Šta je novo?

Victory Media provajder kablovski internet, tv, telefon

Drafer

Poštovan
Učlanjen(a)
29.01.2017
Poruke
519
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
Gigabyte B450 AORUS M
RAM
2x8GB DIMM DDR4 2400MHz Patriot CL17
GPU
Inno3D GeForce GTX 1660 Super 6GB Twin X2
Storage
Seagate Barracuda 1TB + SSD M.2 128GB Patriot Scorch NVMe
Zvuk
Asus Xonar DGX
PSU
Thermaltake Smart RGB 600W
Kućište
MS industrial cyclops V
Monitor
AOC Q3279VWFD8
Miš & tastatura
A4Tech Bloody Q81, RAMPAGE KB-R90 ORION
Ostale periferije
UPS Mustek 800EG, 85
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 11i
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Nisam na ovom forumu nigde našao nešto o ovom provajderu, a ni na internetu ih nigde nema osim na njihovom zvaničnom sajtu.
U mojoj opštini su prisutni mislim od prošle godine, nisam siguran.

Ja sam njihov korisnik od ovoga meseca, optički kabal, brzina 50/10Mbps za 1200 dinara, ima i brzinu od 100Mbps, to zadovoljstvo košta 1700 dinara.

Uvlačenje sa prvim mesecom sam platio 2700 dinara, zatim tri meseca gratis pa tek od avgusta plaćam 1200 dinara mesečno na ugovor od dve godine.

Dobio sam i neki modem o kojemu takođe na internetu slabo ima šta da se nađe ali sve radi odlično.
Ako ima još ko da koristi njihove usluge neka se javi.
Evo njihovog sajta pa tamo imate cenovnik.

http://victorymedia.rs/vm/index.php

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Koja je to opstina?


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Opština Nova Crnja, mislio sam da sam napisao... Jesam ali u drugoj temi :)
Kada radim speed test piše mi Kikinda, pa mislim da ih ima i tamo.
Inače oni su iz Beograda

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo su neki prevaranti, samo mob. telefon u kontaktima, ni adrese ni grada... Ovaj je verovatno PR [emoji23]

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Čuo sam da to drži Ružica Đinđić ako je istina.
Za sada ovde svi ljudi su zadovoljni kako sve šljaka, rutovanje po celoj kući takođe imam, merio sam telefonom i ista je brzina.

Zato sam i otvorio temu jer mi je čudno da nema ništa na internetu o njima

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Rade zakonski.

Ratel ih ima u bazi
Osnovani 2013.-te - i imaju dozvolu za samo 6 opstina >Žitište, Zrenjanin, Kikinda, Nova Crnja, Sečanj, Srpska Crnja

APR pretraga pokazuje vezu Digi sat drzi Victory
tu je i ista adresa (zgrada Sava osiguranja, prekoputa, na kraju Bg Sajma)
Digi sat sa ponudom i cenom ima zanemarljiv udeo na Satelitskom Tv trzistu u konkurenciji Total Tv-a i Polarisa
Victory sa teritorijom na kojoj deluje moze i bice samo mikro provajder (sto moze da bude + za npr. 100 ili 500 ljudi koji ih budu koristili ako im obezbede ok servis)

ps
APR jos uvek ne bluruje deo podataka o licima - adresu/JMBG - poprilicno glupo
victory.jpg
 
Srpska Crnja nije opština, ja sam iz Srpske Crnje, a naša opština je Nova Crnja.
Ipak hvala na informacijama, nisam to nigde iskopao.

Znam još da jedan moj prijatelj ili vas dogogodisnji član (ne bih da ga prozivam) takođe koristi njihove usluge godinu dana pa na njegovu preporuku sam prešao kod tog provajdera jer wireless mi je postao očajan, ADSL preko mts imamo ali i to očajno radi tako da nemam izbora.
Sve u svemu za sada je odlično, samo neka ostane tako.
Evo screenshot, testirao sam po kući koja je na spratu i svuda imam solidan signal i brzinu:
43f6ed0ce6fa2a77eaa2e1982b0d5517.jpg


Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Ovo sam zaboravio da postavim, ima nekih informacija kao što rekoh piše mi Kikinda pa nisam znao kakve veze oni imaju sa Kikindom
A stvarno šteta što imaju ograničeno pravo na nekoliko opština, kao da su narko dileri pa se podelili...
A možda je bolje tako za nas korisnike jer će nas bolje čuvati jer nove neće imati.
7b3ed527ffdf106ba5cab763056d19d1.jpg
 
Poslednja izmena:
ps
APR jos uvek ne bluruje deo podataka o licima - adresu/JMBG - poprilicno glupo
Pogledajte prilog 249836
Ne radi jer ti podaci moraju biti javni. Imas te podatke i u digitalnom obliku kada potrais firmu, osnivaci firme, njihov JMBG (ili broj pasosa ako su strani drzavljani) su javni.
Jedan od razloga, mozda jedini legalan, sto kod nas "strane firme" otvaraju predstavistvo (a u stvari ja otvorim u NL gde podaci nisu javni, pa ta firma otvori ovde, imenuje me za direktora, a nigde se onda ne vidi moj JMBG javno).
 
Cestitke za opticki net i to po vrlo povoljnoj ceni!
Neko je jos davno pomenuo tu firmu u drugoj temi oko optike pa sam i ja pronasao te podatke sto je polossan postavio.
Taj deo sto pokrivaju kod nas nijedan drugi "ozbiljan" nas provajder ne bi pokrivao optikom barem sledecih 5 godina tako da imate srece da je neko usao u tu pricu.
Ajde stavi screenshot speedtesta prema Temisvaru, cisto me zanima da li uopste rutiraju saobracaj preko Srbije ili ide direktno ka Rumuniji.
 
Evo proverio sam brzinu preko Temišvara.
Slična je brzina, jedino sto je ping lošiji.
Na kompjuteru je čak bolja brzina nego na telefonu zbog kabla ali zbog detalja sam i telefonom merio pa evo oba testa:


555f02f033f2e58c7d11602326d9a94d.jpg


image.jpg


Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovaj internet ne može da radi ni 5 dana u kontinuitetu. Imaju pravo na radove kako piše u ugovoru pa ta prava maksimalno koriste, a i ako neko drugi ima radove imaju prava da isključe internet...
Koliko vidim neću se usrećiti ni sa ovim provajderom

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
koliko ti dugo traju prekidi?
Izgleda da rutiraju saobracaj direkt preko Rumunije, meni sa VDSLa ping ka istom serveru 52ms.
 
Kako kad, sad je bila pauza oko dva sata, a najduže je bila pauza prvi put, četvrtog dana kako sam uveo - oko 6 sati
Baš ispred moje kuće su se lepo raskomotili pa skinuli sa bandere sve kablove i nešto čačkali, trebao sam da ih slikam.
Juče isto su to radili na istoj banderi i opet nije radilo, a pre nedelju dana, 10 dana, 2 nedelje itd nisam ih video pa ne znam gde su čačkali.
Ako i sledećeg meseca bude tako tražiću da raskinem ugovor. Sreća nemam i telefon preko njih, neozbiljni su
 
Kako kad, sad je bila pauza oko dva sata, a najduže je bila pauza prvi put, četvrtog dana kako sam uveo - oko 6 sati
Baš ispred moje kuće su se lepo raskomotili pa skinuli sa bandere sve kablove i nešto čačkali, trebao sam da ih slikam.
Juče isto su to radili na istoj banderi i opet nije radilo, a pre nedelju dana, 10 dana, 2 nedelje itd nisam ih video pa ne znam gde su čačkali.
Ako i sledećeg meseca bude tako tražiću da raskinem ugovor. Sreća nemam i telefon preko njih, neozbiljni su
To je problem sa malim operaterima... Nisu pouzdani.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
@Drafer
To je bas dosta problema. Opticka infrastruktura, pogotovo nova kad se postavi, ne bi smela da ima tih problema tj trebala bi da bude totalno pouzdana osim usled nekih vecih katastrofa (olujnog vetra koji bi pokidao kabl sa bandere ili rusenja bandere).
Nije podlozna raznim elektromagnetnim uticajima spolja i kontaktne tacke isto ne bi smele da su lose odradjene.
Koja ti je alternativa ukoliko njih otkazes?
Na tvom mestu verovatno bih sacekao sa raskidanjem ugovora, verovatno su ovo problemi na samom pocetku i kao sto sam rekao ako ih rese, trebalo bi da radi bas dobro.
 
Nemam alternative koje valjaju.
Imamo bežični internet (od njih sam sada pobegao posle 14 godina), ima ADSL i one preko mts, vipa ili telenora preko kartice što je modem kao fleš pa se ubode u USB
 
Verovatno su te prvo prikljucili, a kasnije na obliznjoj banderi postavljali spliter kako bi mogli jos neke korisnike da prikljuce. Verovatno je neiskusna ekipa ili los alat pa je toliko trajalo ili imaju problema sa nekim "varovima" pa su pokusavali da ih otklone. Kada jednom zavrse, ne bi trebalo da imas problema.

LostInTime i mi sa ExeNeta imamo ping oko 25ms do istog test servera, a ne idemo "direkt preko rumunjesce" ;)

st timi.png

Hajd ako te ne mrzi, uradi tracert na 8.8.8.8 ili 1.1.1.1 ili koji god ip/sajt vec zelis i nalepi nam rezultat.
 
