Šta je novo?

Gigabyte AX370 Gaming K5 problem

nemanjanov

Poštovan
Učlanjen(a)
07.09.2013
Poruke
1
Poena
51
Pozz ljudi, trazim pomoc u vezi sa gore navedenom plocom.
Naime, kupio sam istu i hteo da uparim sa Ryzen 5 1600x procesorom ali mi se pali lampica za cpu na ploci.
Sada, istrazivao sam po svemocnom guglu i naisao na moguci uzrok.
Kazu da ova ploca ima problem sa Ryzen 5 cpuovima i da je potreban Ryzen 7 da bi se uradio upgrade bios-a.
Da li se neko susreo sa istim problemom?
 
Na GB sajtu stoji da R5 i R7 prve generacije rade od iste verzije BIOS-a, tako da nije do toga. Probaj da butuješ sa samo jednim RAM modulom i prebacuj ga u drugi ako ne radi u određenom.
 
Na GB sajtu stoji da R5 i R7 prve generacije rade od iste verzije BIOS-a, tako da nije do toga. Probaj da butuješ sa samo jednim RAM modulom i prebacuj ga u drugi ako ne radi u određenom.

Ne znam kako sam postavio post sa starim nalogom... -.-

Lm, probao sve to. Iskacinjao i ekstendere za psu, skidao AiO, ponovo namestao CPU, saltao jedan stik RAMa u svaki slot... Bez CPU nece da da struju na mobo, to im je valjda normalno. Nista.

CPU status led stoji i to je to, svi kuleri se vrte, RGB sljaka ko lud, pumpa vrti ali nece POST. :( Jedino ako nije mrtva ploca ili proc, a to ne mogu nikako da proverim jer, jelte, nemam drugi komplet za AM4.
 
Ne znam kako sam postavio post sa starim nalogom... -.-

Lm, probao sve to. Iskacinjao i ekstendere za psu, skidao AiO, ponovo namestao CPU, saltao jedan stik RAMa u svaki slot... Bez CPU nece da da struju na mobo, to im je valjda normalno. Nista.

CPU status led stoji i to je to, svi kuleri se vrte, RGB sljaka ko lud, pumpa vrti ali nece POST. :( Jedino ako nije mrtva ploca ili proc, a to ne mogu nikako da proverim jer, jelte, nemam drugi komplet za AM4.

Koji ram imas?
 
Na GB sajtu stoji da R5 i R7 prve generacije rade od iste verzije BIOS-a, tako da nije do toga. Probaj da butuješ sa samo jednim RAM modulom i prebacuj ga u drugi ako ne radi u određenom.

Jesi siguran na sajtu za rev 1.x ploce stoji da za njegov procesor( ryzen 5 1600x) treba F2 dok za Ryzen 7 treba F1...
 
Skoro sklapali komp Ryzen 5 1600.
Prvo išao na Asus Prime B350-plus - ne baca signal.
Zamenjena za MSI Bazooku B350m i upalio iz prve. Update BIOS-a uradio i ploča zaglavila pri kraju update-a.
Nova ploča isti ishod. Upali sa inicijalnim BIOS-om (neki iz aprila prošle godine) posle update-a sija cpu-led. (debugger). Doneli ploču iz sklopljene mašine sa updetovanim BIOS-om+R3 2200 (koja radi ispravno) i neće da baci signal - cpu-led sija. R3 2200 uboli na onu nesrećnu Bazooku koja je "stala" tokom update-a BIOS-a i radi.
Konačno reklamirali procesor, stigao novi i uboli na Asus prime b350-plus i sve radi kao sat.
Možda je kod tebe isti slučaj?
 
Poslednja izmena:
Skoro sklapali komp Ryzen 5 1600.
Prvo išao na Asus Prime B350-plus - ne baca signal.
Zamenjena za MSI Bazooku B350m i upalio iz prve. Update BIOS-a uradio i ploča zaglavila pri kraju update-a.
Nova ploča isti ishod. Upali sa inicijalnim BIOS-om (neki iz aprila prošle godine) posle update-a sija cpu-led. (debugger). Doneli ploču iz sklopljene mašine sa updetovanim BIOS-om+R3 2200 (koja radi ispravno) i neće da baci signal - cpu-led sija. R3 2200 uboli na onu nesrećnu Bazooku koja je "stala" tokom update-a BIOS-a i radi.
Konačno reklamirali procesor, stigao novi i uboli na Asus prime b350-plus i sve radi kao sat.
Možda je kod tebe isti slučaj?

Nisam pametan...

Moram da nabavim bilo koji drugi proc ili plocu da testiram, onda cu znati sigurno koji deo me zeza. -.-
 
Nazad
Vrh Dno