Šta je novo?

Konfiguracija do 350€

dobry94

Slavan
Učlanjen(a)
19.09.2008
Poruke
70
Poena
310
Pozdrav,

Potreban mi je predlog konfiguracije za navedenu cenu. Računar bi se koristio za kancelarijski rad (office, surf). Može da ide i preko sa cenom, vrlo je važno da sve komponente budu kvalitetne (npr. noname napajanja ne dolaze u obzir).

Hvala!
 
Kidacina konfiguracija. Ima i novijih Cyclops kucista ja mislim, posle IV.

Samo da napomenem, GPE-500S nema 8-pin konektor za procesor. Mogao bi i 2200G da prodje, ima dosta bolju integrusu :)
 
Poslednja izmena:
Onda GPE-600S/ELP-600S, mada može i GPC-600S ....

Da, može 2200G uz neku B350, nego mnogi idu onom linijom "Intel je Intel, stabilnost itd" pa zato AMD nisam ni pominjao.
 
Stabilni su Ryzeni, samo da se azurira bios u servisu da bi radio. Ne mora ni B350 ploca, moze A320, samo da se azurira bios u servisu. Recimo, Asus Prime A320M-K, ili neka malo skuplja sa hladnjacima.

Za ofis potrebe koji god da uzme, i3 8100 ili 2200G, bice isto. Ja bih pre na 2200G, mada je i 8100 odlican.
 
Za office potrebe nek uzme ono sto je jeftinije, prosto. Realno, ni (brza) integrusa ni bilo kakva disrektna grafa mu ne treba.
Mislim da bi R3 2200G bio za neku crvenu jeftiniji deal, mogu jeftinije ploce da se uzmu, sigurno dve hiljade manje od B360 ploca. Cene procesora su tu negde oko 100e.
 
Poslednja izmena:
Na kraju sam se ipak odlučio za varijantu koju je postavio peja, s tim što sam uzeo GPE-700S s obzirom na malu razliku u ceni u odnosu na 600s. Svestan sam da bih možda mogao isto/slično da dobijem za manje pare, ali sam bio u žurbi i smatram da ako ništa, da sam miran sa upgrade-ovima na duže staze.

Hvala svima na sugestijama!
 
Nazad
Vrh Dno