Poslednja izmena:
Imaju link ka Telenoru, a on na SOX.

Kod:
 1.|-- 192.168.4.254
  2.|-- syscore-7.exe-net.net
  3.|-- syscore-1.exe-net.net
  4.|-- telenor.sox.rs
  5.|-- mail.victorymedia.rs
 
Evo jedan tracert za adresu iz Temisvara:
tracert.png
adrese 212.200.x.x su sve Begrad
193.218.0.199 je Sofija
217.156.113.29 je Bukurest.
Ovaj hop preko Sofije a ne direkt za Bukurest unosi bas dosta latencije prema toj adresi u Temisvaru.
Aj okaci i ti za istu tu adresu da vidimo kako tvoj provajder rutira.
 
Aj okaci i ti za istu tu adresu da vidimo kako tvoj provajder rutira.
Kod:
  1.|-- 192.168.4.254              0.0%     1    0.3   0.3   0.3   0.3   0.0
  2.|-- syscore-7.exe-net.net      0.0%     1    1.4   1.4   1.4   1.4   0.0
  3.|-- syscore-1.exe-net.net      0.0%     1    1.4   1.4   1.4   1.4   0.0
  4.|-- absolutok.sox.rs           0.0%     1    6.5   6.5   6.5   6.5   0.0
  5.|-- 80.97.248.21               0.0%     1   22.2  22.2  22.2  22.2   0.0
  6.|-- 81.180.114.146             0.0%     1   35.7  35.7  35.7  35.7   0.0
  7.|-- j*bel-mk1.digitalcable.ro  0.0%     1   33.8  33.8  33.8  33.8   0.0
  8.|-- 176.223.29.2               0.0%     1   37.0  37.0  37.0  37.0   0.0

Ide skroz drugim nekim putem.
 
Mislio sam na kolegu sa optikom da uradi tracert, ali nema veze ;)

Adresa konkretno ovog test servera pominjana iznad je tm.speedtest.ew.ro odnosno 89.238.234.70, a evo ispod i trejs do njega:

tr1.png

A evo i do adrese koju si zeleo:

tr2.png

edit: kolega poglavica je bio brzi :p
 
Hajd ako te ne mrzi, uradi tracert na 8.8.8.8 ili 1.1.1.1 ili koji god ip/sajt vec zelis i nalepi nam rezultat.

Nisam mogao ranije, bio sam na poslu
Objasnite mi šta sam dobio ovim rezultatima osim sto vidim ping koliki je?

1.1.1.1


8.8.8.8


176.223.29.2
 
Poslednja izmena:
Cisto zbog znatizelje da vidim kuda se rutira saobracaj tvog provajdera.
NPR za 3. adresu
hop 83.217.233.9. je Budimpesta
129.250.2.136. je Frankfurt
80.231.208.36. je Pariz
92.114.118.18. je Bukurest
i onda lokalno po Rumuniji.
Mislio sam posto ste bas blizu granice da saobracaj direktno "guraju" prema Bukurestu nekim svojim optickim linkom ali obidje paket pola Evrope od tebe do Temisvara :d
 
Evo opet su se popeli na moju banderu, očekujem svaki čas da me isključe, a vi vidite koliko je dana prošlo :)
Opasnost je prošla, otišli su pa sam obrisao sliku koju sam bio stavio- slikao sam jednog na banderi
 
Poslednja izmena:
Novosti
Povećali su nam brzinu za duplo po istoj ceni, sad imam 100/20:
 

Prilozi

  • speedtest.jpg
    speedtest.jpg
    38.6 KB · Pregleda: 132
1200 dinara za 100/20 preko optike?
Kako ti je sad stabilnost interneta, pre si imao nekih problema.
 
На сајту нуде 50/10 за 720,00 и 100/20 за 1320,00, који пакет користиш?
 
Kako ovako visok ping na optici ?
 
Za ping ne znam, dok je radio server na Kikindi imao sam ping 1, sada ne može preko Kikinde a preko ostalih imam eto kao na slici preko 20 za sada.

1200 dinara plaćam kao i ranije, brzina je bila 50/10, a sada je 100/20 za istu cenu.
A to na sajtu ni meni nije jasno sa cenama jer ja plaćam 1200 kao i drugi ljudi koji imaju samo internet to je možda ako neko ima i TV onda dobija neki popust pa je tada internet 720 dinara, nije mi to bitno jer stvarno je brzo za ove pare
Bilo je prošle nedelje samo prekid svaki čas kada su povećavali brzinu
ljudima su crkavali modemi zbog nečeg i svima su davali nove, jedino moj je uspeo da se oporavi posle restarta. Ne znam šta se to dešavalo, uglavnom radi OK, u početku je mesec dana zezalo malo, sad je stabilnije.



Evo sada je ping 23

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno