»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 29

Tema: Zbog čega je Windows 7 i dalje dobar izbor za kućne korisnike?

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        48.193

Tržišno učešće Windowsa 10 se povećava širom sveta, ali uprkos ponekad agresivnom pritisku koji je Microsoft implementirao kako bi korisnike naterao na nadogradnju, Windows 10 i dalje ima problema da se na tržištu takmiči sa svojim prethodnikom - Windowsom 7.Prihvatanje Windowsa 10 se poboljšava, ali trenutno Windows 7 i dalje predstavlja najčešće korišćeni desktop operativni sistem na globalnom planu.Ovo je svakako zabrinjavajuće za Microsoft zbog dva razloga. Prvo, što duže Windows 7 bude vodeći desktop operativni sistem, teže će softverskom gigantu biti da Windows 10 načini preferiranim izborom za sve korisnike. Windows 7 se i dalje smatra dobrim izborom od strane mnogih korisnika, a nadogradnja na Windows 10 ne predstavlja opciju za njih.Drugo, sa približavanjem prestanka podrške za Windows 7, Microsoft bi mogao da se suoči sa onim što je imao kod Windowsa XP. Kada kompanija prestane da donosi sigurnosne zakrpe za Windows 7 u januaru 2020, svi oni koji su još uvek na ovoj platformi biće izloženi sigurnosnim napadima. A postojaće veliki broj ovakvih korisnika, s obzirom na to da Windows 7 trenutno ima tržišni udeo od oko 40 procenata. Windows 7 i dalje dobro radi svoj posaoPovratak na ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Member Avatar korisnika perafilozof
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        2.077
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-4770K 4.0 GHz
        • MoBo: ASUS MAXIMUS VII HERO
        • RAM: Kingston DDR3 16GB 2133MHz HyperX Beast
        • VGA: Gigabyte GTX 1080 G1
        • MON: Asus PG278QR
        • HDD: 240GB Kingston SSDNow V300, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Purple 3TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: CoolerMaster 690 II Basic+ Seasonic PRIME 1200W Gold
        • INET: DSL
        • Ostalo: CoolerMaster Hyper 412S
      4. Ne može biti jednostavniji razlog:

Win 7 godine i godine korišćenja par minuta godišnje potrošim na rad samog operativnog sistema. Ništa mi novo nije potrebno iz Win10, a pogotovo ne sve te silne stvari koje sam radi i zarad M$, a ne mene kao korisnika.
        "Godinama sam pljačkao gejming industriju igrajući igre koje nisam plaćao, sada im vraćam plaćajući za igre koje ne igram", Vukodav,2014.

Milan
        Guest
        Windows 10 je optimizovan za jaci hardver: jaci CPU, vise RAM-a, a pogotovo za SSD disk. Konfiguracije bez SSD-a nece bas dobro podneti Win10. E sad, pitanje je zasto bi neko u 2018. godini uopste koristio kompjuter bez SSD-a...

Banned
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.526
      7. Moja mašina
        • CPU: i5 2500k + LC cc-120 p/p
        • MoBo: GB z77
        • RAM: 10gb ddr3/1600
        • VGA: R7 370
        • MON: Benq 2411 (TN)
        • HDD: smsng F3
        • OPT: optiarc ad5260s
        • Case: LC 8650 Ozeanos + Revoltec Sixty1 + Inform Guard 600A Stby
        • SND: EMU20K1 / Altec 621 + Microlab B73 , M890 + Takstar HI 2050
        • TV: LG 47LV4500 (IPS)
        • Ostalo: canon mp270 и Лоџитек даљинaц што баца кроз зид :zgran:
      8. "Očigledno je da je Windows 10 bezbedniji izbor, a operativni sistem dolazi sa tehnologijama koje štite korisnike čak i kada obavljaju osnovne radnje na njemu."

Ironija, sarkazam ili crni humor ?
        Svejedno - prvi april je bio pre 16 dana. Kasnite.

Robot
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        4.102
        Brinete za moju sigurnost?
        Nije problem, ponudite mi win10ltsb kao nadogradnju i prelazim odmah.

Member Avatar korisnika Marko_
        Na forumu od
        Apr 2008
        Poruka
        499
      11. Moja mašina
        • CPU: q9650 @3.9 , Thermaltake Contac 21
        • MoBo: gigabyte ep45-ds3
        • RAM: 8gb ddr2 870mhz
        • VGA: gigabyte gtx660 oc 2gb windforce
        • MON: LG Flatron 2240s-pn
        • HDD: patriot burst 240gb ssd + 500GBAAKS WD + 250GBAAJS + 320GBAAJS
        • OPT: /
        • Case: MS Dark Shadow,2xjetflo(rakete), FSP Fortron HYPER-S 500W
        • SND: sonic gear EVO7
        • LAP: lenovo g580 (i5-3230M , 8gb ddr3, gt710M, 1tb seagate)
        • TV: LG Flatron "22"
      12. Citat Citiram korisnika: Milan Pogledaj poruku
        Windows 10 je optimizovan za jaci hardver: jaci CPU, vise RAM-a, a pogotovo za SSD disk. Konfiguracije bez SSD-a nece bas dobro podneti Win10. E sad, pitanje je zasto bi neko u 2018. godini uopste koristio kompjuter bez SSD-a...
        "zašto bi neko korsitio u 2018. godini kompjuter bez ssd-a".
        pa covece vecina i dalje koristi bez i ne treba im. Ja sam do skoro koristio racunar bez ssd-a ne bih se vratio nazad, al da je to sad nesto da se ne moze bez njega nije uopšte. i dalje se uzimaju konfiguracije bez ssd-a. Jedina stvar koja je meni toliko upečatljiva je vreme startovanja sistema a ostalo je sve manje više.

Svetislav
        Guest
        Pored svih nasilnih pokusaja, lap topova koji imaju drajvere ,,samo" za WIN10, ploca, pa iprocesora koji su optimizovani za WIN10. WIN 10 se jos uvek nije postigao dovoljan trzizni udeo. A tvrdnju daje bezbedniji???. Svaki veci update napravi problem??. U mnogim firmama jos uvek bez problema radi i XP, a licnou svojoj tamo gde moram sedmica ce dugo dugo biti primarna, a naravno Ubuntu je zakon.

Gosa
        Guest
        Citat Citiram korisnika: \"Marko_\"
        Citiram korisnika: MilanWindows 10 je optimizovan za jaci hardver: jaci CPU, vise RAM-a, a pogotovo za SSD disk. Konfiguracije bez SSD-a nece bas dobro podneti Win10. E sad, pitanje je zasto bi neko u 2018. godini uopste koristio kompjuter bez SSD-a...
        1 TB SSD je 40 000,1 TB HDD 7200 rpm 5400,eto zasto.

Robot
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        4.102
        Što se tiče bezbednosti win 7 je bezbedniji, tj ako uzmemo 7 i 10 ručno da podesimo sigurnost bezbedniji je win 7. Microsoft je toga svestan i zato se prave dogovori interni da nove komponente ne podržavaju stariji sistem.Da su korektni ostavili bi na korisniku da izabere šta želi a ne agresivni marketing za din 10

Robot
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        4.102
        Ko jos kupuje 1tb ssd, ja imam na laptop 120gb,sasvim vrši posao, ostale podatke čuvam na drugom hdd-u i to je to, doduše zna da se nakupi u download folderu i na desktopu, pa bi ipak prava mera za mene bila 250gb,ali svakako većini ssd od 120 vrši posao.

Member Avatar korisnika krsh
        Na forumu od
        Apr 2014
        Poruka
        79
        Citat Citiram korisnika: lepi kokan Pogledaj poruku
        Ironija, sarkazam ili crni humor ?
        Svejedno - prvi april je bio pre 16 dana. Kasnite.
        E nije Kokane,nisi u pravu.Potljevo najnovijeg updejta na Vindouz 10-ki kalendaru danas je prvi april.
        Menjao krsh : 17.04.2018. u 00:34

Pera
        Guest
        Dzabe mi dajes avion ako treba da odem do prodavnice po hleb. Win 7 sasvim korektno odradjuje svoj posao, a mislim da je Win 10 toliko pun spyware-a i slicnih stvari da ide na zivce (maltene gori od Androida)

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        419
        Ja iskreno, koristim windows 8.1, bolji mi je od 7. Brži je od 7, što se da primetiti i lapši je malo. Naravno smetao mi je onaj windows metro ali sam se vremenom navikao i sada mi je baš kul. Dok 10 mi je previše prenatrpan nekim nebitnim glupostima i ružan mi je. Plus, osmica će vrv još neku godinu duže imati support

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2014
        Poruka
        3
        Ja drzim 10-ku i na desktop i laptopu. Novije su generacije hardvera u pitanju.
        U pocetku je ok bilo, i brzo je radio, medjutim vremenom na oba kompa je poceo dosta usporavati, u pozadini uvek nesto radi, boga pitaj koji sve servisi i zasto. Totalno sam razocaran, na laptopu cu da vratim 7-cu, il cu 8-cu a na desktopu neznam stacu jer mi je grafa direct x12 pa sam zbog igrica prinudjen na win 10 ali ponavljam sa njim nesto debelo nestima posle regularnih updejtova.

Ivan
        Guest
        Sve bi bilo dobro da nema onih budjavih pozadinskih procesa i Kortane. Dospeo sam, doduse, do verzije Win 10 bez Kortane, ali tu su DeliveryOptimization i pun kofer nekog smeca koje mi pojedu internet i u toku igranja ping ide do 600-700.
        Windows 10 je unisten tim pozadinskim procesima. Na laptopu sam vratio Win 7, a ako bude problema to ce biti i sa dekstopom.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •