Šta je novo?

Da li je normalno da se iPhone gasi na hladnoci?

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Planiram da kupim iphone i brine me jedna stvar, a to je da se na hladnoci gase apple telefoni. Kupio je drug 6s i preko zime fon mu zakuca sve dok ga ne ugreje. Da li je to normalno ili je svako gasenje neispravnost?

Imao sam oko 30 telefona uzivotu i nikad mi nijedan nije pravio probleme. Zanima me samo da li je takva firma dozvolila sebi da telefoni nece da im rade na hladnoci.

Pored bruke sa home dugmetom i tako nekim nedopustivim propustima za apple.
 
Da, normalno je.
 
Ne vidim zašto je home buttom bruka. Takodje ne vidim razlog zašto Apple bi Apple to namerno radio. Jednostavno baterije ne mogu da rade normalno na nekim temperaturama, kako u minusu tako i u plusu....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
naravno da nije normalno... ja volim apple uredjaje i imam ih dosta, ali je sramotno da se telefoni gase na hladnom vremenu
cak ni najgore djubre od telefona se ne gasi, dok se mnogi ajfoni od 500+ e gase
potpuno ponistena svrha mobilnog telefona

zamisli zatreba ti u nekoj nesreci, ti se uhvatis za dzep, kad ono telefon mica se ugasio od hladnoce
 
Ne vidim zašto je home buttom bruka. Takodje ne vidim razlog zašto Apple bi Apple to namerno radio. Jednostavno baterije ne mogu da rade normalno na nekim temperaturama, kako u minusu tako i u plusu....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Pa kako nije bruka kad na 80 posto 5s i 6 ne radi skener otiska, a apple se smatra najkvalitetnijim proizvodjacem.


A ovo za bateriju vazi izgleda sam za iphone. Ja sam imao desetine telefona i svaki je radio od -20 do +40 a mozda i vise i nikakve probleme nisam imao.

Skener i nije neka strasna sramota, aj da kazemo pokvari se. Ali ovo sa baterijom je tolika sramota da ne znam sta da kazem. Moj grand neo star ko zna koliko radi na -20 isto kao i u sobi. A taj famozni iphone se ugasi i pola stvari otkaze kad se ohladi.


Moje pitanje je u principu da li se to desava kod svih iphone, ili samo retko. Posto sad hocu da kupim pa da znam sta da ocekujem kad dodje zima posto na toplom vremenu ne mogu da isprobam tu osobinu.
 
Za ne Daj Bože jeste stvarno glupo ali je i razumljivo. Meni se stara petica stalno gasila. Zimus kad su bile stvarno niske temperature baš sam testirao šesticu, držao je na hladnom, koristio dok je padao sneg itd i nije se ni jednom ugasila, samo ekran radi čudno, kao da ima onaj trail animation i touch ID ne radi baš najbolje


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Stvarno ne znam gde je to cuo,dugo nisam procitao takvu *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stinu... Imao sam iP 6 koji uz 5S ima tu prvu generaciju tid,radi za nijansu sporije od druge generacije,ali i dalje ocitava besprekorno.
 
Mada ovo za bat jeste nesreća, znam gomilu ljudi/drugara koji su me zimus (prošle zime pogotovo) molili da ih slikam na klizanju na otvorenom (centar Ns), iphone se ugasio...većina sa 6 i 6s...drugar sa ip7 nije imao problema; ja sa samsungom nikada :)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
To i jeste bio slucaj uglavnom sa ta dva modela,mada sam bas sesticu nosio na skijanje,fotkao na debelom minusu,i nisam imao taj problem. A ovo je otprilike neko objasnjenje:

" That's because the rechargeable lithium-ion batteries inside iPhones contain an electrolyte liquid that crystallises when it drops below a certain temperature.

This prevents electricity from flowing through the battery, which can stop the phone from working altogether. "
 
Ja sam imao sa starom peticom isti problem.... Odem na zimovanje, ne mogu ništa da slikam jer se djubre isključi. Ali evo ove zime na Zlatiboru stvarno nisam imao taj problem, žičara, skijanje, šetnja po snegu i ni jednom se nije isključio. iP6 je u pitanju. Možda ovo varira od uredjaja do uredjaja ili do stanja baterije. Mali hint, sestri se šestica isto isključi na minus, ja joj dam power bank i ona prikači telefon i uopšte se ne gasi, tako sam radio i sa starim iP5 dok je na power bank ne isključuje se. Koliko to nije dobro za bateriju, šta da radimo, bitno da je telefon uključen[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
I ja nisam imao problem, mada mi sve ovo lici na trolovanje.Pokrece se tema o kojoj je bilo reci bezbroj puta.Sto se tice bruke sa home tasterom, ja ne znam ni jedan koji je sam od sebe prestao da radi, ne kazem da ih nema ali su to uglavnom telefoni kojima je menjan ekran.
 
Poslednja izmena:
To i jeste bio slucaj uglavnom sa ta dva modela,mada sam bas sesticu nosio na skijanje,fotkao na debelom minusu,i nisam imao taj problem. A ovo je otprilike neko objasnjenje:

" That's because the rechargeable lithium-ion batteries inside iPhones contain an electrolyte liquid that crystallises when it drops below a certain temperature.

This prevents electricity from flowing through the battery, which can stop the phone from working altogether. "

Koja glupost. Pa sta sad se samo iphone kristalizuje baterija a ostalim proizvdjacima ne. Nema tu opravdanja. To ne sme da se desava.

A ovo za otisak nisam procitao nigde, i nije bas 80 posto, ali preko 50 jeste. To je stvarno veliki procenat.

Eto sve sjajno, ali da coveku dodje da nikad ne kupi iphone kad ce verovatno da mu se gasi. A bas sam hteo neki 5s, 6 ili SE daa pazarim.
 
Pa otkud znas ako nisi procitao,licno si odradio istrazivanje? :d Jel shvatas da telefoni nemaju apsolutno nikakav problem sa otiskom,kao dugogodisnji korisnik sam procitao svakakve nebuloze,ali ovo jos nisam. Gde nadje tih 50%,daj neki izvor,bilo sta?
 
Izvor su oglasi. Na oglasima je oko 50 posto sa neispravnim otiskom, a ko zna koliko bi bilo da u garanciji to nisu popravljali.

Pa nemas ti problem, nema ni moja tasta, kome radi njemu radi super, a kome ne radi ne radi nikako. Ukucaj 5s na oglasima i vidi da ce svaki drugi da bude sa pokvarenim otiskom.

Koji fon ti imas?
 
Čemu onda otvaranje nove teme ako se kvare i gase. Zašto razmišljaš uopšte o kupovini iPhone-a?
 
Izvor su oglasi. Na oglasima je oko 50 posto sa neispravnim otiskom, a ko zna koliko bi bilo da u garanciji to nisu popravljali.

Pa nemas ti problem, nema ni moja tasta, kome radi njemu radi super, a kome ne radi ne radi nikako. Ukucaj 5s na oglasima i vidi da ce svaki drugi da bude sa pokvarenim otiskom.

Koji fon ti imas?

Evo ja smem da potpisem da su vecina od tih kojima ne radi otisak prepakovani.
 
Što se tiče gašenja na gladnoći meni se 6S jednom ugasio na hladnoći. Bilo je 4, 5 stepeni u Beogradu, kad sam ga pipnuo bio je leden. Inače ove zime sam bio na skijanju 10 dana ni jednom se nije ugasio i ako su temperature bile i do -20. Znam da je Apple imao problema sa baterijama na 6S-u i postoji program zamene baterija u kom moj telefon ne spada. Eto moje iskustvo ako ti znači posle ovoliko loših komentara.
 
Čemu onda otvaranje nove teme ako se kvare i gase. Zašto razmišljaš uopšte o kupovini iPhone-a?

Pa svidjaju mi se neke stvari kod njega. Tj svidja mi se vecina. A na prste mogu da prebrojim ono sto mi se ne svidja. A temu sam otvorio da vidim da li je to gasenje cesto ili sam ja samo nacuo. Posto dosta radim napolju bitno mi je da mi se fon ne gasi ni u kojim uslovima kao ovaj samsung koji sad imam.
 
Sto je baterija losija,veca je verovatnoca da ce ti se ugasiti,jos na onoj drugoj temi sam ti napisao da ti ne gine menjanje baterije kod uredjaja koji su stari par godina. Bolje odmah uzmi SE,mozes naci primerke koji su jos u garanciji,sa dobrom baterijom.
 
Poslednja izmena:
Ja taj problem sa gašenjem nemam sa svojom sesticom, uvek je radio do -20 jer sam zimi uvek na planini i to stoji u jakni na grudima. Dok drugaru njegova sestica se stalno gasila zbog tog problema i na manjem minusu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na skijanju se ne gasi ako stoji u unutrašnjem džepu jakne ili u džepu predviđenom za mobilni telefon stavi ga u spoljni džep videćeš kako će da se ugasi na -20. Skini rukavice, uzmi telefon i videćeš koliko je ledena. Meni se i X ugasio na KOP-u na 20% baterije. Čim sam ga prebacio u unutrašnji džep nakon 10ak minuta se uključio i imamo je isti procenat baterije.
 
na najnovijoj verziji iosa nikakva... nekad moram da ga punim dva puta dnevno i ako pokazuje da je na 91% fabrickog kapaciteta

na 10.3.3 sam imao 2 dana sa istim ovakvim koriscenjem, a i tad je bio na toliko posto fabrickog kapaciteta

ako nista, bar se nije gasio na hladnoci
 
Poslednja izmena:
Na skijanju se ne gasi ako stoji u unutrašnjem džepu jakne ili u džepu predviđenom za mobilni telefon stavi ga u spoljni džep videćeš kako će da se ugasi na -20. Skini rukavice, uzmi telefon i videćeš koliko je ledena. Meni se i X ugasio na KOP-u na 20% baterije. Čim sam ga prebacio u unutrašnji džep nakon 10ak minuta se uključio i imamo je isti procenat baterije.

Telefon mi se uvek nalazi u spoljašnjem džepu koji je na grudima i ni jednom se nije ugasio, a imam nekih 20 dana na snegu u Francuskoj i na Kopu...Stvarno ne znam u cemu je fora, stvarno nikad problema nisam imao sa baterijom :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imaš dobar spoljni džep :)
 
Ja sam imao problem sa gašenjem na mom telefonu (zdravlje baterije je bilo na 80+). Stavio jeftinu kinesku i vise nije bilo problema sa gašenjem ali ta baterija je trajala 9 meseci pre nego je drasticno pao kapacitet


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Offtopic postovi obrisani bez poena. Sledeći će biti nagrađeni sa poenima. Da ne bi bila još jedna tema čija baterija na kojoj verziji softvera traje duže itd.
Pročitajte naslov teme pa u skladu sa njim diskutujte.
 
Meni se obična šestica gasila posle 15 minuta u džepu i na minus 10. Morao sam da grejem telefon u novčaniku :D
 
Ka kupih SE pa cemo da vidimo kad dodje zima :)
 
Sa Huawei Mate 7 nikada nisam imao problem. Pretprošla zima je bila jaka, ali su i telefoni bili bolji. Danas nam sole pamet kako je normalno da se gasi. Razumeo bih to da telefon košta 150 evra...
 
Nazad
Vrh Dno