Šta je novo?

Victory Media provajder kablovski internet, tv, telefon

Moguće da je ruta do servera neka tamo-'vamo kombinacija, pa je zbog toga i ping veći.
 
NE uzimati ovo smece ni u ludilu!
Istekao mi ugovor sa mts-om imao box3 3500din 20/5 brzina
Ovo smece navodno ima brzinu 100/20 ,za nedelju dana ne moze preko 48-50 upload nekad i dodje do 15-18
izgled menija na tv-u kao da je iz devedesetih, kanali su slicni kao na boxu (nema superstar od ovih sto sam gledao , ali zato ima pinkovih pun dzak da ne kazem nesto na K)
HD kanali arene i SK uglavnom seckaju.daljinski od tv-a nema mogucnost kontrolisanja tv-a i boxa kao mts ,vec mora da se gasi na daljinac od tv-a kao i da se pojacava.
ruter neki boze sacuvaj kao da su kupili zalihe iz 2007 godine.fiksni nisam uzeo u ruke tako da ne znam kakav je ali nije bolji sigurno.A da , slika na tv-u osim ovih nacionalnih televizija je kao da gledate osrednji livestream.Sreca pa imam 32inca tv, mogu misliti kako izgleda na vecim.
 
Koga briga za TV, tema je optika....

A sto se tice downloada sa cime testiras? i kako si vezan na ruter. 1Gbps port na PC-u ili wifi?
Takdoje jos vaznije da li su popravili stabilnost mreze
 
Evo da napišem i svoja iskustva: Uveo sam optiku ovog provajdera pre pet dana. Instalacija bila gotova za manje od dva sata, uključujući i sprovođenje kabla do moje kuće. Prvobitna brzina je bila 50/4, i preko lan-a i preko wifi-ja, dok nisam reagovao pa je monter pozvao centralu i rekao da će to biti ispravljeno u toku dana. Tako je i bilo, već popodne je brzina bila 200/40. Pošto gledam tv preko neta (EON), celog to popodneva je slika seckala, stane na par sekundi pa nastavi, ili se zablokira totalno. Sutradan prepodne su net i tv radili normalno, a popodne nije bilo neta uopšte. Oko 19h sam nazvao korisnički servis i prijavio, i rečeno mi je da su u toku neki radovi i da im je žao što su me zakačili radovi baš u prvim danima korišćenja, jer se inače ne dešavaju često. Oko 21h intenet je proradio i sve je bilo u redu. Do današnjeg dana radi normalno i stabilno, nadam da će tako i ostati. Ako stvarno ne bude tih radova i prekida tako često, kao što su rekli, mogu reći da je usluga odlična i da je net stabilan, i da sam zadovoljan. 200/40 za 1400 din mesečno.

Bitna napomena: WiFi preko njihovog modema ne ide preko 50/40. Preko lana sa njihovog modema sam cat6 kablom povezao moj dual band gigabitni ruter. Na 2,4GHz isto ne ide preko 50/40, a na 5GHz ide puna brzina. Takođe, na laptopu preko gigabitnog porta neće preko 100/40 povezan sa ruterom preko cat5 kabla. Ovo bi trebalo verovatno da je do kabla, nisam stigao da testiram sa cat6 kablom. Tako da ako hoćete punu brzinu morate imati 5GHz WiFi, gigabitne LAN portove i cat6 LAN kabl.

Ovo verovatno dosta vas zna, ali hteo sam da napišem vezano za neke koji imaju nedoumice ili se žale.

Ujedno, bio sam kod nekih ljudi koji imaju tv od ovog provajdera, i stvarno je krš, tako da to zaobiđite.
 
Pozdrav svima,
Hteo bih uzeti ovaj internet, pošto ga ima u mojoj opština.
Kako vam se čini posle dužeg korišćenja sada, kako se zadovoljni, ima li prekida...
 
U tim malim mestima i nemas izbor svi imaju problema.... ovde im se desilo za 6 meseci jedan prekid od 4-5h i mozda 2-3 sitnija/lokalna
protok im je ok, ruteri su krsh ali rade, adsl ako ti parica pukne cekat ces nedelju dana da poprave kod telekonja itd...
 
Pa da, nema izbora.
Telekomova mreza standardna, maksimalno 10mbps, i to kad pukne moras da ih juris 10 dana.
Ovo ostali nisu ni razvukli nista
odakle si @mex87?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno