Šta je novo?

Istopila se 2 od 24pina napajanja

PanonskiNS

Slavan
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruke
1,467
Poena
245
Sinoć sam osetio blagi smrad plastike oko riga i danas sam primetio da se sam ugasi cpu fan i komp dok ne promrdam kabel. Kada sam otkopčao kabel napajanja ploče video sam da su 2 od 24 pina istopljena.

Interesuje me
1) da li mi vredi da samo zamenim te plastike tj konektore na ploči i na napajanju kod nekog majstora ili moram kupiti novo napajanje?
2) da li garancija na ploču pokriva zamenu tog konektora 24 pinskog na samoj ploči?
3) kakvom majstoru da se obratim, kome da nosim ploču i napajanje da menja konektore?

Hvala
 
Imao sam davno takvu situaciju, u pitanju je bila S745 ploca i nV 6800 u AGP-u. Bila istopljena 3 pina od 3.3V. Skinuo sam konektor sa neke crknute ploce, prelemio na ostecenu i sve je radilo godinama. Konektor na napajanju nisam nikada sanirao, jer je bio u pitanju neki levi kinez koji nije vredan vremena i truda. Isto mi je jednom izgoreo ATX12V konektor na RS400A ploci, isto ga zamenio sa neispravne ploce, a konektor na napajanju samo nastavio sa konekotorom koji sam secnuo sa crknutog napajanja.

Ako je ploca pod garancijom, mozda je bolje da prvo gledas ovlascen servis, pogotovu ako su i napajanje i ploca kupljeni u istoj radnji/od istog distributera su. Ako nisu, nosi nekom TV mehanicaru, on ce moci to da sanira bez mnogo muke. Sto se garancije tice bice stvar njihove dobre volje, mozda uvaze, mozda ne.
 
Koji tacno pinovi su istopljeni, koje napajanje je u pitanju, koji ekstenderi i sta je nakaceno na napajanje?
Mozes pokusati reklamirati, ako ne uspijes zamijenis konektor na ploci na napajanju i radice sve bez problema (isprobano vise puta, uspjesno :))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
__
............
.........xx.​

Eto tako kada se gleda pretposlednja dva pina u donjem redu sa desne strane, označio sam sa x ta dva. Napajanje je chieftec gpm 1000c navitas od 1000w. Ekstenderi su tri komada Type 007, jedan non powered pcie extender pune širine velikog porta i dve ostale kartice su bile direktno u ploču ubodene normalno na 16x port. Preko Add2psu sam koristio i gpe-600s koje je napajalo dve gtx1070 od tih 6 ukupno. Znači 1000w napajanje je sve pogonilo i 4 karte, a ovo manje napajanje samo dve kartice.
Pozvaću ujutru da pitam da li mogu da "očiste" taj port jer ima malo plastike od pinova u portu od ploče za 24pin pa ne bih da to opet nešto zasmeta kada se popravi napajanje koje radi očigledno samo što se greju ti pinovi i dolazi do gašenja kada se ostavi neko vreme. To nema šanse da bih više koristio pre popravke jer sam pipnuo, greje se jako kod ta dva izgorela pina kada se pipne rukom.

Ok hvala na odgovorima, pozvaću i tv majstora da vidim šta on može, mada ja nemam da mu odnesem delove da prespoji jer gde da nađem takave konektore. Bitno je da sam pročitao da će raditi nakon zamene bez problema, samo se plašim da postoji neka greška u ovakvoj postavci kartica, tj da će se opet ispoljiti grejanje? Radilo je mesecima ovako uz povremene restarte svaki dan ali opet je guralo. Neki savet posle popravke ako mogu da rasteretim te žice boljom konfiguracijom opreme? Na primer taj non powered riser ako je bio problem..., ne znam, neke ideje?
Hvala.
 
To su pretpostavljam pinovi od 12V? Zute zice?

Ako hoces da posle popravke smanjis sanse da se opet istopi konektor, trazi od tog tv mehanicara da ti zalemi zice ispod tog konektora koje ces prikaciti negde na 12V (ili koji je drugi napon u pitanju) i time smanjiti opterecenje samog konektora. Sad dali ce sam PCB ploce izdrzati vecu struju je druga stvar.
 
Poslije popravke, obavezno da uzmes ekstendere sa napajanjem - time ces rasteretiti plocu. Siroki ribon riser mozes i dalje koristiti, samo ga takodje treba prepraviti - dovesti mu napajanje sa molex-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Predao sam ploču na reklamaciju. Tražili su da se vratim po limić. Napajanje sam nosio u servis i kažu da se to ne može popraviti kao nemaju takve konektore jake a možda bi se opet desilo. Sada ne znam koje napajanje da uzmem za 4 gtx1070 i koju ploču. Ili da rasprodam karte ako su napajanja preskupa.

Inače da, žute žice su se istopile.
 
Poslednja izmena:
To se napajanje bez problema.popravlja i zameni se ceo konektor , ako hoces tel na pm
 
^ potvrdjujem navod, a i pisao sam vec da se oba konektora mogu mijenjati. Doduse, na ploci nesto teze, ali pravom majstoru to nece biti problem. A mozda ti ploca i prodje na reklamaciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
O pa to su onda divne vesti. Jedan serviser je naginjao ka radu, drugi se plašio tj negativno je sve gledao, te ga buni kontrolna žica, te se ne isplati da seče svoje napajanje zbog konektora, te nije dovoljno debeo taj konektor što imaju na svom napajanju kineskom, te i ako popravi, pitanje jel osim napona dobra struja ili će opet da se greje i tako je taj negativni ubio u pojam ovog što je imao neke ideje kako da urade. Ostade na tome da ja kao najbolje kupim novo, što kada sam seo za komp vidim da kreće od 17000 do preko 30000 din i što mi je previše sada kada je kripto opao a ide leto i plaši me da se opet to dogodi + mi treba i ploča.

U glavnom, raduje me ako zaista neko to može da popravi tako da izgura još godinu bar to napajanje, raga je dobra šteta da ga bacam zbog plastičnog konektora od par evra. Pošalji mi slobodno broj tel kome da se obratim da odnesem da se popravi, bilo bi spasonosno u ovom trenutku za moje kopačke ambicije koje su na prekretnici. Hvala
 
Predao sam danas i napajanje da se popravi u drugom servisu. Potpuno drugačiji pristup su imali kao nikakav problem. Videćemo rezultat. A inače sam da ne čekam 2 nedelje ploču koliko se čeka po rečima radnika radnje, poručio sam neke majnerske zamenske, postavio sam na temi hardver za kripto. Valjda će to raditi kako sam zamislio prema specs. Ako ne, moraću da vratim.
 
Nazad
Vrh Dno