qualcom snapdragan :) unutra. posebno se potresa kada vidi rezultate cpu-z.
utisak u ruci je kao da se drži premium telefon, a ne neka lite varijanta.
telefon je lagan, ekran vrlo dobar, mt radi odlično.
po uključivanju, dva update su stigla. zajedno sa svim ostalim čačkanjem, telefon se nijednom nije zagrejao.

konačan sud (da je telefon moj) bi mogao da dam za 2-3 nedelje.
ovako, verovatno ću sačekati do par meseci kada žena sabije par hiljada slika na njega i jedno 35 paralelno otvorenih programa.

nadam se da je nekom pomoglo...
 
Poslednja izmena:
Obzirom da od 1998god mi se jedino P9 Lite zadrzao 2 god u rukama Huawei mi je bio OK aparat odnos cena kvalitet. Mislim da sada posle svega sa ovom verzijom P20 Lite od 50000din ne bih se kladio na tog konja. Pre bih sada isao na varijantu Xiomi Mi A1,za te pare 2 kom mogu uzeti.
 
To je onda zapravo oko 40k

svakako nam treba postpaid paket, sa/bez telefona opet bi sa vip-om obnovili ugovor.
u tom smislu, ne vidim zašto si sabrao doplatu za telefon sa cenom mesečne pretplate.
i jesam napisao da smo dobili popust zbog obnove ugovora.

sad već imamo jedan sitni problem.
instalirao sam evie launcher. posle nekog vremena, sistem automatski prebaci na custom launcher.
da li neko zna (možda se to dešava i kod drugih havaji telefona) šta je uzrok tome i kako da zaustavim vraćanje custom launcher-a?

hvala unapred
 
700 din razlike(neo2 je 999din bez telefona, 1699 sa telefonom) x24 + doplata od 23850 = 40650

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
hm, u pravu ste.
mada sve je to relativno.
na tu razliku nikad nisam ni obraćao pažnju zato što sa obnovom ugovora uvek uzimamo novi fon.
prošli ugovor je bio skuplji tako da faktički mi smo još i uštedeli :)

neko povodom ovog problemčića?
 
Huawei ko huawei ne isplati se uzimati u prvih par meseci jer je preskup sto se najvise odnosi na ove lite serije.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Meni je na p9lite isto izbacivao novu i lawnchair tako da...tko zna šta mu se u datom momentu ne sviđa.
 
I jednoj temi sam spomenuo da se EMUI ne slaže sa dosta launcher - a., moj Huawei tablet je sa ADW Launcher - om progledao. E sada što ja volim Novu, ko me pita. [emoji53]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
pronašao sam rešenje samo ga nisam pisao jer sam mislio da nikog ne zanima.
emui ima u podešavanjima za default aplikacije poseban deo za launcher. tu mora da se skine kvačica sa fabričkog launcher-a kako ne bi izbacao posle nekog vremena novo instaliran...
 
P20 lite je sada 298€ u Bgd radnjama za keš. Vip,mts i telenor su derikože.
 
340e Nokia 7 Plus koja je klasa za P20 Lite.

350e Mi Mix 2 koji je flagship sa SD 835, UFS 2.1, 6/64 i skroz solidnom kamerom, kao i 5 puta boljim android skinom.

P20 Lite vredi koliko su vredeli P9 Lite i P10 Lite par meseci nakon izlaska, ~200e, mada ni toliko ne bih dao pored Redmi Note 5 za 220e :)

Ne bih rekao da je u provajderima problem. Da se videti i iz popularnosti teme na forumu, posle istog vremena tema za P9 Lite je imala ~500 odgovora, ova sada ima 20.
 
Poslednja izmena:
Vise je kriv Huawei jer su odvrnuli cene za isti hardver kao p9 lite/p10 lite.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
@ivanbass1
Pa imao bi p20lite gomilu poruka da mu je cena na tom nivou (kao p9lite/p10lite). Ovako stvarno nikome ne treba toliko skup telefon čiji je hardver na nivou modela od pre dve godine.
 
Apsolutno

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Xiaomi Redmi Note 5 ga sije lagano, za manje para... :)
 
Jel zna neko jel u telenoru dual sim/hibrid ili singl?
 
Hibrid slot.
Ja danas poručio u Gigatronu dva komada, crni za mene i plavi za suprugu. Telefon izgleda prelepo.
 
Telefoni su prelepi. Totalno zadovoljni.
3eef2f6d6b63974e646bda04e4e902c7.jpg
e0a06b9bcee75d76ca1ae0062c5f132d.jpg
8b23ac05959a8882e7086daa19a69060.jpg
1b36ceb7cdd8cd4c1601f5e32b5af668.jpg
34564b079d2c191988d4d7b15fb700a3.jpg


Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Je l ovo u legalnim radnjama cena pala? Pre je bila čini mi se 49999 a sada 39999

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno